Wyzywający wygląd zawsze jest złym wyborem?

Unikaj wyzywającego wyglądu

Lubisz atrakcyjnie wyglądać i jednocześnie zastanawiasz się nad tym, czy twój wygląd nie jest zbyt wyzywający? Nie ma w tym nic dziwnego. W takiej sytuacji powinnaś jednak zdać sobie sprawę z tego, że wyzywający wygląd to najczęściej zły wybór. Nie oznacza to jednak, że nie możesz wyglądać atrakcyjnie. Dobrze więc na początek nauczyć odróżniać się wygląd atrakcyjny od wyzywającego.

Odróżnienie wyglądu atrakcyjnego od wyzywającego nie zawsze jest łatwe, gdyż każda osoba ma swój unikatowy gust. To właśnie on decyduje o tym, w jaki sposób odbieramy wygląd drugiej osoby. Może się okazać, że dla jednej osoby ktoś ubrał się w sposób wyzywający, a dla drugiej osoby tak nie jest. Najczęściej jest jednak tak, że większość osób ma pewne zdanie, z którym wszyscy się muszą liczyć. Dobrze jest więc trzymać się kilku zasad, aby ktoś nie odebrał twojego wyglądu, jako wyzywającego.

Jaskrawe kolory to zła opcja

Pierwszą z takich zasad jest unikanie jaskrawych kolorów. Nawet w przypadku, gdy nie podkreślasz swoich kształtów, jaskrawe kolory mogą się przyczynić do tego, że twój wygląd będzie wyzywający. Z czego to wynika? Między innymi z tego, że jaskrawe kolory są traktowane jako te niepoważne. Zupełnie inaczej jest w przypadku ciemnych, stonowanych barw. To one nadają powagi twoim stylizacjom i tym samym wyznaczają kierunek, za którym powinnaś podążać.

Brak głębokiego dekoltu

Bardzo głęboki dekolt to nie jest dobra opcja. Zawsze go unikaj, niezależnie od okazji. Możesz odsłaniać część biustu, jednak musisz zachować umiar. Kolejną sprawą jest to, że głęboki dekolt nie prezentuje się dobrze. W szczególności powinnaś o tym pamiętać, gdy masz duży biust. To wtedy możesz najbardziej narazić się na krytykę.

Biustonosz ma znaczenie

Aby nie wyglądać wyzywająco, pamiętaj zawsze o biustonoszu. To on podtrzymuje twój biust i tym samym pozwala ci poczuć się atrakcyjnie, ale nie wyzywająco. Nawet w przypadku gdy masz mniejszy biust, ten rodzaj bielizny jest niezbędny. Pamiętaj również o odpowiednim dopasowaniu biustonosza. Możesz decydować się zawsze na biustonosz push up, może on pozytywnie wpłynąć na poczucie twojej atrakcyjności. Musisz jednak zadbać o to, aby biustonosz był dopasowany. Jeżeli tak nie będzie, to twój wygląd nie będzie wyzywający, ale wpłynie to na poczucie twojego komfortu. Może się to przełożyć na twoje zachowanie, które również ma wpływ na to, jak twój wygląd jest odbierany przez innych.

Uwaga na bieliznę

Odsłanianie bielizny to również zła opcja. Sprawi ona, że będziesz wyglądać wyzywająco. Zadbaj więc o to, żeby nie była widoczna. Aby uniknąć odsłaniania bielizny, uważaj na krótkie spódniczki i sukienki mini. Możesz je wybierać, tylko zwracaj uwagę na ich długość. Muszą sięgać długością przynajmniej do połowy uda. Jeżeli są krótsze, to zaistnieje spore prawdopodobieństwo, że twoja bielizna będzie dla innych widoczna. Głęboki dekolt również może przyczynić się do tego, że ktoś zauważy twoją bieliznę. Tym razem będzie to biustonosz. Unikaj więc głębokich dekoltów i w ten sposób zadbasz o to, aby nie doprowadzać do sytuacji, w której niepotrzebnie odsłonisz biustonosz.

