Prezenty na Dzień Ojca pomysły

Co kupić tacie?

Dzień Ojca to szczególny dzień dla twojego taty. W tym dniu warto zrobić mu niespodziankę i pozytywnie wpłynąć na relacje z nim. Decydując się na prezent dla taty, możesz kierować się różnymi czynnikami. Wiek czy zainteresowania to tylko niektóre z nich. Jaki pomysł na prezent jest najlepszy? Na to pytanie tylko ty znasz odpowiedź. Przejrzyj proponowane pomysły, a może trafisz na ten, który cię zainteresuje.

Zegarek męski

Mężczyźni lubią nosić zegarki. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o praktyczne zastosowanie takiego zegarka. Obecnie dowiedzieć się, która jest godzina, to łatwe zadanie. Praktycznie w każdym telefonie jest zegarek. Jako że najczęściej mamy telefon przy sobie, zegarek na rękę wydaje się już być zbędny. Jednak nie zawsze może nawet zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele zegarek może znaczyć dla taty. Mianowicie, zegarek na rękę daje mężczyźnie większe poczucie wartości. Dzięki temu ma on więcej pewności siebie, łatwiej przychodzi mu załatwianie spraw. Zegarek na rękę jest o tyle dobrym prezentem dla taty, że może być długo wspominanym prezentem. Zegarek wkładamy na rękę praktycznie każdego dnia, z tego też względu każdego dnia będzie przypominać o tym, że prezent został wręczony przez ciebie.

Pasek męski

Jednym z dodatków męskiej garderoby jest pasek męski. Z reguły paski są częściej wybierane przez mężczyzn niż kobiety. Jako że cieszą się dużą popularnością wśród mężczyzn, pasek jest jedną z dobrych propozycji na prezent dla taty. Pamiętaj o tym, aby starać się wybrać taki pasek, który będzie pasować kolorystycznie do butów taty. Oczywiście, chodzi o buty wizytowe. Mianowicie, musisz wiedzieć, w których butach twój tata chodzi najczęściej i jednocześnie pasek stanowi wtedy jeden z elementów jego ubioru. Niekoniecznie twój tata będzie nawet wiedzieć, że pasek powinien być tego koloru co buty. Jeśli jednak zadbasz o to, by kolory się zgadzały, przyczynisz się do tego, że twój tata będzie odpowiednio dopasowywać pasek do butów.

Okulary przeciwsłoneczne

Gdy twój tata jest z zawodu kierowcą lub po prostu często jeździ samochodem, to okulary przeciwsłoneczne będą dla niego idealnym prezentem. Okulary przeciwsłoneczne mogą więc należeć do tego rodzaju prezentu, który będzie praktyczny. Dodatkowo takie okulary będą dla twojego taty dodatkiem, który pozytywnie wpłynie na jego wygląd. Mianowicie, okulary przeciwsłoneczne mają tę zaletę, że potrafią jednocześnie maskować i podkreślać atuty twarzy. Tak więc okulary przeciwsłoneczne modelują twarz. Dodatkowym atutem okularów chroniących oczy przed słońcem jest to, że dobrze pełnią funkcję ozdobną. Stanowią idealne podkreślenie każdego ubioru i nadają mu charakteru.

Skórzane etui na okulary valentini 154-287 ferrari red & black
159 zł / Galante.pl
Sportowe okulary polaryzacyjne męskie lozano lz-303b
179 zł / gentle-man.pl
Okulary męskie sportowe polaryzacja lozano lz-301g
189 zł / gentle-man.pl
Męskie okulary polaryzacyjne sportowe lozano lz-110a
179 zł / gentle-man.pl
Męskie okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją lozano lz-329a
119 zł / gentle-man.pl
Sportowe okulary przeciwsłoneczne męskie lozano lz-303f
179 zł / gentle-man.pl

Portfel męski

Równie praktycznym prezentem, co okulary przeciwsłoneczne, jest portfel męski. Jak wiadomo, każdy z nas posiada jakieś pieniądze i dokumenty. Aby zapewnić im bezpieczeństwo, warto je przechowywać w portfelu. Tak więc portfel będzie więc zawsze dobrym prezentem, gdy twój tata dawno go nie zmieniał. Jeśli decydujesz się na taki rodzaj prezentu, to pamiętaj zawsze o tym, aby starać się go dopasować kolorystycznie do stylu ubierania się twojego taty. Wtedy będzie dużo większe prawdopodobieństwo, że zadowoli go taki prezent.

