Najczęstsze błędy modowe, które popełniamy

Błędy modowe

Błędy modowe mogą nas sporo kosztować. Gdy kogoś poznajemy, to w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na to, jak wygląda. Z tego też względu często bywa tak, że jeśli nasz wygląd nie odpowiada czyjemuś gustowi, mamy trudność w wykreowaniu pozytywnych relacji z taką osobą. Czego więc się wystrzegać? Na co w szczególności zwracać uwagę? Dlaczego takie błędy popełniamy?

Zaznaczmy, że błędy modowe są popełniane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Bez względu na płeć, takie błędy mogą okazać się bardzo niekorzystne. Zacznijmy od błędów popełnianych przez kobiety.

Za wysoki obcas

Szpilki to rodzaj obuwia, który modeluje naszą sylwetkę i dodaje nam kilka centymetrów. W szczególności, gdy nigdy wcześniej nie chodziłyśmy w szpilkach na wysokim obcasie, możemy mieć z tego powodu problemu. Pomijając ich negatywny wpływ na zdrowie, wysoki obcas sprawia, że chodzenie jest znacznie utrudnione. Ostatecznie doprowadzi to do tego, że w trakcie chodzenia nie będziemy mieć prostej postawy, co będzie wyglądać dla nas bardzo niekorzystnie.

Czółenka damskie aco 8177 beż

Czółenka damskie aco 8177 beż

169 zł / Alfasan
-5% Czółenka damskie aco 6034 gra

Czółenka damskie aco 6034 gra

198 zł 209 zł / Alfasan
-5% Czółenka damskie aco 6039 cza

Czółenka damskie aco 6039 cza

189 zł 199 zł / Alfasan
-5% Czółenka damskie aco 6039 gra

Czółenka damskie aco 6039 gra

189 zł 199 zł / Alfasan
Czółenka damskie aco 8178 cza l

Czółenka damskie aco 8178 cza l

189 zł / Alfasan
Czółenka damskie aga 3947 bia

Czółenka damskie aga 3947 bia

139 zł / Alfasan
Czółenka damskie aga 6570

Czółenka damskie aga 6570

249 zł / CoZaButy.pl
Czółenka damskie aga 6570

Czółenka damskie aga 6570

249 zł / CoZaButy.pl
Czółenka damskie alf 122 bia l

Czółenka damskie alf 122 bia l

89 zł / Alfasan

Widoczna bielizna

Jednym z błędów modowych popełnianych przez kobiety jest uwidocznienie bielizny. Nie ma znaczenia czy będzie to biustonosz, czy majtki. Oczywiście, ten błąd jest popełniany nieświadomie, jednak pozostawione po sobie złe wrażenie nie zaowocuje dobrym zdaniem o naszej osobie. Dobrze jest więc zwracać uwagę na to, czy przypadkiem nie uwidaczniamy naszej bielizny. Dobrym pomysłem jest wykonanie testu, w którym w warunkach domowych spędzimy w danym ubraniu pewien czas. Później sprawdźmy, czy bielizna jest zakryta. Będziemy mieć pewność, że gdy pokażemy się w takim ubraniu w miejscu publicznym, nie będziemy się musieli obawiać o to, że ktoś zobaczy naszą bieliznę.

Jeżeli chcemy zaimponować drugiej osobie poprzez to, że odsłonimy część biustu lub uwidocznimy pępek, to w takim przypadku nie powinien nas dziwić negatywny efekt. Będziemy drażnić takim ubiorem i prowadzić do tego, że inni nie będą traktować nas poważnie. Ostatecznie możemy doprowadzić do sytuacji, w której inni nie będą traktować nas z należytym szacunkiem.

Źle dobrane kolory lub okulary przeciwsłoneczne

Kolejnym błędem jest zły dobór kolorów. Jeśli mamy problem z dopasowaniem kolorów, to zawsze możemy decydować się na jednolite kolorowo stylizacje. Jednak taka monotonia na dłuższą metę nie ma sensu. W modzie chodzi o to, aby się nią bawić, eksperymentować. Warto jednak pamiętać o tym, żeby tworzyć odpowiednie kontrasty. Powinniśmy łączyć kolory tak, aby cała nasza kreacja była miła dla oka. Nie możemy doprowadzać do sytuacji, w której część kreacji będzie zupełnie nie pasować do drugiej. W szczególności należy uważać na dopasowanie bluzki do spodni. Dla bezpieczeństwa możemy decydować się na to, aby bluzka lub spodnie były w jednym z kolorów, które są dobre do łączenia z innymi kolorami. Do takich kolorów należą czerń i biel. Uważajmy również na kolor szary, który może sprawić, że nasza kreacja wiele straci.

Na okulary przeciwsłoneczne należy uważać. Zdecydowanie częstym błędem przez kobiety jest wybranie okularów, które zakrywają zbyt wiele twarzy. Nie wygląda to dobrze. Okulary przeciwsłoneczne mogą pozytywnie wpłynąć na nasz wygląd, jeśli jednak będą zakrywać zbyt wiele twarzy, to osiągniemy efekt, w którym nasza twarz nie będzie mieć właściwych proporcji.