Mini jest w porządku, ale nie zawsze

Sukienki mini i krótkie spódniczki to niekoniecznie złe rozwiązanie. Powstały one po to, abyś mogła się pochwalić swoimi nogami. W szczególności, gdy masz je opalone, warto zdecydować się na wspomniane rodzaje odzieży. Pamiętaj jednak o tym, aby uważać na to, w jakim są kolorze, jaki masz makijaż i na jakie buty się decydujesz. Krótkie spódniczki i sukienki mini są dość niebezpieczne, jeżeli chodzi o unikanie wyzywającego wyglądu. W łatwy sposób możesz doprowadzić do tego, że jednak zamiast atrakcyjnego wyglądu, stanie się on wyzywający. Na co więc zwracać uwagę? Przede wszystkim uważaj na sukienki mini i krótkie spódniczki w jasnych kolorach. Szpilki nie będą również dobrym wyborem, w szczególności te w jasnym kolorze. Unikaj także nadmiaru szminki, a najlepiej w ogóle zrezygnuj z makijażu. Dzięki temu ukażesz swoje naturalne piękno, przez co z pewnością będziesz wyglądać atrakcyjnie, ale nie wyzywająco.

Jeżeli już potrafisz odróżnić wygląd wyzywający od atrakcyjnego, to teraz warto uświadomić sobie, dlaczego wygląd wyzywający przeważnie jest złym wyborem.

Chodzi o pewne standardy

Dużo łatwiej narazić się na krytykę, gdy niepotrzebnie odsłaniasz bieliznę lub pokazujesz zbyt wiele biustu. Wszystko przez to, że jesteś wtedy odbierana jako osoba, której wszystko można. Są pewne granice, których warto się trzymać. Jeżeli tego nie robisz, to w takim przypadku powinnaś liczyć się z krytyką ze strony innych osób.

Wyzywający wygląd to zły wybór ze względu na to, że odbiegasz od pewnych norm. Po prostu wyróżniasz się i nie jest to dobre. Nie ma się więc co dziwić, że komuś się nie podoba to, jak wyglądasz. Warto sobie to uświadomić. Aby lepiej zrozumieć to, dlaczego inni mogą cię krytykować w przypadku, gdy twój wygląd jest wyzywający, dobrze jest rozpatrzyć jeden z przykładów.

Dla pewnej osoby miłość okazuje się czymś najważniejszym w życiu. Istotne przy tym jest to, że takiej osobie zależy na tym, aby nikt się o niej nie dowiedział oprócz dwóch osób. Mowa o wspomnianej osobie i tej, którą kocha. Łatwo się domyślić, że prowokujący wygląd jakiejś osoby może wtedy łatwo skrzywdzić. Jeśli nie będziesz w czyimś guście, to nie zdziw się wtedy, że ktoś zacznie cię krytykować. Będzie to normalny odruch spowodowany oburzeniem i irytacją. Wyzywający wygląd może w łatwy sposób doprowadzić do tego, że ktoś będzie zniesmaczony. Ten przykład tłumaczy nagłą krytykę, która jest w tym przypadku uzasadniona.

Ktoś cię może źle postrzegać

Znajdują się różni ludzie. Niektórym bardziej przeszkadzają osoby, których wygląd jest wyzywający, a innym w ogóle takie osoby nie przeszkadzają. Nigdy jednak nie jesteś w stanie przewidzieć, jak ktoś się zachowa. Jest to jedyne słuszne założenie. Możesz jedynie domniemywać, przypuszczać, co może okazać się dla ciebie zgubne. Jeżeli sobie to uświadomisz, będziesz bardziej ostrożna i w ten sposób będziesz bardziej uważać, aby uniknąć wyzywającego wyglądu.

Chodzi o to, aby się jakoś przekonać do tego, by unikać wyzywającego wyglądu. Wtedy dużo łatwiej o to, aby unikać błędów, które przede wszystkim mogą prowadzić do krytyki twojej osoby. W tym celu możesz również sięgnąć po opinię innej osoby. Może to właśnie ona przekonać cię do tego, aby jednak zrezygnować z jakiejś stylizacji.