T-shirt

T-shirt to dobry pomysł na prezent. Nie kupuj jednak t-shirtu w nieprzemyślany sposób. Skup się raczej na tym, aby t-shirt odpowiadał charakterowi twojego taty. Jeżeli tata ma poczucie humoru, lubi żartować, z dystansem pochodzi do otaczającego go świata, to możesz kupić t-shirt z żartobliwym napisem. Z pewnością będzie on wtedy bardziej zadowolony, niż gdy będzie to jednokolorowy t-shirt. Może jednak jest inaczej i twój tata jest bardziej poważną osobą? Wtedy warto kupić mu taki t-shirt, który będzie prostszy. Lepiej niech nie będzie miał napisów. Będzie to bezpieczniejsza opcja i zwiększy prawdopodobieństwo tego, że twój tata będzie zadowolony z prezentu.

Koszula

Elegancki wygląd to dla niejednego mężczyzny codzienność. Może twój tata właśnie preferuje taki wygląd? Koszula będzie wtedy tym pomysłem, który należy wziąć pod uwagę. To właśnie ona nadaje stylu ubiorowi i jest tym, co zadowoli twojego tatę. Pamiętaj jednak o tym, aby rozmiar koszuli był odpowiedni. Jeśli nie znasz rozmiaru, musisz jakoś się dowiedzieć, jaki on jest. Oczywiście, aby zrobić miłą niespodziankę tacie, nie możesz go o rozmiar pytać. Jedna z opcji na dowiedzenie się, jaki rozmiar będzie odpowiedni, jest po prostu sprawdzenie metki jednej z koszul, którą na co dzień nosi twój tata. Sprawdź więc rozmiar w momencie, gdy będziesz mieć pewność, że taty nie ma w pobliżu i bez obaw kup mu koszulę.

Koszula nocna taro dalia 1191 aw/19 k02 szara
83 zł / Tania-Bielizna.pl
Koszula nocna męska cornette 110 dł/r m-2xl
88 zł / Tania-Bielizna.pl
Koszula nocna męska cornette 109/110 kr/r 3xl-5xl
131 zł / Tania-Bielizna.pl
Koszula nocna męska cornette 110 dł/r 3xl-5xl
131 zł / Tania-Bielizna.pl
4202-2 koszula męska slim fit- połysk - niebieski
139 zł / Your Style.pl
Elegancka koszula męska biała w dużą błękitną kratę slim fit 43
149 zł / Elegancki Pan
Elegancka koszula męska biała w dużą błękitną kratę slim fit 44
149 zł / Elegancki Pan
Elegancka koszula męska biała w dużą błękitną kratę slim fit 40
149 zł / Elegancki Pan
Elegancka koszula męska biała w dużą błękitną kratę slim fit 39
149 zł / Elegancki Pan

Coś dla taty sportowca

Mężczyźni często lubią sport. Są i tacy, którzy uprawiają go zawodowo. Zdecydowana jednak grupa mężczyzn uprawia go dla przyjemności i po prostu się nim interesuje. Z tego też względu po pierwsze musisz wiedzieć, jak bardzo twój tata lubi sport. Jeśli okazuje się, że sport to jedna z jego największych pasji, w zależności od dyscypliny sportowej, która właśnie jest jego pasją, kup mu odpowiedni prezent. Tacie grającemu regularnie w piłkę przydadzą się buty piłkarskie, ochraniacze lub sama piłka. Z kolei, gdy twój tata lubi biegać, dobrym pomysłem będą buty do biegania.