Zbyt duża torebka

Są pewne okazje, na które torebka powinna być skromna. Zdecydowanie do eleganckiej stylizacji lepiej jest wybrać mniejszą torebkę. To samo dotyczy się również imprezowej stylizacji. Duże znaczenie przy wyborze torebki ma również to, ile mamy wzrostu. Jednak pamiętajmy o tym, że z reguły nie musimy przechowywać wielu rzeczy w torebce. Nie chodzi tutaj jednak o zastosowanie praktyczne torebki, ale bardziej o to, że skromna torebka podkreśla naszą delikatność i jest zdecydowanie bardziej kobieca.

Nodo bag s czarna mała kopertówka z paskiem

Nodo bag s czarna mała kopertówka z paskiem

100 zł / Pakamera
Kopertówka letter szara zielona butelkowa

Kopertówka letter szara zielona butelkowa

100 zł / Pakamera
Nodo bag s ciemnybeż mała kopertówka z paskiem

Nodo bag s ciemnybeż mała kopertówka z paskiem

100 zł / Pakamera
Nodo bag s ciemnybeż mała kopertówka z paskiem

Nodo bag s ciemnybeż mała kopertówka z paskiem

100 zł / Pakamera
Nodo bag s czarna mała kopertówka z paskiem

Nodo bag s czarna mała kopertówka z paskiem

100 zł / Pakamera
Nodo bag s musztardowa mała kopertówka z paskiem

Nodo bag s musztardowa mała kopertówka z paskiem

100 zł / Pakamera

Tunika zamiast sukienki

Na tunikę należy uważać. Nie zawsze mamy figurę, która pozwala nam na założenie tuniki. Modelki na wybiegach tunikę mają dobrze dopasowaną do ciała. Czasami potrzeba jednak sporo czasu na to, aby znaleźć dla siebie idealną tunikę. W zasadzie to dobranie odpowiedniej tuniki jest nie lada wyczynem. Możemy więc doprowadzić do sytuacji, w której będziemy wyglądać komicznie. Lepiej jest więc włożyć sukienkę i cieszyć się dobrym wyborem.

Są takie okazje, na które musimy uważać. Mianowicie, na wesele sukienka w białym kolorze nie należy do dobrych wyborów. Na pogrzebie należy wystrzegać się wielu ubrań. Pamiętajmy o tym, że na taką okazję preferowany jest kolor czarny. W zależności od tego, jaką mamy pracę, również powinniśmy wystrzegać się niektórych ubrań. Gdy na początku nie mamy pewności, jak się ubrać, wtedy warto wybrać strój formalny. Tak będzie bezpieczniej, a w przyszłości będziemy mogli to zupełnie zmienić i pozwolić sobie na coś innego.

Legginsy często są dla nas dobre ze względu na wygodę. Jednak nie powinniśmy ich wkładać na większość okazji. Istotne również jest to, że kolorowe legginsy mogą się wydać dla kogoś kiczowate. Jeśli już decydujemy się na legginsy, to pamiętajmy o tym, aby właściwie dobrać pozostałą część kreacji. Nie doprowadzajmy do sytuacji, kiedy uwidocznimy górną część legginsów. Nie wygląda to dobrze. Lepiej jest je zakryć i jednocześnie wybrać legginsy w stonowanym kolorze.

Za dużo dodatków

Jeśli lubimy dodawać dodatki do naszej stylizacji, to w takim przypadku zdecydowanie lepiej robić to z umiarem. Dobrze jest również trzymać się takiej zasady, aby jeden z dodatków był tym najważniejszym. Po prostu niech będzie miał największy rozmiar i niech przyciąga największą uwagę. Gdy zdecydujemy się na kilka większych dodatków, to w takim przypadku nasza stylizacja będzie nimi przesycona.

Nie powinniśmy kupować czegoś, co będzie na nas za małe. Przykładem może być koszula, która będzie nas uciskać. Zdecydowanie jest to rodzaj ubrania, który powinien dać nam swobodę. Zbyt obcisłe dżinsy to również błąd. Pomijając to, że utrudniają nam chodzenie, przez co nie wyglądamy dobrze, to również zaburzamy proporcje naszych nóg. Dżinsy powinny być dopasowane do ciała i podkreślać naszą figurę.

Bluzki z napisami czasami sprawiają, że wyglądamy wulgarnie, brakuje nam delikatności. Jeśli już się na nie decydujemy, powinniśmy zwracać uwagę na napis i dopasowywać go do okazji. Nie warto przejmować się napisami w domu, choć niektóre bluzki z taką formą ozdoby mogą być rzeczywiście kiczowate, przez co inni będą nas źle postrzegać.

Mężczyźni również popełniają błędy modowe. Czego powinni się więc wystrzegać? Na co mają zwracać uwagę?

