Własny styl ubierania porady

Znajdź swój styl

Szukasz własnego stylu ubierania się, ale jakoś nie potrafisz go znaleźć? Jeśli tak jest, to z pewnością brakuje ci pomysłu na to, aby zmienić swoją sytuację. Własny styl może okazać się bardzo pomocny. Znajduje się wiele zalet posiadania własnego stylu. Jakie one są?

Znalezienie własnego stylu nie zawsze jest łatwym zadaniem. Aby to zrobić, warto podążać za pewnymi zasadami. Może ci to ułatwić znalezienie stylu, dzięki czemu będziesz czerpać wiele korzyści.

Jak ważne jest dla ciebie ubieranie się?

Aby znaleźć własny styl ubierania się, warto przemyśleć kilka kwestii. Zastanów się nad tym, jak podchodzisz do ubierania się. Może jest ono dla ciebie czymś mało istotnym? Jeśli tak jest, trudniej będzie ci o znalezienie własnego stylu. Oczywiste jest to, że dla wielu z nas nie ma tak dużego znaczenia. Z tego też względu w takim przypadku powinnaś zmienić swoje nastawienie do mody. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, czy jesteś w stanie znaleźć sobie nowe zainteresowanie. Pamiętaj jednak o tym, żeby się nie zmuszać do niczego. Musisz za wszelką cenę dążyć do tego, żeby polubić modę. Aby to zrobić, potrzebujesz punktu zaczepienia. Takim punktem jest to, co lubisz. Jeżeli nie przepadasz za spędzaniem czasu w sklepach, nie podążaj tą drogą. Nie zmuszaj się. Nie osiągniesz tym nic dobrego. Może lubisz sport? Niekoniecznie musi to być coś, co jest bezpośrednio związane z modą. Sport należy właśnie do takich przykładów. Jeśli lubisz biegać, wybór odzieży może być dla ciebie bardzo ważny. Odpowiednio dobrana odzież pozytywnie wpłynie na komfort i osiągane rezultaty. Najważniejsze jednak jest to, że w takim przypadku znalazłaś wreszcie coś, co łączy modę z tym, co lubisz. Teraz pozostaje już tylko i wyłącznie przekonać się do tego, że właśnie tak jest i traktować kupowanie odzieży jako część twojej pasji. Przykładem może być bieganie. Możesz jednak pójść jeszcze dalej i ostatecznie doprowadzić do tego, że twój styl na co dzień będzie się wiązać na przykład ze sportową elegancją. Oczywiście, nie biegasz cały czas, jednak twój styl będzie cały czas przypominać ci to, czym jest twoje jedno z zainteresowań.

Nie powinnaś się ograniczać

Znalezienie własnego stylu ubierania się wiąże się więc z określonym postępowaniem, które zaprowadzi cię do celu. Nie możesz się przy tym ograniczać. Pamiętaj jednak o tym, aby nie zmieniać decyzji i podążać za czymś konkretnym. Tak jak w powyższym przykładzie, możesz zdecydować się na sport. Oczywiście wtedy, gdy należy on do twoich zainteresowań. Jeśli tak nie jest, zdecyduj się na coś innego.

Nie zawsze jest tak, jak w powyższym przykładzie. Może moda należy do tego, co jest jedną z twoich pasji? Jeśli tak, to wydaje się, że jesteś w dobrej sytuacji już od samego początku. Nie zawsze jednak tak jest. Taka sytuacja może okazać się dla ciebie zdradliwa. To, że lubisz modę, nigdy nie oznacza, że masz już swój styl. Aby go mieć, nie może dochodzić do sytuacji, w której nie wiesz, w co się ubrać. Po prostu jest to zaprzeczeniem posiadania własnego stylu.

Gdy lubisz modę i nie masz swojego stylu ubierania się...

