Wszystko o szpilkach damskich

postaw na szpilki

Szpilki to rodzaj obuwia, który się stał klasyką. Szpilki goszczą praktycznie w każdej damskiej szafce z butami. Mają liczne zalety, ale jednocześnie dostarczają wiele problemów. Często bywa tak, że musisz nauczyć się w nich chodzić. Czy jest na to jakiś prosty sposób? Jak wiele zależy od twoich umiejętności, a jak wiele od samych szpilek? Jak wiele możesz zyskać dzięki szpilkom?

Jeżeli nie miałaś nigdy styczności ze szpilkami, to najwyższa pora, by się wreszcie do nich przekonać. Pamiętaj o tym, że dobrze dobrane szpilki i przede wszystkim użytkowanie ich w rozsądny sposób nie spowodują problemów zdrowotnych. Musisz jednak zadbać o profesjonalizm ze swojej strony, w przeciwnym razie przyjemność zostanie ci odebrana.

Stopniowo wybieraj szpilki z większą długością obcasa

Gdy nie nosiłaś nigdy wcześniej szpilek, warto zadać sobie pytanie, czy w ogóle kiedykolwiek nosiłaś buty na obcasie? Chodzi o to, aby na początek nie chodzić w butach z dziesięciocentymetrowymi obcasami. Nie musisz nawet po takie buty sięgać. Jeśli już bardzo zależy ci na takich butach, to nie noś ich zbyt często. Mianowicie, w modzie wszystko jest dozwolone, ale warto zdrowie stawiać na pierwszym miejscu i pamiętać o tym, że co za dużo to nie zdrowo. Zacznij na początek jednak od butów ze zdecydowanie mniejszym obcasem. Później stopniowo zwiększaj wysokość obcasa. Takim podejściem możesz zaoszczędzić sobie wiele problemów. Po prostu niektóre mięśnie muszą zostać wyćwiczone, aby mogły być w późniejszym czasie bardziej obciążone.

Szpilki  sylwestrowe czerwone
129 zł / StyloweObcasy.pl
Czółenka dziecięce ,szpilki dla dziewczynki różowe złoto brokatowe dla dzieci
145 zł / StyloweObcasy.pl
Szpilki  z paskiem na kostce czarne
129 zł / StyloweObcasy.pl
Czółenka dziecięce srebrne ,szpilki dla dziewczynek  brokatowe
139 zł / StyloweObcasy.pl
Szpilki czółenka koronka czarne satyna
109 zł / StyloweObcasy.pl
Lakierowane szpilki na niskim obcasie  pudowy róż
115 zł / StyloweObcasy.pl

Chodzenia w szpilkach czasami trzeba się nauczyć

Poprzez samo chodzenie w butach na wyższym obcasie i stopniowym dobieraniu szpilek z większą długością obcasa nie osiągniesz raczej efektu, który cię zadowoli. Warto, żebyś pamiętała o właściwej technice. Tylko wtedy chodzenie w szpilkach będzie sprawiać ci przyjemność. Musisz czuć się w nich pewnie. Aby tak się stało, trzymaj się pewnych zasad.

Staraj się przenieść cały ciężar ciała na palce. Jest to bardzo ważne. Nie tylko chodzi tutaj o twoje zdrowie, ale jednocześnie o to, w jaki sposób zostaniesz odebrana przez innych. Mianowicie, powinnaś być wyprostowana i pewna siebie, gdy chodzisz w szpilkach. Jeśli nie przeniesiesz ciężaru ciała na palce, to nie osiągniesz takiego efektu. Twoje ciało nie będzie proste i będzie brakować ci pewności siebie. Ostatecznie przełoży się to na inne korzyści. Więcej osób zwróci na twoją osobę uwagę, a ty sama chętniej zaczniesz nawiązywać nowe kontakty.

Następną kwestią jest to, aby na początku nie chodzić w szpilkach w miejscach publicznych. Najlepiej zacznij od chodzenia w domu. Będzie to rozsądna decyzja. Pamiętaj również o czasie, stopniowo go zwiększając. Chodzenie w szpilkach traktuj tak, jak bieganie. Na początku nie przebiegniesz zbyt wiele kilometrów i nie poświęcisz wiele czasu na pierwsze treningi. Aby nauczyć się dobrze chodzić w szpilkach, możesz spróbować chodzić w nich po różnych powierzchniach. Dywan to nie jest podłoga. Po schodach również warto nauczyć się chodzić w szpilkach. Im więcej opcji wypróbujesz, tym lepiej będziesz przygotowana do tego, aby wreszcie gdzieś w nich wyjść. Ważne również jest to, że w domu już po kilku minutach, gdy odczujesz pierwsze negatywne efekty chodzenia w szpilkach, możesz natychmiast przerwać trening i wyciągnąć wnioski, aby w przyszłości już takich efektów nie było. Może się okazać, że szpilki będą uciskać jakąś część stopy i wystarczy tylko zaopatrzyć się w plaster chroniący twoją skórę.