Coś dla taty samochodziarza

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że w takim przypadku nie jesteś w dobrej sytuacji. Jest to spowodowane tym, że akcesoria samochodowe często są drogie. Liczy się jednak gest. Organizer czy uchwyt samochodowy będzie dobrym pomysłem, gdy nie chcesz wydawać dużo pieniędzy. Dla osób, które mogą pozwolić sobie na droższy prezent, dobrym pomysłem będzie między innymi zestaw głośnomówiący. Z pewnością droższy prezent zrobi dużo większe wrażenie, jednak gdy tata jest samochodziarzem, możemy dostosować zakup prezentu do swoich możliwości finansowych.

Mecz piłkarski lub inne wydarzenie sportowe

Wspólne pójście na mecz lub inne wydarzenie sportowe to dobry pomysł, gdy zależy ci na czymś więcej niż zwykły prezent. Emocje, jakie dostarczy wam widowisko sportowe, mogą pozytywnie wpłynąć na wasze relacje. Z tego też względu taka forma prezentu jest polecana dla każdej osoby, która chce być z tatą w dobrych relacjach. Może to być kluczowe dla przyszłych wydarzeń. Jak wiadomo, w momencie, gdy coś zaczyna się psuć, istnieje niebezpieczeństwo, że bardzo szybko całość ulegnie zniszczeniu. Tak samo jest i w relacjach międzyludzkich. Dlatego też warto dbać o nie przez cały czas i Dzień Ojca może okazać się wspaniałym dniem do tego, aby pozostać z tatą w dobrych relacjach.

Karnet na siłownię

Siłownia to miejsce, gdzie mężczyźni wykonują ćwiczenia w celu poprawienia swojej kondycji lub rozwijają swoją muskulaturę. Karnet na siłownię jest dobrym pomysłem, jeśli ktoś chce więcej spędzać tam czasu. Może twój tata jest miłośnikiem kulturystyki lub po prostu dba o swoje zdrowie? Jeżeli tak jest, to karnet na siłownię należy do tego rodzaju prezentu, który będzie dla niego odpowiedni. Może nawet dojdzie do tego, że wspólnie zainteresujecie się treningami na siłowni, co będzie mieć pozytywny wpływ dla waszych relacji.

Kufel z imieniem twojego taty

Prezent, który często jest wykorzystywany, to zawsze dobry pomysł. Jest to spowodowane tym, że osoba, która dostała taki prezent, wspomina osobę wręczającą go. Do jednego z prezentów, które mają taką zaletę, jest kufel z imieniem osoby, której wręczamy prezent. W tym przypadku chodzi o imię twojego taty. Jeśli decydujesz się na taki rodzaj prezentu, najlepiej niech twój tata będzie smakoszem piwa. Tylko wtedy prezent okaże się tym, z którego twój tata będzie czerpać radość i przy okazji z pewnością będzie przypominać mu się to, kto ten prezent mu podarował.

Obraz na płótnie

Obraz na płótnie będzie dobrym prezentem, jednak pamiętaj o tym, aby mieć stuprocentowe przekonanie do tego, że się mu spodoba. Nie doprowadzaj do sytuacji, kiedy twój tata zostanie zmuszony do udawania radości z otrzymanego prezentu. Może zdarzyć się nawet tak, że dojdzie do nieporozumienia i obraz będzie przedstawiać coś, co będzie źle odebrane przez twojego tatę. Jest to więc rodzaj prezentu, który powinny wręczać tylko osoby będące w doskonałych relacjach z tatą i znające go pod każdym względem.

Lot szkoleniowy paralotnią

Może twojemu tacie brakuje wrażeń? Zawsze możesz to zmienić i zafundować mu lot szkoleniowy paralotnią. W ten sposób zachęcisz go do zmiany trybu życia. Jeśli się przekona, będzie ci na pewno wdzięczny, że zostało odmienione. Lot paralotnią z pewnością dostarczy mu emocji, a czy stanie to się jego nową pasją, tego przewidzieć się nie da. Jednak zawsze warto spróbować.

