Poczucie własnej wartości, a ubiór

ubiór, a poczucie wartości

Tworząc stylizację, szukasz cały czas tego, co sprawi, że będzie ci się podobać. Czasami spędzasz wiele czasu, aby wreszcie natrafić na to, co cię usatysfakcjonuje. Nie zawsze zastanawiasz się wtedy nad tym, co decyduje o tym, dlaczego chcesz ubrać się tak, a nie inaczej. Jak duży wpływ na to, w co się ubierasz, ma poczucie twojej wartości? A może jest odwrotnie? Może to ubiór bardziej wpływa na poczucie twojej wartości?

Bez wątpienia trudno jest odpowiedzieć na te pytania. Jedno jest pewne. Jedną odpowiedzią możesz zaprzeczyć sobie odpowiedź na drugie pytanie. Nie ma więc wątpliwości, że poczucie własnej wartości jest w jakimś stopniu zależne od ubioru. Trudno jest jednoznacznie określić, co ma większy wpływ na drugie. Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to, czy pierwsza była kura, czy też pierwsze było jajko. Tutaj również może wydawać się, że jednoznaczne udzielenie odpowiedzi jest niemożliwe. Sytuacja jest na szczęście trochę inna. Nie trzeba tak bardzo wiązać faktów. Można więc w tym przypadku dojść do wniosku, że to jak się ubierasz, ma wpływ na twoją samoocenę. Jednakże samoocena także wpływa na to, w co się ubierasz. Aby się przekonać do tej odpowiedzi, warto zastanowić się bardziej nad swoimi decyzjami dotyczącymi ubioru w danym dniu.

Ogólnie to można dokonać podziału ludzi ze względu na to, czy ich samoocena bardziej wpływa na ich ubiór, czy też ich ubiór bardziej wpływa na ich samoocenę. Do jakiej grupy osób należysz?

Jeśli jesteś spontaniczna...

Jeśli zdarza ci się spontanicznie dokonywać decyzji dotyczącej tego, w co się ubierasz, jesteś zmienną osobą, to w takim przypadku samoocena nie ma tak dużego wpływu na to, w co się ubierasz. Ogólnie jesteś wtedy w sytuacji, w której zbytnio nie przejmujesz się tym, co masz na sobie. Po prostu nie kierujesz się konkretnymi zasadami, a twoje decyzje są bardziej wynikiem różnych zdarzeń. Nie oznacza to jednak, że twoje decyzje dotyczące ubioru mają duży wpływ na twoje poczucie wartości. Tutaj również wpływ nie jest duży. Jest to spowodowane tym, że przy spontanicznych decyzjach nie bardzo zważasz na to, w co jesteś ubrana. W danym dniu wybierasz to, co jest twoim zdaniem odpowiednie i nie ma to na ciebie większego wpływu.

Jasnoróżowa ołówkowa spódnica biznesowa z rozporkami
95 zł / Coco Fashion
Czarna ołówkowa spódnica zapinana na zatrzaski
124 zł / Coco Fashion
Niebieska ołówkowa spódnica biznesowa z rozporkami
95 zł / Coco Fashion
Czarna spódnica plisowana do kolan
110 zł / Coco Fashion
Granatowa ołówkowa spódnica midi
109 zł / Coco Fashion
Różowy komplet mini spódnica + krótka marynarka
159 zł / Coco Fashion

Elegancja, a samoocena

Wysoka samoocena może spowodować, że twój styl ubierania się odznacza się elegancją. Nie zawsze jednak musi tak być. Jeżeli jesteś osobą, która nie jest zmienna, dość szybko przyzwyczaja się do zmian, ale jednocześnie ich nie lubi, to jak najbardziej w takim przypadku poczucie twojej wartości wpływa na to, w co się ubierasz. Jest to spowodowane tym, że w takim przypadku zwracasz uwagę na szczegóły, ale co najważniejsze, wszystko, co cię otacza, ma duży wpływ na ciebie. Wtedy można powiedzieć, że jesteś wrażliwszą osobą, która bardziej przywiązuje wagę do niektórych spraw. Nie oznacza to jednak, że nie masz dystansu do otaczającego świata. Jako że wszystko bardziej na ciebie wpływa i nie lubisz podejmować spontanicznych decyzji, to ogólnie samoocena będzie miała spory związek z tym, w co się ubierasz. Ogólne poczucie wartości wpłynie na twój ubiór, jednak sam ubiór również okaże się tutaj czynnikiem wpływającym na twoje poczucie wartości. W przeciwieństwie do pierwszego przypadku, gdzie nie było żadnego wpływu, tutaj wpływ będzie działał w obie strony.

