Wpływ ubierania się na samopoczucie

Moda wpływa na nas

Każdego dnia ubierasz się inaczej. Nie zawsze jesteś przy tym świadoma tego, jak bardzo ubieranie się wpływa na twoje samopoczucie. Ma to duży związek z psychologią, od której nie sposób uciec.

Kolor ma olbrzymie znaczenie w modzie. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na czerwoną bluzkę, czy czerwoną sukienkę, to czerwień zawsze będzie na ciebie wpływać. Kolor czerwony sprawia, że jesteś postrzegana jako osoba energiczna, żywiołowa.

Wybrane kolory

Zieleń jest z kolei tym kolorem, który uspokaja. Jeśli jesteś spokojną osobą, to możliwe, że właśnie ten kolor należy do tych, które lubisz.

Różowy, czy żółty kolor sprawia, że masz w sobie więcej energii. Kolejną kwestią jest pozytywny wpływ na czerpanie radości z życia. Jeśli chodzi o wspomniane kolory, to z pewnością nie będziesz się na nie decydować, gdy nie będziesz w dobrym nastroju.

Czarny kolor nadaje twojej kreacji przede wszystkim elegancji. Wpływa również na twoje samopoczucie. Z pewnością dodaje ci pewności siebie. W szczególności, gdy dodatkowo zdecydujesz się na okulary przeciwsłoneczne, to wpływ ten jest jeszcze bardziej zauważalny. Ponadto kolor czarny sprawia, że niekoniecznie jesteś osobą skłonną do żartowania. Wybierając go, stajesz się poważniejsza.

Czarna sukienka mini z rękawami 3/4
89 zł / Molly.pl / m
Marko sukienka plażowa elsa nero m-313 czarna (284)
89 zł / Tania-Bielizna.pl
Sukienka flirty lottie - czarna
89 zł / Madnezz
Sukienka shirtowa z siatkowymi rękawami bonprix czarny
89 zł / bonprix
Sukienka bawełniana shirtowa z przędzy mieszankowej, rękawy 3/4 bonprix czarny
89 zł / bonprix
Sukienka ze stretchem "papertouch" bonprix czarny
89 zł / bonprix

Szary kolor często jest negatywnie kojarzony. W modzie może mieć on jednak sporo zalet. Jeżeli nie zależy ci na tym, aby znajdować się w centrum uwagi, to warto na niego postawić. Między innymi wpływa na to, że jesteś spokojniejsza, bardziej powściągliwa.

Pomarańczowy kolor jest interesujący. Osoba ubrana na pomarańczowo może zostać postrzegana jako ta, przy której można czuć się bezpiecznie. Niekoniecznie więc wpływa na twoje samopoczucie w sposób bezpośredni. Bardziej w sposób pośredni. Mianowicie, jeśli ktoś postrzega cię jako osobę, której można zaufać, to nie tylko nabierasz więcej pewności siebie, ale również podnosi się twoja samoocena.

Niebieski kolor pozytywnie wpływa na twoje samopoczucie. Sprawia, że inaczej podchodzisz do codziennych problemów. Ogólnie powoduje, że stajesz się spokojniejsza, ale i też bardziej opanowana.

Sukienka midi z dżerseju z nadrukiem i marszczeniem bonprix ciemnoniebieski w kwiaty
99 zł / bonprix
Rozkloszowana sukienka maxi z dżerseju, długi rękaw bonprix nocny niebieski w kwiaty
99 zł / bonprix
Sukienka ołówkowa premium z nadrukiem bonprix ciemnoniebieski z nadrukiem
99 zł / bonprix
Sukienka ołówkowa bonprix ciemnoniebieski
99 zł / bonprix
Sukienka z materiału o waflowej strukturze, krótki rękaw bonprix ciemnoniebieski
99 zł / bonprix
Sukienka dresowa bonprix ciemnoniebieski wzorzysty
99 zł / bonprix
Sukienka z dżerseju z koronkową wstawką bonprix ciemnoniebieski
99 zł / bonprix
Sukienka shirtowa bonprix niebieski dżins
99 zł / bonprix
Sukienka shirtowa bonprix ciemnoniebieski
99 zł / bonprix

Jak to jest z tym kolorem?