Często zapominamy o tym, aby nasze buty nie miały zabrudzeń. Buty nie muszą błyszczeć, jednak nie powinny być brudne. Po prostu z takimi butami robimy złe wrażenie i z pewnością nie wyglądamy dobrze w oczach innych. Warto jest więc zwracać uwagę na to, czy nie znajduje się jakiś brud na butach i gdy tak jest, po prostu się go pozbyć.

Czarny krawat i czarna koszula

Jeśli decydujemy się na rozwiązanie, w którym wybieramy czarny krawat i czarną koszulę, to popełniamy błąd. Krawat powinien mieć zdecydowanie inny kolor od koszuli. Błędem w takim przypadku jest to, że krawat staje się mało widoczny. Nie będzie się wyróżniał, przez co może drażnić osoby, które będą na nas patrzeć.

Mężczyźni często zapominają zupełnie o dodatkach. Przez to sporo tracą na wyglądzie. Warto zadbać o to, aby zaopatrzyć się w jakiś zegarek, czapkę z daszkiem czy nawet jakąś biżuterię. Pozwala to nam wyglądać nowocześniej, przełamywać pewne standardy.

Zbyt szerokie lub za długie spodnie

Spodnie przylegające do nóg są często znienawidzone przez mężczyzn. Nie oznacza to jednak, że bardzo szerokie spodnie, to dobry wybór. Musimy uważać z dobieraniem szerokości. Jeżeli lubimy szersze spodnie, zachowajmy jednak umiar i nigdy nie doprowadzajmy do sytuacji, w której spodnie będą uwidaczniać naszą bieliznę.

Zbyt szerokie spodnie to nie jedyna uwaga dotycząca spodni. To samo może dotyczyć również spodni, które będą zbyt długie. Takie spodnie będą prowadzić do tego, że dopasowanie butów do nich stanie się trudniejsze. Należy więc zwracać uwagę na długość spodni.

Jeśli lubimy sandały, to pamiętajmy o tym, żeby unikać skarpet. Połączenie sandałów ze skarpetami nie daje ładnego efektu. Wręcz przeciwnie, wygląda źle. Sandały to rodzaj obuwia, które ma swoją specyfikę. Jeśli się na nie decydujemy, zadbajmy o nasze stopy i zapomnijmy o skarpetach.

Połączenie koszuli z krótkim rękawem i krawatu nie jest dobrym pomysłem. Koszula z krótkim rękawem świadczy o tym, że odbiegamy od oficjalnego stroju. Nawet w przypadku upalnych dni powinniśmy pamiętać o tym i zdecydować się, którą z opcji wybieramy. Czasami warto zrezygnować z bardziej oficjalnej wersji stroju na mniej oficjalny i wybrać wyłącznie koszule z krótkim rękawem.

Uwaga na jasne kolory

Mężczyźni w niektórych jasnych kolorach nie zawsze dobrze się prezentują. Nie oznacza to, że musimy zupełnie z nich rezygnować. Dobrze jest jednak wziąć pod uwagę fakt, którym jest to, że mężczyzna w różowej koszuli niekoniecznie przypadnie do gustu innym. Dotyczy się to zarówno kobiet, jak i mężczyzn zwracających uwagę na danego mężczyznę, który będzie miał na sobie taką koszulę. Miejmy więc na uwadze środowisko ludzi, w którym przebywamy. Po prostu możemy zostać źle odebrani przez innych, gdy zdecydujemy się na coś ekstrawaganckiego.

Garnitur to element garderoby, do którego białe skarpetki nie pasują. Opisywane skarpetki to dobry pomysł, gdy idziemy na boisko lub po prostu do codziennego ubioru.

Plecak z garniturem to złe połączenie. Plecak jest dobry, gdy mamy na sobie dres, nie jesteśmy ubrani oficjalnie. Co więc w zamian za plecak, gdy mamy na sobie garnitur? Teczka lub torba skórzana w takim przypadku należy do właściwego rozwiązania.

Za długi lub zbyt krótki krawat

Długość krawata powinna być dobrana proporcjonalnie do naszej sylwetki. W przeciwnym wypadku będziemy wyglądać komicznie. Nie ma sensu zakładać krawata, jeśli będzie miał on niewłaściwą długość.

Pasek to taki element męskiej garderoby, który powinien zawsze być dopasowany do butów. Warto o tym pamiętać, gdyż brak takiego dopasowania kolorów skutkuje zaburzeniem proporcji.

Błędy modowe popełniamy najczęściej z niewiedzy. Najczęściej jest tak, że nieświadomie popełniamy błąd. Najistotniejsze jest to, aby wystrzegać się tych najbardziej rażących błędów. One kosztują nas najwięcej. Każdy ma swój gust, jednak w lustrze nie zawsze widzimy się tak, jak nas widzą inni. Z tego też względu czasami warto zapytać się bliskiej nam osoby, co powinniśmy zmienić w naszym ubiorze. Może to nam pomóc we właściwym dobraniu ubrania.