Bordowa podwójnie kloszowana sukienka mini na imprezę
209 zł / Coco Fashion
Beżowa trapezowa sukienka z dekoltem v
149 zł / Coco Fashion
Midi sukienka z falbanką żółta
149 zł / Coco Fashion
Jasno różowa asymetryczna sukienka z szerokim dekoltem
169 zł / Coco Fashion
Różowa koktajlowa sukienka bombka
81 zł / Coco Fashion
Ecru dresowa sukienka z suwakiem
162 zł / Coco Fashion
Czerwona mini sukienka bodycon
149 zł / Coco Fashion
Bordowa sukienka mini bez rękawów
139 zł / Coco Fashion
Czerwona sukienka mini z dekoltem na plecach
139 zł / Coco Fashion

Jeśli jesteś sentymentalna...

Jeżeli przywiązujesz dużą wagę do różnych spraw, ale jednocześnie nie masz zbyt wysokiej samooceny, to w takim przypadku ubieranie się w dużym stopniu wpłynie na twoją samoocenę. Po prostu niskie poczucie wartości okaże się tutaj kluczowe. Gdy samoocena jest wysoka, to owszem, wpływa ona na twój ubiór w niektórych przypadkach. Jeśli jednak jest niska, nie ma aż tak istotnego wpływu na to, w co się ubierasz. Jest to spowodowane tym, że w opisanym przypadku szukasz czegoś, co pozytywnie wpłynie na poczucie twojej wartości. Ubieranie się może okazać się jednym z istotnych czynników, który pozytywnie wpłynie na twoją samoocenę.

Można więc wysunąć prosty wniosek, którym jest to, że im większe poczucie własnej wartości, tym większy wpływ na to, w co się ubierasz. Gdy znowu nie masz wysokiej samooceny, istnieje duże prawdopodobieństwo, że poprzez znalezienie swojego stylu ubierania się pozytywnie wpłyniesz na swoją samoocenę.

O gustach się nie dyskutuje. Nie można się z tym nie zgodzić. Należy przy tym pamiętać, że czasami nie mamy jednak pomysłu na to, w co się ubrać. Można w takim przypadku powiedzieć, że nie potrafimy wstrzelić się w swój gust. Nie jest to dobra sytuacja. Każda z osób powinna znać swój gust i wiedzieć, w czym czuje się najlepiej. Może się jednak zdarzyć, że szukasz czegoś, co zaskoczy twoje oczy. Wtedy istnieje spora szansa, że wpłyniesz na swoją samoocenę. Niekoniecznie zrobisz to w sposób pozytywny. Do odważnych świat należy, z tego też względu możesz jednak też sporo zyskać. Jest to taka nietypowa sytuacja, która się zdarza, gdy dopada cię nuda i chciałabyś coś zmienić w swoim sposobie ubierania się.

Lepiej mieć większe poczucie własnej wartości

Każda osoba woli mieć większe poczucie swojej wartości. Im większe poczucie wartości, tym łatwiej o czerpanie satysfakcji z życia. Jak już wiadomo, ubiór wpływa na twoją samoocenę. Co więcej, ma on największy wpływ na nią, gdy jest niska. Dzięki temu pojawia się możliwość podniesienia poczucia własnej wartości.

Niekoniecznie musisz martwić się tym, aby odzież, czy buty były drogie. To nie jest tutaj najważniejsze. Zdecydowanie większe znaczenie ma to, jakie są twoje odczucia. Szukaj rozwiązań, które są dla ciebie najlepsze. Jeśli nie jesteś w stanie kupić sobie drogiej sukienki, to musisz znaleźć taką, która mimo niższej ceny również na ciebie pozytywnie wpłynie. Częstym błędem jest kupowanie bardzo drogich ubrań i za wszelką cenę wpajanie sobie, że mają one wpływ na poczucie własnej wartości. Nie zawsze osiągniesz takim postępowaniem efekt. Jest to spowodowane tym, że kluczowy jest tutaj twój gust. Na początek musisz go jednak dobrze poznać. Jeśli tego nie zrobisz, to nawet najdroższa odzież nie pomoże ci w osiągnięciu sukcesu.

A może lepiej mieć swój własny styl?