Czy zawsze jednak wygląd wyzywający jest zły? Jak wiadomo, sytuacje są różne i należy się do nich tylko jakoś dostosować. Aby wyzywający wygląd nie został źle odebrany, musi jednak zostać spełniony jeden istotny warunek. Musisz dobrze znać osobę, której pokarzesz się w odważnej stylizacji. Najlepiej, aby to była twoja druga połówka. Mogą być to również bliscy znajomi, jednak tutaj musisz uważać. Pamiętaj jednak o tym, że upublicznienie wyzywającej stylizacji może cię skompromitować, a niektórzy wręcz znienawidzą twoją osobę.

Zupełnie inne podejście

Możesz jednak i celowo ubrać się w sposób wyzywający. Musisz to przemyśleć, ale gdy nie bardzo obchodzi cię to, co mówią inni, a chcesz wzbudzić swoją osobą zainteresowanie, to taki wygląd będzie należeć do dobrych opcji. Wyzywający wygląd jest często wybierany przez celebrytki. To im właśnie często zależy na tym, aby wzrosła ich popularność. Robią to, kosztem krytyki. Po prostu przyjmują taką taktykę, aby ich popularność wzrosła. Jeżeli więc zależy ci na tym, aby w łatwy sposób wzbudzić zainteresowanie swoją osobą i nie obawiasz się krytyki, możesz specjalnie ubrać się w sposób wyzywający.

Powracając jednak do osób, którym pokazujesz się w danej kreacji, to właśnie te osoby mogą pozwolić ci na to, aby jednak pozwolić sobie na coś więcej niż atrakcyjny wygląd. Może po prostu lubisz wyglądać wyzywająco, ale masz obawy o to, że zostanie to źle odebrane przez innych. W takim przypadku nie pozostaje ci nic innego, jak jakoś dowiedzieć się, czy twoi najbliżsi znajomi nie będą kryć oburzenia. W tym celu możesz w jakiś sposób ukryć swoją osobę. Aby to zrobić, wystarczy poprosić o pomoc jedną ze swoich koleżanek. Może to okaże się najlepszym rozwiązaniem. Nie chodzi o to, aby to koleżanka pierwsza ubrała się w sposób wyzywający. Może ona jednak porozmawiać z innymi osobami na twój temat. Musi to zrobić jednak w delikatny sposób, aby nie zaszkodzić sobie, jak i tobie. Powinna zapytać innych, czy będzie im odpowiadać, jak ubierzesz się w sposób opisany właśnie przez nią. W razie sprzeciwu zawsze możesz się wycofać i w taki sposób unikniesz nieprzyjemności.

Wyzywający wygląd może nie tylko doprowadzić do tego, że ktoś cię skrytykuje, ale może również okazać się niebezpieczny dla twojego związku. Warto więc przemyśleć to, czy zależy ci na drugiej połówce. Nie trudno wyobrazić sobie zdziwienie twojej ukochanej osoby, gdy ktoś zacznie się do ciebie zalecać. Nie chodzi nawet już o taką sytuację, w której musisz się bronić przed tym, że ktoś próbuję cię poderwać. Bardziej chodzi nawet o twój wygląd. Po prostu może się nie spodobać twojej drugiej połowie to, że wyglądasz niestosownie. Z tego też względu staraj się omawiać w związku wszystkie szczegóły, również te związane z twoim wyglądem i z tym, jak się ubierasz. Tylko w taki sposób unikniesz niepotrzebnych problemów.

W celu unikania wyzywającego wyglądu warto trzymać się kilku zasad. Unikaj jaskrawych kolorów i głębokich dekoltów, pamiętaj zawsze o biustonoszu, nie uwidaczniaj bielizny. Wybierając krótką spódniczkę lub sukienkę mini, zrezygnuj ze szpilek, nadmiaru szminki i postaw na stonowane, ciemniejsze kolory. Wyzywający wygląd naraża cię na krytykę. Może również dojść do sytuacji, w której ktoś pomyśli, że świadczysz usługi seksualne. Jeżeli lubisz wyglądać wyzywająco, to nie stoi nic na przeszkodzie, aby twoja druga połowa cię taką widziała. Możesz również pokazać się swoim znajomym w stroju wyzywającym, ale na początek lepiej sprawdź, czy będzie im to odpowiadać.