Jeżeli lubisz modę, a nie masz jednocześnie własnego stylu, najwyższa pora to zmienić. Zastanów się w pierwszej kolejności nad tym, jakie fasony lubisz. Nie musisz tak bardzo abstrahować, jak to było wcześniej. Już sam fason może pomóc ci w znalezieniu własnego stylu. Po raz kolejny jednak spróbuj znaleźć coś, co lubisz. Jeżeli preferujesz odzież dobrze przylegającą do ciała, nie stoi nic na przeszkodzie, aby podążać w tę stronę. Jak wiadomo, rodzajów takiej odzieży jest dużo, jednak już na samym początku masz coś, co je łączy. Teraz trzeba pójść dalej i bardziej sprecyzować swój styl ubierania się. Aby to zrobić, możesz do ulubionej sukienki przylegającej do ciała dobrać resztę dodatków. To samo możesz zrobić ze spodniami. Może rurki należą do tych spodni, które najbardziej lubisz? Jeśli tak, to dobierz buty, które będą idealnie pasować właśnie do tych spodni. Pamiętaj również o torebce i biżuterii. W szczególności zwróć uwagę na torebkę. To właśnie ona może stać się ikoną twojego stylu.

Podwójny pierścionek ceramiczny czarny i biały ze srebrnym (pr. 925) elementem - prostokąt z cyrkoniami
80 zł / Sentiell Jewelry
Łańcuszek ozdobny srebrny pr. 925 singapur diamentowany ø 065 - 2,6 mm
80 zł / Sentiell Jewelry
Bransoletka srebrna 925 bead laser 4fg
80 zł / Sentiell Jewelry
Auckland - srebrny wisiorek z kocim okiem
80 zł / TopSilver
Murano - srebrny wisiorek z koralem i kryształkami
80 zł / TopSilver
Sora - srebrna broszka z rubinem i kryształkami
80 zł / TopSilver

Szukanie własnego stylu polega między innymi na tym, aby natrafić wreszcie na swój gust. Nigdy nie poznasz go w całości. Może wydaje ci się to dziwne, ale aby poznać swój gust w całości, musiałabyś zobaczyć wszystkie możliwe rodzaje odzieży i wybrać tę, która najbardziej by ci się spodobała. Nie jest to możliwe. Idąc tą logiką, można dojść do wniosku, że swojego stylu szuka się przez całe życie. Nie chodzi jednak o coś takiego. Chodzi o to, aby ten styl znaleźć zdecydowanie szybciej. Z tego też względu musisz dojść do takiego momentu, w którym będziesz już przekonana do tego, w jakich rodzajach odzieży i butów się najlepiej czujesz. Jeśli do tego momentu dojdziesz, będzie można powiedzieć o tym, że wreszcie znalazłaś swój styl.

Jak już pewnie się domyślasz, poszukiwać stylu można na różne sposoby. W jaki sposób możesz jeszcze znaleźć swój styl?

Spróbuj się docenić

Samoocena ma duże znaczenie w poszukiwaniu własnego stylu. Gdy nie doceniasz samej siebie, trudniej ci znaleźć styl i go zaakceptować. Właśnie chodzi o tę akceptację. To ona ma tutaj największe znaczenie. Po prostu musisz akceptować to, co masz na sobie. Wiąże się to z akceptacją samej siebie. Po prostu ty wybierasz swój styl. Tak więc to twoja decyzja, która jest częścią ciebie. To najlepiej tłumaczy znaczenie poczucia swojej wartości.

Szukanie własnego stylu nie polega na tym, aby zwiększyć swoją samoocenę. Jednak nie można zaprzeczyć temu, że wraz ze wzrostem samooceny łatwiej o znalezienie swojego stylu. Z tego też względu postaraj się zrobić wszystko, aby zmienić stosunek do swojej osoby. Pamiętaj o tym, że najistotniejsze jest to, abyś zaczęła akceptować swoje decyzje. Ma to spory związek z poczuciem twojej wartości, którą również można tłumaczyć na wiele sposobów. Jeżeli będziesz pewna siebie i zawsze będziesz bronić swojego zdania, to będziesz mogła powiedzieć, że potrafisz zaakceptować swoje decyzje. Jednocześnie będzie to oznaczać, że jesteś asertywna.

Jeśli osiągniesz cel, którym będzie zwiększenie swojej samooceny, to w takim przypadku dużo łatwiej będzie ci o znalezienie własnego stylu ubierania się. Jest to więc dobra opcja, aby ułatwić sobie zadanie.

Czasami to, o czym myślisz, ma znaczenie w poszukiwaniu własnego stylu ubierania się

Możesz podejść do sprawy zupełnie inaczej. Gdy jesteś osobą, która lubi rozmyślać nad różnymi sprawami, to wtedy możesz zrobić z tego zaletę. Przejrzyj to, co masz w swojej szafie i wyciągnij wnioski. Może w taki sposób odnajdziesz swój styl? A może już go masz? Bardzo prawdopodobne, że znajdziesz różne rodzaje odzieży, ale będą one jednak mieć jakieś cechy wspólne. Może właśnie to pomoże ci w odgadnięciu, jaki jest twój styl. Przy okazji możesz zrobić porządek w szafie i zdecydować, czego najbardziej ci brakuje.