Szpilki  sylwestrowe czerwone
129 zł / StyloweObcasy.pl
Czółenka dziecięce ,szpilki dla dziewczynki różowe złoto brokatowe dla dzieci
145 zł / StyloweObcasy.pl
Szpilki  z paskiem na kostce czarne
129 zł / StyloweObcasy.pl
Czółenka dziecięce srebrne ,szpilki dla dziewczynek  brokatowe
139 zł / StyloweObcasy.pl
Szpilki czółenka koronka czarne satyna
109 zł / StyloweObcasy.pl
Lakierowane szpilki na niskim obcasie  pudowy róż
115 zł / StyloweObcasy.pl

Szpilki powinny zapewnić ci stabilność

Trening czyni mistrza, jednak nie jest on wystarczający do tego, aby zapewnić ci sukces. Jeśli decydujesz się na zakup szpilek, pamiętaj o pewnych kwestiach. Stabilność jest niezmiernie istotna. Nawet szpilki powinny ci ją zapewnić. Szpilki nie mogą powodować, że nie będziesz umieć utrzymać w nich równowagi. Dobrym testem na to, aby sprawdzić, czy szpilki zapewniają ci odpowiednią stabilność, jest spróbowanie ustać przez kilka sekund na jednej nodze w opisywanym obuwiu. Jeśli uda ci się to zrobić, takie buty będą należeć do dobrego wyboru.

Możesz również zwracać uwagę na to, aby szpilki nie uciskały twoich palców u stóp. Kolejną kwestią jest to, aby zapewniły ci wygodę. Ogólnie szpilki powinny zapewnić ci takie ułożenie stopy, które będzie dla ciebie odczuwalne jako jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Oczywiście nigdy stopa nie będzie ułożona tak, jak to jest w przypadku butów na płaskiej podeszwie, jednak dobrze wykonane szpilki sprawią, że nie odczujesz tak bardzo różnicy. Odczuwanie komfortu w trakcie chodzenia w szpilkach jest o tyle ważne, że w żaden sposób nie zniechęca cię do ponownego ich włożenia. Jeśli nie odczujesz żadnych negatywnych skutków chodzenia w szpilkach, naturalną koleją rzeczy jest, że będziesz wkładać je częściej.

Szpilki na platformie?

W celu zapewnienia ci lepszej przyczepności wybierz szpilki na platformie. Takie szpilki zapewnią ci przyczepność. Mogą one okazać się dobrym wyborem na początek, gdy jeszcze nie umiesz tak dobrze w takim rodzaju butów chodzić. Szpilki na platformie nie muszą się gorzej prezentować od tych bez platformy. Po prostu mają one swój urok, który nada niejednej stylizacji niesamowitego charakteru.

Ogólnie szpilki powinny być sprawdzonej marki. Nie kupuj tych niskiej jakości. Jeżeli masz pewność co do tego, że buty pewnej marki są dobre, po prostu masz do nich przekonanie, warto kupować buty tej marki. Nie będziesz wtedy ryzykować, że przysporzą ci problemów.

Nie kieruj się więc ceną. Nie będzie to tutaj wskazane. Ogólnie szpilki nie są łatwym rodzajem butów do wyprodukowania. Z tego też względu przeważnie nie są tanie. Ich zaletą jest jednak to, że przeważnie starczają na dość długo. Po prostu szpilki muszą być solidne, aby zapewnić twoim stopom odpowiednie ułożenie.

Zrób wszystko, aby nauczyć się chodzić w szpilkach i jednocześnie wybierz takie, które nie przyczynią się do powstania problemów zdrowotnych. Jeśli będziesz trzymać się takiej zasady, to z pewnością nie zrazisz się do tych wspaniałych butów.

Co za dużo...

Niezmiernie ważne jednak jest to, abyś nie chodziła w szpilkach zbyt często. Wybieraj je na niektóre z okazji. Nie chodzi o to, aby w szpilkach chodzić każdego dnia. Jedynie, jeśli nie będziesz odczuwać żadnych skutków chodzenia w szpilkach, to wybieraj je częściej. Pamiętaj również o tym, aby natychmiast zaprzestać, jeśli pojawi się jakiś problem, który najprawdopodobniej będzie związany z tym, że właśnie chodzisz w szpilkach. Nie warto potęgować problemów, lepiej je zwalczać. Trzymaj się tych zasad, a będziesz się cieszyć z zalet, jakie niosą ze sobą szpilki.

Szpilki powinnaś wybierać na większe wyjścia. Zawsze tam, gdzie chcesz znaleźć się w centrum uwagi, również je wybieraj. Unikaj natomiast okazji, na których szpilki będą ci wyjątkowo przeszkadzać. Przykładem może być wesele, na którym planujesz tańczyć przez całą noc. W takim przypadku wygodne buty są zdecydowanie lepszym wyborem, więc szpilki raczej się nie sprawdzą.

