Sportowa moda jak się ubierać?

Sportowa elegancja

Wybierasz się na siłownię, a może planujesz biegać po parku? Jeśli uprawiasz jakąkolwiek aktywność fizyczną lub zależy ci na stworzeniu sportowej stylizacji, to warto poznać kilka zasad, dzięki którym doskonale się ubierzesz?

Zacznijmy od uprawiania sportów. Możemy chodzić na basen, biegać, jeździć na rowerze, uprawiać aerobik, chodzić na siłownię czy na taniec. Do każdego z wymienionych sportów potrzebujemy innych ubrań, dzięki którym zapewnimy sobie komfort i lepsze rezultaty.

Jakie mamy oczekiwania?

Bez względu na to, jaką aktywność fizyczną uprawiamy, zawsze powinniśmy się zastanowić, czy zależy nam na dobrych rezultatach, czy może uprawiamy sport rekreacyjnie. Z zależności od tego, którą z opcji wybieramy, ubieramy się tak, aby strój był przystosowany do naszych potrzeb.

Buty do biegania Salming
517 zł / GamiSport
Buty sportowe Nordblanc
201 zł / GamiSport
Buty do biegania adidas
557 zł / GamiSport
Buty do biegania damskie Merrell
512 zł / GamiSport
Buty sportowe ANSWEAR.
270 zł / ANSWEAR.com
Buty sportowe adidas
180 zł / centersport.pl

Na basenie w przypadku, gdy organizujemy sobie trening pływacki, potrzebujemy profesjonalnego stroju pływackiego. Z kolei, gdy zależy nam na rekreacji, to wtedy dobieramy strój kąpielowy według naszego uznania. Mamy do dyspozycji stroje jednoczęściowe i stroje dwuczęściowe. W zasadzie to każda z opcji jest dobra. Najważniejsze jest to, aby strój był dobrze dopasowany i odpowiadał naszemu gustowi.

Bieganie to forma aktywności, podczas której możemy potrzebować bielizny termoaktywnej. Jest ona w szczególności wskazana, gdy jest zimno. Zawsze musimy pamiętać w trakcie biegania o rękawiczkach i czapce zimą. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia naszego zdrowia. W cieplejsze dni dres należy do trafnych wyborów. Natomiast w upalne dni T-shirt i szorty. Pamiętajmy wtedy o butach, które będą amortyzować wstrząsy i chronić nas przed urazami. Bez względu na to, czy zależy nam na intensywniejszym treningu, czy na rekreacyjnym bieganiu, musimy pamiętać, że jest to forma aktywności, która mocno obciąża nasz organizm. Z tego też względu buty są jednym z najważniejszych elementów garderoby każdego biegacza i warto zadbać o to, aby mieć profesjonalne buty sportowe przeznaczone do tej formy aktywności fizycznej.

Rower!

Jazda na rowerze to często forma rekreacyjnego uprawiania sportu. Wygodne buty mogą okazać się nieodzowne w takim przypadku. W zależności od pogody możemy zdecydować się tak samo, jak w trakcie biegania, na szorty połączone z T-shirtem lub dres. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że warto zabierać ze sobą bluzę lub kurtkę, gdy pogoda jest niepewna. Jako że rower pozwala nam się oddalić od domu na dalszą odległość, a zawsze może ulec awarii, to dodatkowe ubranie może okazać się niezbędne. Z kolei, gdy zależy nam na treningu kolarskim, to potrzebujemy stroju kolarskiego i odpowiednich butów. W trakcie jazdy rowerem zimno może nam szczególnie przeszkadzać, z tego też względu potrzebujemy wtedy bielizny termoaktywnej. Należy również zadbać o kurtkę, rękawiczki oraz czapkę.

Aerobik to forma aktywności sportowej, którą możemy uprawiać samotnie w domu lub w towarzystwie innych osób. W przypadku, gdy robimy to w domu, możemy ubierać się praktycznie we wszystko, co chcemy. Pamiętajmy jednak o tym, aby ubranie nie ograniczało naszych ruchów. Przy tej formie aktywności jest to jedna z najważniejszych zasad. Gdy uczęszczamy na zajęcia z aerobiku, to wtedy tak samo pamiętamy o wygodzie, ale dodatkowo elegancji. W towarzystwie innych osób zawsze będziemy lepiej się czuć, gdy nasz strój będzie ładnie się prezentować.

