W jaki sposób podkreślać atuty swojej sylwetki?

Figura - jak ją podkreślić?

W lecie masz okazję, aby podkreślać atuty swojej sylwetki. Jeśli tylko uważasz, że twojej sylwetce nic nie brakuje, warto wykorzystać to, że w lecie często jest wysoka temperatura. Pozwala ci ona na wybieranie takich rodzajów odzieży, które dobrze podkreślają twoje kształty. W jaki sposób to robić? Co dzięki temu jesteś w stanie zyskać?

Wymodeluj swoją sylwetkę ze szpilkami!

Szpilki damskie należą do tego rodzaju butów, które należą do dobrego wyboru, jeśli zależy ci na wymodelowaniu sylwetki. Ich zaletą jest to, że wyszczuplają nogi. Jednocześnie wpływają pozytywnie na kształt twoich bioder i biustu. Jeśli decydujesz się na szpilki, to w takim przypadku unikaj spódniczek mini, czy bluzek odsłaniających ramiona. Jeżeli już bardzo chcesz połączyć szpilki z opisywanymi rodzajami odzieży, to pamiętaj o tym, aby unikać koronek i prześwitujących materiałów. Nie chodzi o to, aby wzbudzać pożądanie, tylko podkreślać swoją delikatność.

Biust możesz podkreślić na różne sposoby. Jeśli chodzi o podkreślenie biustu, to tutaj sprawa jest łatwiejsza niż w przypadku podkreślania bioder. Mianowicie, biodra mogą być różnie zbudowane i jednocześnie ma to spory wpływ na to, aby właściwie dobierać odzież. Z kolei budowa biustu niekoniecznie ma takie znaczenie, jeżeli chodzi o dobór odzieży. Biustonosze najczęściej podtrzymują biust i nadają jego wyglądowi pewien standard. Z tego też względu, jeśli masz większy biust, możesz go podkreślać na kilka sprawdzonych sposobów.

Biustonosz semi-soft marina b-270 duże miseczki
148 zł / Diores.pl
Biustonosz typu soft pamela b-224 biały
108 zł / Diores.pl
Carien duży biustonosz z usztywnianymi miseczkami
132 zł / Diores.pl
Biustonosz b-231 holly z miseczkami typu full cup - bielizna ślubna
106 zł / Diores.pl
Emma b-228 biustonosz usztywniany na duży biust
94 zł / Diores.pl
Manuela biustonosz soft duże miseczki 90g
92 zł / Diores.pl

Głęboki dekolt to dobry pomysł

Jednym z prostszych sposobów na podkreślenie biustu jest głęboki dekolt. Zaletą tego sposobu jest to, że w zależności od gustu, sama możesz dostosować głębokość dekoltu. Pamiętaj jednak o tym, że zbyt głęboki dekolt sprawi, że zamiast podkreślenia biustu, dobrze uwidocznisz jego część. Ogólnie nie osiągniesz tym sposobem dobrego rezultatu. Biust powinien zostać podkreślony w taki sposób, aby inni zwracali na niego uwagę. Dekolt powinien więc być dopasowany do wielkości biustu. Jeśli masz duży biust, pamiętaj o tym, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której biust nie będzie usztywniony. W przeciwnym razie nie będzie to ładnie wyglądać. Przy mniejszym biuście możesz sobie pozwolić na luźniejsze fasony, jednak nie odsłaniaj zbyt wiele biustu.

Głęboki dekolt to nie jest jedyny sposób na podkreślenie biustu. Możesz również wybrać opcję, w której rękawy bluzki będą miały zakończenie na linii biustu. Przy takim doborze bluzki możesz osiągnąć pożądany efekt. Po prostu rękawy będą skupiać uwagę. Jako że będą zakończone na linii biustu, to zostanie on podkreślony.

Innym sposobem na podkreślenie biustu jest wybór bluzki, która będzie się odznaczać paskiem w innym kolorze na linii biustu. Chodzi o to, aby taki pasek przyciągał uwagę. Niekoniecznie musisz więc odsłaniać część biustu, aby go podkreślać. Wystarczy tylko zdecydować się na bluzkę w odpowiednich kolorach. Pozwoli ci to ostatecznie również osiągnąć oczekiwany efekt.

Teraz jest już trudniej...