Szpilki możesz łączyć z czym tylko chcesz

Szpilki mają tę zaletę, że możesz je łączyć z wieloma rodzajami odzieży i tworzyć z nimi niesamowite stylizacje. Szczególnie warto je łączyć z sukienkami i spodniami przylegającymi do twojego ciała i podkreślającymi twoje kształty. Efekt, jaki wtedy uzyskasz, będzie wspaniały. Mianowicie, szpilki modelują twoją sylwetkę. Jest to ich jedna z większych zalet. Dzięki temu w oczach innych wyglądasz doskonale. Nic nie można zarzucić twojej kobiecości, a warto ją wtedy podkreślić. Owszem, jest to dość odważna propozycja, jednak nie bój się tego robić. Podkreślenie kobiecych kształtów sprawi, że nie zabraknie ci pewności siebie. W szczególności, gdy znajdziesz się w centrum uwagi, osiągniesz pozytywny efekt.

Szpilki dodają wzrostu

Szpilki dodają ci również centymetrów, które mogą okazać się bardzo wartościowe. Uważaj, jednak gdy jesteś niskiego wzrostu. Wtedy w butach na bardzo wysokim obcasie nie będziesz dobrze wyglądać. W takim przypadku lepszą opcją będą szpilki z mniejszymi obcasami. Osiągniesz wtedy pozytywniejszy efekt.

Jeśli chodzi o to, z czym najlepiej łączyć szpilki, to tutaj masz spore pole do popisu. Możesz wybierać pomiędzy różnymi opcjami i sama decydować o tym, co jest dla ciebie najodpowiedniejsze.

Szpilki są doskonałe w połączeniu z sukienkami...

Sukienki należą do jednej z propozycji. Zwracaj uwagę na te, które dobrze przylegają do twojego ciała. Jak już wspomniano wcześniej, doskonale prezentują się w połączeniu ze szpilkami. Następną kwestią jest to, żeby sukienka była elegancka. Szpilki należą do tego rodzaju butów, który dodaje ci elegancji. Warto jest więc szukać dodatkowych rozwiązań, aby ten efekt spotęgować. Co powiesz więc na elegancką sukienkę ołówkową połączoną ze szpilkami?

Czerwony kolor należy do tych, który ożywia twoje stylizacje. To samo dotyczy się twojej osoby. Nie pozostaje więc nic innego jak zdecydować się na sukienkę w czerwonym kolorze połączoną ze szpilkami w kolorze nude. Jest to wspaniała propozycjami na randkę i na każdą z okazji, na której chcesz błyszczeć i zostać gwiazdą.

Łączenie szpilek z czarnymi spodniami?

Jako że szpilki są eleganckie, to warto połączyć je również z eleganckimi czarnymi spodniami. Dzięki takiemu połączeniu elegancja stanie się jednym z większych atutów. Jeśli dobierzesz do niego niebanalne dodatki, uzyskasz modernistyczną stylizację, która z pewnością nie będzie nudna. Warto jest więc spróbować czegoś, co może zrobić na innych niemałe wrażenie i przekonać się, czy uda ci się osiągnąć oczekiwany efekt.

Gdy decydujesz się na szpilki, uważaj na sukienki mini. Ogólnie uważaj na to, aby nie odsłaniać zbyt wiele ciała. Po prostu możesz zostać źle odebrana. Nie chodzi o to, aby uwodzić. Powinnaś dodać sobie pewności siebie, ale nie możesz doprowadzać do sytuacji, w której ktoś odbierze cię jako osobę wzbudzającą pożądanie. Jako że szpilki wyraźnie podkreślają twoją kobiecość, zachowaj ostrożność w dobieraniu odzieży odsłaniającej więcej ciała.

Warto przekonać się do szpilek i cieszyć się zaletami, które niosą. Jeśli nigdy wcześniej nie chodziłaś w szpilkach, stopniowo zwiększaj wysokość obcasa. Aby nauczyć się chodzić w szpilkach, postaraj się przenieść ciężar ciała na palce. Możesz w domu spróbować chodzić w szpilkach po dywanie, podłodze i po schodach. Im więcej opcji, tym lepiej. Przy zakupie opisywanych butów zwracaj uwagę na to, aby szpilki zapewniały stabilność, były dobrej marki i nie uciskały twoich palców u stóp. Nie kieruj się ceną przy zakupie tych butów. Szpilki dają ci wiele zalet. Optycznie zwiększają wzrost, modelują sylwetkę i są eleganckie. W związku z tym łącz je z rodzajami odzieży, które również podkreślają kobiecość i są eleganckie. Unikaj z kolei sukienek mini, czy bluzek odsłaniających więcej ciała, gdyż szpilki wyjątkowo podkreślają kobiece kształty.