Regulamin

§ 1 Postanowienia ogólne

1. Regulamin zawiera regulacje dotyczące korzystania z usług serwisu Long Fashion przez użytkowników.

2. Treść regulaminu może zostać zapisana na dowolnym nośniku bądź wydrukowana. Nie dopuszcza się jednak kopiowania treści regulaminu i używania jej do innych celów niż pozyskiwanie.

§ 2 Ogólne warunki korzystania z serwisu

1 Serwis Long Fashion nie jest stroną sprzedaży. Prezentuje kolekcje sklepów internetowych i umożliwia przekierowanie internautów bezpośrednio na strony produktów w sklepach internetowych.

2. Transakcja sprzedaży zawsze odbywa się pomiędzy sklepem internetowym i użytkownikiem. Wszelkie wątpliwości i reklamacje dotyczące produktów powinny być wyjaśniane ze sklepodawcą.

3. Long Fashion wyświetla treści opisujące produkty, które są pozyskane od sklepodawców. Serwis nie odpowiada za różnice pojawiające się na stronie Long Fashion i stronach sklepów internetowych.

4. Long Fashion nie odpowiada za jakość i legalność produktów, a także za wszystkie formalności związane z umową kupna produktu.

5. Pobieranie i rozpowszechnianie treści dotyczącej opisywanego produktu jest zabronione.

6. Wykorzystywanie logotypów i znaków rozpoznawczych produktów do celów komercyjnych jest zabronione.

7. Użytkownik powinien dopilnować, aby informacje dotyczące produktów nie trafiły do osób trzecich.

8. Korzystanie z serwisu nie wiąże się z żadnymi umowami. Ewentualne formalności związane z transakcjami są tylko i wyłącznie zawierane ze sklepodawcami.

9. Ceny wyświetlane na stronach prezentujących produkty nie zawsze odpowiadają tym na stronach sklepów internetowych. Użytkownik nie powinien sugerować się cenami z serwisu Long Fashion.

10. Long Fashion zastrzega sobie prawo do zmiany prezentacji produktów. Dotyczy się zarówno treści, jak i postaci graficznej.

§ 3 Funkcjonalności serwisu

1. Prezentowanie produktów współpracujących sklepów internetowych umożliwiające dokonanie porównania i zoptymalizowania swojego zakupu.

2. Przedstawienie szczegółów konkretnego produktu i jego opisu.

3. Możliwość znalezienia produktów po wyprzedażach.

4. Możliwość sortowania produktów ze względu na popularność, malejącą i rosnącą cenę.

5. Możliwość dodania produktu do 'Ulubionych'. Pozwala na łatwe odnalezienie produktów po powrocie na stronę internetową.

6. Możliwość komentowania publikowanych artykułów.

§ 4 Komentarze użytkowników

1. Użytkownicy są dopuszczeni do zostawiania komentarzy pod artykułami.

2. Wypowiedzi użytkowników muszą być czytelne. Nie mogą zawierać znaków, które utrudniają zrozumienie tekstu.

3. Administrator Long Fashion decyduje o upublicznieniu zostawionego komentarza. Wypowiedzi wzywające do nienawiści, obrażające inne osoby są usuwane. Ponadto, zabrania się umieszczania komentarzy reklamowych.

4. Komentarze zawierające dane osobowe jak miejsce zamieszkania, numer telefonu, czy numer pesel, są usuwane.

5. Komentarz jest subiektywną wypowiedzią użytkownika, za którą serwis Long Fashion nie ponosi odpowiedzialności.

§ 5 Kwestie techniczne

1. Serwis jest cały czas usprawniany poprzez wdrażanie nowych funkcjonalności. Czasami wiąże się to z planowanymi przerwami w działaniu strony internetowej. Aby w jak najmniejszym stopniu użytkownicy odczuwali negatywne skutki niedziałania serwisu, przerwy są planowane najczęściej na godziny poranne.

2. Nieplanowane przerwy w działaniu serwisu mogą wiązać się przykładowo z awarią serwera. W przypadku gdy istnieje możliwość przywrócenia strony internetowej do użytku, takie działanie jest natychmiastowo podejmowane. Jeżeli przywrócenie strony internetowej do działania nie jest możliwe, następuje kontakt z usługodawcą odpowiedzialnym za awarię.

3. Dokonywane są wszelkie starania, aby nieplanowane awarie zdarzały się jak najrzadziej.

4. Nowe funkcjonalności na stronie początkowo mogą nie działać w pełni poprawnie. Ponadto, możliwy jest ich negatywny wpływ na działanie innych funkcjonalności strony. W takim przypadku działania naprawcze są podejmowane natychmiastowo po znalezieniu problemu.

5. Strona nie zawsze musi poprawnie działać na urządzeniu użytkownika. Zaleca się stosowanie najnowszych wersji przeglądarek, co znacznie ogranicza problem pojawienia się niedziałającej strony.

§ 6 Odpowiedzialność

1. Long Fashion nie bierze odpowiedzialności za błędne przekierowania do sklepów internetowych. Brak możliwości kontroli sprawia, że działanie linków jest zależne od sklepodawców.

2. Serwis nie bierze odpowiedzialności za treści wyświetlane na stronie Long Fashion. Pojawiające się różnice najczęściej są spowodowane brakami aktualizacji w dostarczanych plikach xml przez sklepodawców.

3. Działanie strony Long Fashion jest niezależne w stosunku do działania stron sklepodawców. W związku z tym awarie na stronach sklepów internetowych nie są w żaden sposób powiązane z awariami na stronie Long Fashion. Serwis nie bierze odpowiedzialności za działanie innych stron internetowych.

4. Long Fashion bierze odpowiedzialność jedynie za błędy na stronie spowodowane działaniami własnymi. Wszelkie problemy będące wynikiem współpracy ze sklepami internetowymi nie są podstawą do brania odpowiedzialności.

§ 7 Prawa autorskie

1. Zabronione jest kopiowanie treści i materiałów graficznych ze strony Long Fashion i używanie ich do celów komercyjnych.

2. Wszystkie logotypy i dane na stronie serwisu są chronione prawami autorskimi. Powielanie ich i rozpowszechnianie jest zabronione.