Warto jednak wyrobić sobie pewien styl, dzięki któremu łatwiej zdobyć szacunek wśród innych. Ma to spore znaczenie, jeśli chodzi o podniesienie samooceny. Nie dopuszczaj do sytuacji, w której nie będziesz mieć swojego zdania. Jeśli to zrobisz, to nie wyniknie z tego nic dobrego. Własnego zdania należy się trzymać, natomiast cały czas należy brać pod uwagę argumenty, które mogą okazać się niebezpieczne dla twojej osoby. Mianowicie, nie ma idealnych poglądów. W szukaniu stylu ubierania się jest podobnie. Zawsze można zrobić coś lepiej. Zawsze można dobrać lepiej sukienkę, czy dopasować lepsze kolczyki do danej okazji. Z tego też względu nie martw się nigdy tym, że nie zrobiłaś czegoś lepiej. Przyjdzie następna okazja, aby się poprawić i ubrać się lepiej. Sytuacja jest podobna jak ze sportem. Na początek wybierasz sobie jakiś sport, a następnie doskonalisz swoje umiejętności, aby być lepszą w tym sporcie. Tutaj jest podobnie, gdyż na początek wybierasz pewien styl ubierania się, a następnie cały czas szukasz sposobu, aby lepiej się ubrać. W końcu dochodzisz do takiego etapu, w którym inni zaczynają dostrzegać twoje starania i jednocześnie zyskujesz szacunek. Jest to genialna droga do tego, żeby podnieść swoją samoocenę w dłuższej perspektywie czasowej.

Zawsze możesz też sięgnąć po sprawdzone sposoby i dzięki temu zwiększy się prawdopodobieństwo na to, że poczucie twojej wartości wzrośnie.

Szpilki

Szpilki damskie należą do tego rodzaju butów, które mogą zdziałać cuda. Chodzi o to, że szpilki modelują sylwetkę. Odczuwasz także to, że jesteś w nich wyższa, co równie nie jest bez znaczenia. Ogólnie chodzenie w szpilkach sprawia, że twoja pewność siebie rośnie. Oczywiście, musisz się tego nauczyć. Jeśli uda ci się dobrze nauczyć chodzić w szpilkach, to zaistnieje duża szansa, że wraz z pewnością siebie wzrośnie poczucie twojej wartości.

Elegancka sukienka

Szpilki są dobrym pomysłem. Jest to elegancki rodzaj butów. Możesz podążać dalej za tym tropem i zdecydować się na elegancką sukienkę. Jako że sukienka należy do jednego z bardziej kobiecych elementów garderoby damskiej, zawsze może ona podnieść twoją samoocenę. Jeśli chodzi o wybór sukienki, to tutaj postaw na jakość. Po prostu jest to najlepsze rozwiązanie. Ogólnie jakość ma znaczenie, gdyż sukienka zawsze jest najważniejszym elementem twojej stylizacji. Nowa elegancka sukienka może więc okazać się bardzo skuteczna w budowaniu samooceny.

Biżuteria

Biżuteria jest tym, co równie może okazać się dla ciebie bardzo pozytywne. Nie chodzi o to, aby dodać do swojej stylizacji kilka rodzajów biżuterii. Możesz zdecydować się tylko i wyłącznie na jeden rodzaj. Istotne jednak jest to, że jakościowa biżuteria potrafi bardzo dowartościować. Niekoniecznie zrobisz dobre wrażenie, gdy zdecydujesz się na luksusowe kolczyki. Nie każdy je dostrzeże. Może nawet nie będą przykuwać tak bardzo uwagi. Nie ma to jednak większego znaczenia. Chodzi o fakt, jakim jest ich wpływ na twoją osobę. Może być bardzo znaczący.

Koszule

Koszule są stylowe. Należą do tego rodzaju odzieży, które także mogą przyczynić się do wzrostu twojej samooceny. Po raz kolejny należy zwrócić uwagę na elegancję, która jest tutaj niezwykle istotna. Jak wiadomo, to właśnie elegancja jest najważniejsza. Jeśli dodatkowo nadasz cudownego stylu swojej kreacji, to zaistnieje szansa, że poczucie twojej wartości wzrośnie do tego stopnia, że nie zabraknie ci odwagi do podejmowania kluczowych decyzji. Z tego też względu koszula jest dobrym wyborem, gdy idziesz do pracy czy na jakieś spotkanie.