Co na siłownię?

Siłownia to miejsce, gdzie możemy spędzić czas, podnosząc ciężary czy wykonując ćwiczenia aerobowe. Tak samo, jak w przypadku aerobiku, będzie zależeć nam na dobrym wyglądzie. Niekoniecznie dres w szarym kolorze jest najlepszą opcją. Dla kobiet, które lubią się wyróżniać, poszukajmy czegoś w jaskrawych kolorach. Jeśli odpowiednio połączymy kolory, możemy uzyskać efekt, dzięki któremu znajdziemy się w centrum uwagi. Gdy zależy nam na przykład na poznawaniu nowych osób na siłowni, to takie połączenie może być dla nas najlepszym wyborem. Siłownia to miejsce, gdzie nie liczy się oficjalny strój. Wręcz przeciwnie, możemy odznaczać się jakimś napisem, który będzie przyciągać uwagę i jednocześnie doda nam pewności siebie. Tak jak w przypadku ubioru na aerobik, ubiór na siłowni nie może ograniczać naszych ruchów.

Taniec to często taka forma aktywności, podczas której liczy się dobra zabawa. Wtedy zróżnicowanie kolorów jest tym, czego potrzebujemy. Jeśli jednak zapisujemy się na taniec, w którym taki strój jest nieodpowiedni, to musimy dostosować strój do wymagań. Dużo zależy więc od tego, na jaki taniec zamierzamy chodzić.

Bielizna damska jest bardzo ważna dla kobiet uprawiających sport. Mianowicie, musi być ona komfortowa, nie ograniczać ruchów i dobrze dopasowywać się do ciała. Biustonosze sportowe są istotne, gdyż chronią piersi przed deformacjami. Mają one więc szczególne znaczenie dla kobiet uprawiających sport.

Moda sportowa nie tylko jest związana z aktywnością sportową. Jeżeli nie planujemy żadnej aktywności sportowej i zależy nam wyłącznie na stworzeniu stylizacji sportowej, to sytuacja się zmienia. Wtedy nie musimy dopasowywać stroju do uprawianej aktywności fizycznej, tylko będziemy szukać własnego stylu, który zapewni nam unikalność i pozwoli stworzyć wspaniałą stylizację sportową.

Sportowa elegancja

W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o sportowej elegancji. W codziennych stylizacjach najważniejsza dla wielu z nas jest wygoda. Jednak czym jest stylizacja, gdy nie ma w sobie elegancji? Łączenie wygody i elegancji kiedyś byłoby czymś niemożliwym. Obecnie nasze oczekiwania pozwalają na to, aby łączyć wygodę z elegancją. Nie zawsze jest to łatwe zadanie. W szczególności na początku możemy mieć problem z tym, aby nasze sportowe stylizacje były jednocześnie eleganckie.

Sukienka Tessita
129 zł / Naia.com.pl
Sukienka Tessita
129 zł / Naia.com.pl
Sukienka Tessita
139 zł / Molly.pl / S, M, L, XL, XXL
Sukienka MOE
139 zł / Naia.com.pl
Sukienka Makadamia
109 zł / Molly.pl / S, M, L, XL
Sukienka Lou-Lou
119 zł / Molly.pl / S-M, L-XL
Sukienka Makadamia
115 zł / Molly.pl / S
Sukienka Tessita
129 zł / Naia.com.pl
Sukienka Makadamia
112 zł / Molly.pl / S, M, L, XL, XXL, XXXL

Przyjrzyjmy się przykładom stylizacji, które są przykładem współczesnej sportowej elegancji.

Jedną z takich stylizacji jest połączenie bluzy z rozkloszowaną spódnicą. Dodatkami do niej są sportowe buty na płaskiej podeszwie i zgrabna torebka. Bluza to istotny element tej stylizacji. Dzięki niej możemy śmiało określić ją jako sportową. Z kolei spódnica dodaje elegancji. Jest to więc doskonały przykład połączenia wygody z elegancją.

Dresowa sukienka może stworzyć podstawę do tego, aby stylizacja łączyła w sobie elegancję z wygodą. Do takiej sukienki mamy dużą dowolność dobierania dodatków. Możemy zdecydować się na szpilki, dowolną torebkę i dowolną biżuterię. W tej stylizacji główną rolę odgrywa sukienka, dzięki której wpływamy na wygląd całej stylizacji. Wszystko dzięki temu, że dresowe sukienki są eleganckie i wygodne.