Jak już wspomniano, z biodrami niekoniecznie będziesz mieć już tak łatwe zadanie. Biodra mogą być zbudowane na różne sposoby. Nie oznacza to, że tylko jeden ze sposobów jest tym, który zapewnia, że twoje biodra są ładne. Najważniejsze jest to, aby bez względu na swój kształt, nie były zbyt szerokie ani zbyt wąskie. Jeśli spełniają to kryterium, w zależności od budowy bioder możesz je podkreślać na różne sposoby.

Kolejną kwestią jest to, czy wybierasz strój kąpielowy, sukienkę czy spodnie.

Plaża to specyficzne miejsce

Jeśli idziesz na plażę, to powinnaś największą wagę przywiązać do kształtu swojej pupy. Ma to w tym przypadku duże znaczenie.

Jeżeli twoja pupa przypomina kształtem odwrócone serce, to wybieraj najlepiej takie majtki, które ją podniosą. Ogólnie w takim przypadku niekoniecznie musisz się martwić o to, że brakuje ci kobiecości. Staraj się jednak podnieść swoje pośladki poprzez odpowiednie dobranie bielizny.

Jeśli masz pupę w kształcie litery A, to w takim przypadku możesz zdecydować się praktycznie na każdy rodzaj majtek. Pamiętaj jednak o ich właściwym dopasowaniu. Nie doprowadzaj do sytuacji, w której majtki będą źle dopasowane, gdyż nie zapewni ci to należytego komfortu. Nie bój się z kolei majtek, które odsłonią więcej ciała.

W przypadku okrągłej pupy nie musisz tak bardzo obawiać się o zły wybór stroju kąpielowego. W zasadzie to w każdym z nich będziesz dobrze podkreślać swoje kobiece kształty. Wszystko za sprawą kształtu pupy, który będzie przyciągać uwagę. Nie musisz się także martwić o zły wygląd. Okrągła pupa to marzenie nie jednej kobiety. Z tego też względu w takim przypadku nie bój się jej podkreślać.

Kwadratowa pupa również powinna dać ci powody do zadowolenia. Najważniejsze jednak, aby jej rozmiar był odpowiedni. Jeżeli nie posiadasz kompleksów spowodowanych rozmiarem swoich bioder, to w przypadku kwadratowej pupy również możesz decydować się na każdy rodzaj stroju kąpielowego. Nie bój się wzorzystych majtek, które będą przyciągać uwagę innych osób.

Dla pupy w kształcie litry V warto dopasować figi, które nie będą w pełni zakrywać pośladków. Postaraj się podkreślić to, że jesteś zgrabna. Ogólnie jest to w takim przypadku jedna z większych twoich zalet. Niekoniecznie wybieraj stringi i majtki zakrywające w całości twoją pupę. W obu przypadkach nie osiągniesz pozytywnego efektu.

Kształt pupy ma więc znaczenie, gdy dopasowujesz strój kąpielowy. Dzięki temu, że powstało mnóstwo fasonów bielizny przeznaczonej na plażę, do każdego kształtu pupy jesteś w stanie dobrać taki strój kąpielowy, który zapewni ci genialny wygląd. Dobrze jest, gdy twoja pupa ma taki kształt, który cię satysfakcjonuje. Gdy tak nie jest, to pamiętaj o tym, że zawsze posiadasz pewne atuty. Musisz tylko je podkreślić.

Z odzieżą jest inaczej niż z bielizną

Przy wyborze odzieży również powinnaś zwracać uwagę na fason. Tutaj nie musisz się jednak martwić kształtem pupy. Bardziej chodzi o to, czy ogólnie masz zgrabniejszą pupę, czy raczej pełniejszą. W zależności od budowy bioder możesz je podkreślać na różne sposoby.

Szorty to ten rodzaj odzieży, który dobrze podkreśli twoje biodra. Jeżeli jesteś zgrabna, dobrym pomysłem będą szorty z kieszeniami. Wzbogacą one twoją stylizację, ale przede wszystkim sprawią, że twoje biodra będą ładnie wyeksponowane. Dodatkowo zdecyduj się w takim przypadku na szorty z wysokim stanem. To również dobry pomysł. Takie szorty podniosą twoje pośladki i sprawią, że ładnie podkreślisz to, że jesteś zgrabna. W przypadku szerszych bioder i ud zdecyduj się na takie szorty, które będą dobrze dopasowane do ciała. Masz wtedy okazję do tego, aby podkreślić swoje kształty w najlepszy sposób, jak tylko potrafisz. Szorty idealnie się do tego nadają. Wykorzystaj to i zaznacz swoje pośladki. Szorty to jedna z lepszych opcji na podkreślenie kształtnych bioder.

