Co twój sposób ubierania mówi o tobie?

moda i gust

W codziennym życiu nie myślimy najczęściej o tym, co nasze ubranie mówi o nas innym. Warto jednak zdać sobie sprawę, że sposób ubierania się ma spore znaczenie w postrzeganiu nas przez inne osoby.

Na początek zwróćmy uwagę na osoby, które ubierają się często na czarno. Jak wiadomo, może to być znak żałoby, aczkolwiek nie jest to jedyny powód, dla którego ludzie tak się ubierają. Osoby takie są często postrzegane, jako nieszczęśliwe, mające pewne problemy. Może to powodować, że będzie im trudniej o znalezienie sobie przyjaciół czy miłości swojego życia.

Jeśli chodzi o ludzi, którzy noszą standardowe jeansy, to są oni najczęściej dobrze postrzegani przez innych. Wiele ludzi będzie postrzegać ich, jako normalne osoby, które wiodą spokojne życie i realizują swoje zainteresowania. Jest to więc dobra opcja dla tych, którzy nie chcą się wyróżniać w społeczeństwie i być jednocześnie pozytywnie postrzeganym.

Bluza BE
145 zł / Naia.com.pl
Bluza polarowa damska 4f
119 zł / centersport.pl
Bluza BE
99 zł / Naia.com.pl
Bluza HI-TEC
81 zł / Termoaktywnie
Bluza FOX
296 zł / StreetCore.pl
Bluza METAL MULISHA
286 zł / StreetCore.pl

Sukienki są dobrym wyborem

Kobiety mogą zakładać sukienki. Jeśli nie odsłaniają one za dużo kobiecego ciała, to kobiety będą postrzegane jako przyzwoite damy. Sukienka podkreśla kobiecość. Trudno zaprzeczyć temu, że kobieta w sukience prezentuje się doskonale. Z tego też względu, sukienki są dobrą opcją dla kobiet, które chcą czuć się atrakcyjnie.

Mężczyźni mogą natomiast nosić stylowe koszule, które będą sprawiać, że zwrócą na siebie uwagę większości kobiet. Mianowicie, koszule przeciwnie do zwykłych t-shirtów sprawiają, że mężczyźni robią lepsze wrażenie. Są oni postrzegani, jako osoby mające w sobie klasę i kulturę osobistą.

Jeśli ubieramy się oficjalnie, to jesteśmy postrzegani, jako ważne osoby. Na przykład politykom nie wypada ubierać się w sposób luźny. Z tego też względu formalny strój sprawia, że inni będą nas szanować i traktować z powagą. Jeśli chcemy więc sprawić, aby inni niekoniecznie traktowali nas jako przyjaciół, postawmy na strój oficjalny.

Jeśli ubierasz się na sportowo...

Osoby uprawiające sport przeważnie mają na sobie odzież sportową. Takie osoby są postrzegane, jako dbające o siebie, dążące do swoich celów. Niekoniecznie trzeba być sportowcem, aby nosić odzież przeznaczoną dla sportowców. Można również rekreacyjnie chodzić na siłownię, biegać. Z tego też względu, ludzie ubierający się na sportowo, mogą być postrzegani, jako odpoczywający po dniu pracy, co sprawi, że nikt nie będzie ich zaczepiał.

Każdy ma swój unikalny gust, jednakże ubieranie się w zbyt obcisłe spodnie czy też zbyt szerokie bluzy może sprawić, że nie będziemy dobrze postrzegani przez innych. Ludzie, którzy nie potrafią się modnie ubrać, często są lekceważeni w społeczeństwie. Z tego względu, źle dopasowane ubranie nie tyle ile wzbudzi kontrowersje, a sprawi, że będziemy ignorowani.

Koszula Style
119 zł / Naia.com.pl
Koszula Nife
92 zł / Filo Fashion Style
Koszula Style
119 zł / Naia.com.pl
Koszula OSOVSKI
299 zł / OSOVSKI
Koszula Key
101 zł / BliskoCiala.com.pl / 3XL
Koszula OSOVSKI
149 zł / OSOVSKI
Koszula Key
101 zł / BliskoCiala.com.pl / 2XL
Koszula Style
119 zł / Naia.com.pl
Koszula OSOVSKI
299 zł / OSOVSKI

Na koniec zwracamy jeszcze uwagę na to, że czasami możemy spotkać osobę, która ubiera się w sposób niekonwencjonalny. Chodzi tutaj o sposób ubierania się, który może być wykorzystywany przez znanych ludzi. Jeśli rzeczywiście taka osoba jest znana w społeczeństwie, to dzięki nietypowemu strojowi będzie dobrze rozpoznawalna. Nie warto natomiast przesadzać, gdy nie jesteśmy znani. Wtedy taki nietypowy ubiór może nam zaszkodzić, wzbudzić kontrowersje.