Kolejną stylizacją, która wyróżnia się sportową elegancją, to połączenie koszuli z szortami. Jest to bardzo interesujące połączenie, dzięki któremu będziemy przyciągać uwagę. Sportowe buty na płaskiej podeszwie okazują się wspaniałym wyborem, jeśli w szczególności zależy nam na wygodzie. Jest to przykład modernistycznej stylizacji.

Istotne jest to, że powyższe przykłady stylizacji są dobrymi wyborami na wiele okazji. Możemy tak się ubierać każdego dnia. Nie ważne czy idziemy do kina, na zakupy czy po prostu na spacer. Niesie to ze sobą wiele korzyści. Najważniejszą z nich jest wygoda. Współczesna moda w dużej mierze zmierza do tego, żeby zapewnić nam jak największy komfort. Z tego też względu możemy cieszyć się swobodą ruchów. Z kolei elegancja pozwala nam na większą pewność siebie czy znajdowanie się w centrum uwagi.

Rozpatrzmy to indywidualnie!

W modzie sportowej warto zwrócić szczególną uwagę na niektóre części garderoby.

Bluza to jeden z ważniejszych elementów garderoby sportowców. Obecnie coraz częściej wybierany element do sportowych stylizacji. Bluzy okazują się doskonałe w połączeniu ze spódnicami, szortami i spodniami. Fasony tworzone przez projektantów sprawiają, że łączenie ich z innymi elementami damskiej garderoby staje się łatwe. Po prostu bluza pasuje praktycznie do wszystkiego i zapewnia nam nowoczesność. Jeśli uwielbiamy sport, bluza z pewnością powinna zagościć w naszej garderobie.

Dresowa sukienka pozwala nam na szybkie stworzenie interesującej stylizacji. Mianowicie, do takiej sukienki z nadrukiem możemy dopasować buty na płaskiej podeszwie i bez dodawania innych dodatków do stylizacji mamy ją skompletowaną. Jeśli zależy nam więc na tym, aby w szybki sposób stworzyć coś interesującego, to w takim przypadku dresowa sukienka powinna być jednym z elementów naszej garderoby.

Buty są bardzo ważnym elementem dla sportowców. Obecnie istnieje wiele dyscyplin sportowych i do zdecydowanej większości z nich potrzebujemy innych butów. Jeżeli jednak tworzymy sportową stylizację, to w takim momencie będziemy potrzebować butów takich jak tenisówki, trampki czy sneakersy. Bardzo modne są wymienione rodzaje butów w jasnych kolorach, które doskonale wzbogacają sportowe stylizacje.

Spodnie sportowe damskie mają w szczególności duże znaczenie, gdy lubimy aktywność fizyczną. Możemy znaleźć różne rodzaje spodni damskich. Jedne z nich dobrze dopasowują się do ciała, inne z kolei są szersze. W zależności od naszych potrzeb, mamy dowolność w doborze sportowych spodni. Gdy biegamy, to w takim momencie spodnie dobrze przylegające do ciała okazują się idealnym wyborem. Z kolei spodnie o luźnym kroju mogą być doskonałym wyborem, gdy jeździmy na nartach.

Moda sportowa nie tylko jest przeznaczona dla sportowców. Często uprawiamy sport rekreacyjnie lub po prostu tworzymy sportowe stylizacje, które są wygodne i jednocześnie eleganckie. Gdy uprawiamy sport, bielizna ma dla nas duże znaczenie. Sportowa elegancja to pojęcie, które obecnie jest coraz bardziej popularne. Jest ono wynikiem tego, że współcześnie coraz bardziej zależy nam na wygodzie, jednak elegancja wciąż ma duże znaczenie. Z tego też względu współczesna moda nadąża za naszymi wymaganiami. Przykładem nowoczesnej stylizacji, która łączy elegancję z wygodą, jest połączenie koszuli z szortami czy bluzy z rozkloszowaną spódnicą. Bluza, spódnica dresowa, trampki, tenisówki i sneakersy mogą być ważnymi elementami sportowych stylizacji. Łączy je to, że tworzenie z nimi stylizacji nie należy do trudnych zadań. Wszystko zawdzięczane jest fasonom, dzięki którym łatwo możemy dopasować pozostałe elementy. Spodnie sportowe często są bezcenne, gdy uprawiamy któryś ze sportów.