Kolejna opcja to sukienka asymetryczna lub sukienka mini

Sukienka asymetryczna może w ładny sposób podkreślić twoje biodra. Musisz jednak wybrać sukienkę odpowiedniej długości. Jeśli chcesz zaznaczyć dobrze kształt bioder, zdecyduj się na krótszą sukienkę przylegającą do ciała. Asymetryczny dół sprawi, że biodra będą przykuwać uwagę. Sukienkę asymetryczną możesz wybrać również, jeśli jesteś zgrabna. Ogólnie sukienki asymetryczne mogą mieć różne fasony. Jeśli masz zgrabne nogi, sukienka niekoniecznie powinna idealnie przylegać do ciała. W takim przypadku lepiej będzie, jeśli fason sukienki będzie dość luźny. Pozwoli ci to w cudowny sposób podkreślić delikatność. Dzięki asymetrii na dole dodatkowo ładnie zaprezentujesz swoje nogi.

Podkreślić biodra zawsze można poprzez wybranie sukienki mini. Wszystko za sprawą tego, że sukienka ta kończy się na linii ud. Ogólnie sukienki mini nie muszą mieć asymetrycznego dołu. Samo to, że nie są długie, wystarcza do tego, by podkreślić biodra. Sukienki mini niekoniecznie muszą być również zdobione. Dobrym wyborem są sukienki jednolite kolorowo, które nie przyciągają tak bardzo uwagi oglądających. Chodzi o to, aby dół sukienki przyciągał jak największą uwagę. Jeśli sukienka będzie mieć fason, który zaznaczy twoje biodra, osiągniesz pozytywny efekt. Sukienka mini to wspaniały wybór, jeśli uważasz, że twoje biodra są doskonałe.

A może jednak spódnica?

Spódnica mini z wysokim stanem to kolejna propozycja, gdy zależy ci na podkreśleniu bioder. Do takiej spódnicy warto zdecydować się bluzkę, która będzie do niej włożona. Takim połączeniem osiągniesz dobry efekt. Spódnica z wysokim stanem w ładny sposób podkreśli całe biodra. Dobrze będzie również, jeśli jej kolor będzie się odznaczać w stosunku do koloru bluzki.

Warto zadbać o dobrą atmosferę w sypialni. W tym celu możesz zdecydować się na pończochy. W połączeniu z bielizną mogą w genialny sposób podkreślić twoje kształty. Najlepiej, aby majtki i pończochy miały ten sam kolor. Wtedy osiągniesz najlepszy efekt. Na ogół chodzi o to, aby pończochy wspólnie z majtkami sprawiały, że twoje uda będą przyciągać największą uwagę. Jeśli chcesz jednak bardziej podkreślić swoje biodra, to kluczem będzie dobór odpowiednich majtek. Możesz zdecydować się na te z koronki. To właśnie ten rodzaj majtek może być wtedy najlepszy.

Czasami może się okazać, że masz ładne ciało, ale jednak nie masz do niego przekonania. Najistotniejsze w tym, aby przekonać się do podkreślania kobiecych kształtów, jest pozbawienie się kompleksów. Może się również zdarzyć tak, że nie masz nic do zarzucenia tylko jednej z części swojej sylwetki. W takim przypadku warto również przekonać się do reszty ciała. Jest to spowodowane tym, że gdy przykładowo podkreślasz tylko i wyłącznie biust, nie warto dobierać odzieży w taki sposób, aby maskować biodra. Po prostu taka stylizacja nie będzie wyglądać dobrze. Owszem, możesz wybrać opcję, w której odciągniesz uwagę przykładowo od bioder, ale niekoniecznie powinnaś je maskować. Nie osiągniesz w ten sposób pozytywnego efektu. Warto jest więc przekonać się do wszystkich swoich kształtów i albo podkreślać je wszystkie, albo podkreślać tylko część przy braku maskowania reszty.