Przejażdżka gokartem

Kierowcy Formuły 1 pierwsze kroki przeważnie zaczynają od wyścigów gokartami. Jak wiadomo, dla większości mężczyzn samochody to jedno z ich zainteresowań. Dlatego też wielu z mężczyzn chce się czasami poczuć jak kierowca bolidu Formuły 1. Przejażdżka gokartem będzie mogła oddać, chociaż część tych wrażeń, jakie przeżywa kierowca Formuły 1. Gdy twój tata nigdy nie miał wcześniej okazji przejechać się gokartem, prezent może być miłą niespodzianką dla niego.

Coś dla taty kucharza

Gdy jedną z pasji twojego taty jest gotowanie, fartuch kuchenny lub zestaw noży kuchennych będzie dobrym pomysłem na prezent. Możesz wybrać również coś innego. Chodzi o to, aby prezent był praktyczny i ułatwiał twojemu tacie gotowanie. Zdecyduj się na coś, czego najbardziej potrzebuje. Wtedy będzie najbardziej zadowolony i co najważniejsze, prezent okaże się dla niego najbardziej pomocny. Czasami może nawet warto porozmawiać z nim o gotowaniu i w końcu powie ci, czego najbardziej mu brakuje. Zdarza się tak, że kucharz niekoniecznie ma wszystko to, co mu jest potrzebne i lubi ponarzekać. Warto to wykorzystać, a będziesz mieć okazję do tego, by zrobić tacie cudowny prezent.

Prezent dla taty ogrodnika

Pasją taty jest spędzanie czasu w ogrodzie? To bardzo dobrze. Masz mnóstwo możliwości. Pozytywne dla ciebie również jest to, że niektóre z prezentów nie będą dużo kosztować, a mogą okazać się doskonałymi opcjami na prezent na Dzień Ojca. Do takich prezentów możemy zaliczyć konewkę lub książkę ogrodniczą. Możesz również zdecydować się na opcję, w której podarujesz swojemu tacie więcej niż jeden prezent. Wywrze to na nim większe wrażenie. Prezent ciężkiego kalibru może być jednak lepszym pomysłem. Piła spalinowa to przykład prezentu, który może sprawić tacie dużo radości.

Grill

Grill to również doskonały pomysł na prezent. Muszą być spełnione jednak pewne warunki. Mianowicie, nie ma sensu kupować mu grilla, gdy obecny, który posiada, jest w dobrym stanie. Zdecyduj się więc na taki prezent tylko wtedy, gdy twój tata albo nie ma grilla, albo obecny grill jest już wysłużony. Tylko w takich przypadkach grill ma sens. Oczywiście, weź również pod uwagę to, czy twój tata jest fanem grillowania. W przypadku gdy nie ma jeszcze grilla, musisz jakoś się dowiedzieć czy prezent go zadowoli. Aby to zrobić, możesz poprosić kogoś z rodziny o pomoc. Niech twoja mama, brat czy siostra zapyta go, czy grill będzie dla niego dobrym prezentem.

Życzenia dla taty powinny być przede wszystkim treściwe. Mężczyźni nie zwracają tak bardzo uwagi na słowa, a bardziej skupiają się na otrzymywanych prezentach. Nie chodzi jednak o to, aby życzenia były proste. Warto postarać się o oryginalne życzenia, które z pewnością pozytywnie wpłyną na ostateczną radość z prezentu. Pamiętaj również o tym, aby życzenia były odpowiednio dopasowane do charakteru taty. W zasadzie to podobnie jak z prezentem. Jeśli tata ma poczucie humoru, możesz pozwolić sobie nawet na krótsze życzenia. Wtedy nie musisz unikać słów, które mogłyby być odebrane przez niego jako obraźliwe. Poważniejszy tata to też poważniejsze życzenia. Trzymaj się takiej zasady, a z pewnością wręczanie prezentu będzie wspominane przez was jako miła chwila.