Praktycznie każdy kolor wpływa na twoje samopoczucie. Oczywiście, jest to związane tylko i wyłącznie z psychologią. Często bywa tak, że wybierasz ten kolor, który najbardziej odpowiada twojemu samopoczuciu danego dnia. Doprowadza to do tego, że twój stan emocjonalny jest jeszcze bardziej potęgowany. Najczęściej wybierasz kolor i niekoniecznie jesteś tego świadoma. Bardziej robisz to w sposób intuicyjny. Najczęściej takie zachowanie może dotyczyć wyboru koloru czarnego, który jest tak bardzo specyficzny. Jeśli spotyka cię jakieś nieszczęście albo chcesz dodać sobie odwagi, to wtedy sięgasz po ten kolor. Z pozostałymi kolorami intuicja nie zawsze podpowiada ci prawidłowo, jednak to, jakie masz samopoczucie w danej chwili, zawsze w mniejszym czy większym stopniu zależy od koloru, na który się decydujesz.

Podkreślać kształty czy też nie?

Nie tylko kolor wpływa na twoje samopoczucie. Duże znaczenie ma to, czy podkreślasz swoje kształty, kobiecość, czy też nie. Tutaj sprawa jest jednak trochę inna. Mianowice, decydując się na kolor, często robisz to w sposób intuicyjny. Tutaj robisz to bardziej celowo. Nie oznacza to jednak, że sam ubiór nie wpływa na twoją osobę. Nigdy nie przekonasz się, dopóki nie zajdziesz się w miejscu, gdzie będziesz przebywać z innymi ludźmi. Wpływ na samopoczucie może tak naprawdę tylko wtedy być widoczny. Konkretnie chodzi o twoje zachowania. Jeżeli podkreślasz swoją urodę, na pewno nie brakuje ci pewności siebie i jednocześnie nie jesteś osobą zamkniętą w sobie. Stajesz się wtedy bardziej towarzyska i zdecydowanie łatwiej nawiązujesz nowe znajomości.

W tej chwili warto wspomnieć o tym, że towarzystwo może okazać się bardzo ważne. Jeśli nie masz przekonania do osób, z którymi przebywasz, to podkreślanie wdzięków niekonieczne jest dobrym wyborem. Lepsza może okazać się druga opcja, w której inaczej wpłyniesz na swoje samopoczucie. Jeżeli nie podkreślasz swojej kobiecości, stajesz się nie tyle, ile mniej towarzyska, ale bardziej powściągliwa. Nie wypowiadasz się na niepotrzebne tematy, zachowujesz ostrożność w poznawaniu nowych osób.

Podkreślać więc swoje kształty, czy tego nie robić? W zależności od sytuacji wybierz najlepszą dla siebie opcję, a z pewnością będzie ona dla ciebie korzystna.

Obcisła odzież nie jest wskazana

Następną kwestią, która ma znaczenie, jeśli chodzi o wpływ na twoje samopoczucie, jest to, czy decydujesz się na zbyt obcisłą odzież, czy też nie. Dla niejednej osoby zbyt obcisła odzież jest nieporozumieniem. Jednak czasami bywa tak, że pragniesz zakryć swoje niedoskonałości. Przykładem może być brak wcięcia w talii. Wtedy możesz sięgnąć po modelującą odzież. Nie dodasz jednak sobie w taki sposób pewności siebie. Wręcz przeciwnie, będzie ci jej brakować. Z czym ma to związek? Mianowicie, obcisłe ubranie sprawia, że nie poruszasz się w sposób naturalny. Właśnie to jest powodem tego, że twoja pewność siebie nie jest taka, jaką chciałabyś mieć.

Może również być tak, że zdecydujesz się na odzież oversize. Wtedy sytuacja jest inna. Może ona bardzo pozytywnie wpłynąć na twoją pewność siebie. Nie będzie ograniczać twoich ruchów i zdecydowanie łatwiej będzie ci wtedy o zachowania świadczące o tym, że jesteś wyluzowana.

Oczywiście, oversize nie zawsze jest dobrym wyborem. Czasami należy unikać tego rodzaju odzieży, jako że nie nadaje się tam, gdzie obowiązuje strój oficjalny. Bez względu na to, czy strój oficjalny jest wymagany, czy też nie, to dobrym pomysłem jest wybranie takiej odzieży, która nie jest zbyt obcisła, ale jednocześnie również nie jest zbyt luźna. Gdy tak robisz, pozostajesz po prostu sobą i nic nie wpływa negatywnie na twój nastrój.

Styl sportowy należy do tych pozytywnych

Znajdują się różne style ubierania się. Jednym z nich jest styl sportowy. Charakteryzuje go to, że zapewnia ci jednocześnie wygodę i elegancję. Jeżeli wybierasz więc sportową elegancję, to nie jesteś konfliktową osobą. Raczej do większości spraw podchodzisz na luzie i trudniej cię wyprowadzić z równowagi. Sportowa elegancja to zawsze dobry pomysł. Gdy ją wybierasz, nie musisz obawiać się, że zabraknie ci pewności siebie. Ma to znaczenie, gdy nie chcesz popełniać błędów, które mogą cię kosztować. Czasami nie warto podejmować bezmyślnie decyzji o tym, aby gdzieś pójść. Ostatecznie możesz tego żałować. Jeśli postawisz na sportową elegancję, łatwiej nauczysz się odmawiać i nie będziesz naiwna.