Gdy trudno o skupienie twoich myśli, zawsze możesz wybrać się na dłuższy spacer i w ten sposób zmusić się do przemyśleń. Dużo łatwiej o skupienie myśli z dala od ludzi, gdzie jest spokój. Nie popełniaj błędu, jakim jest szukanie na siłę rozwiązań. Do wszystkiego podchodź z dystansem. Tylko tak odnajdziesz własny styl ubierania się. Każda osoba może zabłądzić, przez co trudniej jej o znalezienie odpowiedniego stylu.

Podpatrz innych!

Dobrą metodą na znalezienie własnego stylu jest również przeglądanie profili innych osób, które odznaczają się tym, że posiadają swój styl. Może trafisz na profil takiej osoby, której styl przypadnie ci do gustu. Jak wiadomo, przeglądanie czyjegoś zdjęcia i określanie na tej podstawie, czy styl ubierania się danej osoby ci odpowiada, nie zawsze da ci jednoznaczną odpowiedź. Zwiększy się jednak prawdopodobieństwo znalezienia własnego stylu, gdy ubierzesz się w podobny sposób do tego, w jaki zrobiła to osoba, której profil znalazłaś.

W poszukiwaniu własnego stylu ubierania siię ważne jest to, abyś się nie ograniczała. Nie możesz doprowadzić do sytuacji, w której nie będziesz otwarta na nowe pomysły. Nawet w przypadku, gdy uważasz, że jesteś na dobrej drodze do znalezienia własnego stylu, ograniczanie się będzie ci przeszkadzać. Ogólnie musisz próbować wszystkiego, co wydaje się dla ciebie sensowne. Jest to prosta metoda, która może jednak przynieść skutek. Jeśli uda ci się wreszcie natrafić na coś, co będzie cię satysfakcjonować, nie wychodź z założenia, że nie może być lepiej. Istotne jednak jest to, żeby w pewnym momencie nabrać już przekonania do tego, co jest dla ciebie najlepsze. W taki sposób również możesz znaleźć swój styl.

Pamiętaj o dodatkach, uważaj na wyprzedaże

Szukając własnego stylu, nie zapominaj o dodatkach. Często zdarza się tak, że jeden z dodatków odmienia całą stylizację. Po prostu nadaje jej charakteru. To może dodatki są kluczem do tego, abyś znalazła swój styl?

Następną kwestią jest to, abyś uważała na wyprzedaże. Mogą cię wprowadzać w błąd. Jeśli szukasz swojego stylu, musisz być otwarta na różne pomysły. W szczególności na początku niech cena nie ma dla ciebie tak dużego znaczenia.

Gdy już znajdziesz swój styl ubierania się, odczujesz same zalety. Najważniejszą z nich będzie to, że bez zastanawiania się ubierzesz się w taki sposób, który w pełni będzie cię satysfakcjonować. Przy okazji zwiększysz prawdopodobieństwo tego, że inni spojrzą na ciebie z podziwem.

Własny styl pozwoli poczuć ci się wyjątkowo w każdej sytuacji. Nie będziesz się wstydzić wystąpień publicznych. Po prostu odnajdziesz się w nietypowych sytuacjach. Jest to ważne, gdyż pozwoli ci to pozytywnie wpłynąć na samoocenę. Już wspomniano o tym, że to właśnie samoocena może pomóc ci w znalezieniu własnego stylu, ale warto też zwrócić uwagę na to, że może być ona jeszcze wyższa, gdy go odnajdziesz.

Poszukiwanie własnego stylu ubierania się nie jest więc łatwym zadaniem. Dużo zależy od tego, czy lubisz modę, czy też nie należy ona do twoich zainteresowań. W zależności od tego warto wybrać właściwą strategię w poszukiwaniu własnego stylu. Istotne w tym wszystkim jest to, że zawsze jest wiele dróg do znalezienia własnego stylu ubierania się. Gdy uda ci się już go znaleźć, będzie płynąć z tego wiele korzyści dla twojej osoby.