Czasami nie mamy wyboru

Są pewne sytuacje, kiedy nie masz wyjścia i musisz ubrać się w określony sposób. Wtedy strój wpływa na twoje samopoczucie, a ty niekoniecznie możesz coś z tym zrobić. Nie oznacza to jednak, że jest ci z tym źle. Wręcz przeciwnie, nie wyróżniasz się od innych, dzięki czemu wpływ na samopoczucie jest pozytywny.

Plaża to miejsce, gdzie strój kąpielowy jest pożądany. Jak wiadomo, są różne rodzaje strojów kąpielowych. Tutaj duże znaczenie ma to, jak siebie oceniasz. Jeśli brakuje ci pewności siebie, to jednoczęściowy strój jest lepszym wyborem. Sytuacja się zmienia, gdy nie masz żadnych kompleksów. Wtedy możesz wybrać bikini i wpłynąć na swój nastrój pozytywnie. Na plaży powinnaś czuć się atrakcyjnie i nie powinno brakować ci pewności siebie. W przeciwnym razie nie czerpiesz radości z pobytu a plaży. Jako że powinnaś sobie dostarczyć rozrywki, gdy przebywasz na plaży, zadbaj o to, aby strój kąpielowy wpływał na twoje samopoczucie w sposób, który jest dla ciebie korzystny.

Dodatki są niezmiernie ważne

Dodatki mają duży wpływ na twoje samopoczucie. Potrafią ona zmienić charakter stylizacji i sprawić, że twoje zachowanie jest inne.

Biżuteria może sprawić, że czujesz się atrakcyjniej. Zdecydowanie wpływa również na poczucie twojej wartości. Jeśli chcesz mieć wyższą samoocenę i okazywać to swoimi zachowaniami, nie bój się dodawać większej ilości biżuterii do swoich stylizacji. Jest to wtedy pożądane i doprowadza do sytuacji, w której osiągasz swój cel, jakim jest wzrost samooceny. Czasami jest to bezcenne. Niekoniecznie chodzi tutaj o jednorazowy efekt. W zasadzie to chodzi bardziej o to, abyś po prostu od pewnego momentu zdecydowała się dołączać więcej biżuterii do swoich kreacji. Ma to wpływać na twoją osobę i w dłuższej perspektywie czasu zmienia twoje zachowania.

Buty także są istotne

Buty również mają spore znaczenie. Między innymi to, czy decydujesz się na buty na obcasie, czy na te z płaską podeszwą, może mieć spory wpływ na twoje samopoczucie. Przykładowo szpilki sprawiają, że jesteś energiczna i pewna siebie. Z kolei balerinki wpływają na twoje poczucie kobiecości. Należą one do jednego z bardziej kobiecego rodzaju butów damskich. Są jednocześnie bardzo delikatne. Wpływają na to, że jesteś spokojniejsza i bardziej opanowana. Jednocześnie czujesz się w nich po prostu kobieco.

Na samopoczucie wpływa to, jak się ubierasz. Duże znaczenie ma kolor. Często jest tak, że intuicyjnie wybierasz kolor, który jednoznacznie wskazuje, jakie jest twoje samopoczucie. Kolor tylko je potęguje. Możesz podkreślać swoje kształty lub też tego nie robić. W zależności, czy to robisz, jesteś bardziej towarzyska lub mniej. Gdy wybierasz zbyt obcisłą odzież, to w takim przypadku brakuje ci pewności siebie. Oversize z kolei dodaje ci pewności siebie. Styl sportowy jest dobrym wyborem, gdyż sprawia, że jesteś mniej naiwna. W takim miejscu, jak plaża, podążasz za ogólnie przyjętymi normami. Jako że projektanci mody dostosowują się do oczekiwań wszystkich klientek, nawet i w takich miejscach możesz ubrać się tak, aby korzystnie wpłynąć na swoje samopoczucie. Dodatki mają duży wpływ na twoje zachowania. Biżuteria sprawia, że twoja samoocena wzrasta i stajesz się ważniejsza. Buty na obcasie powodują, że jesteś energiczna, natomiast buty na płaskiej podeszwie dodają ci kobiecości i sprawiają, że jesteś spokojniejsza. Ogólnie można więc powiedzieć, że praktycznie każde ubranie w inny sposób wpływa na twoje samopoczucie.