Łączenie kolorów w modzie

Łączenie kolorów

Wybierając ubrania, dopasowujesz rozmiar, zwracasz uwagę na fason, aby podkreślić sylwetkę lub zamaskować ewentualne niedoskonałości. Czasami zapominasz jednak o bardzo ważnej kwestii, którą jest kolor. Mianowicie, powinnaś zwracać uwagę na to, w jakim kolorze jest sukienka czy bluzka. Pozwoli ci to na uzyskanie wielu korzyści, które wynikają z dobrego dopasowania kolorów. Czy są jakieś zasady, dzięki którym możesz w odpowiedni sposób łączyć kolory i nie obawiać się, że coś będzie w tym połączeniu nie tak? Jeśli tak, jakie są to zasady? Jakie korzyści płyną z dobrego połączenia kolorów w modzie?

Łącząc kolory w modzie, możesz kierować się różnymi zasadami. Istotne jest to, że pomagają one w odpowiednim dopasowaniu kolorów. Warto jest więc się nimi kierować, gdy nie jesteś przekonana do tego, jak łączyć ze sobą kolory, aby efekt był najlepszy.

Łączenie kolorów ubrań damskich, a męskich

Są pewne różnice w zasadach łączenia kolorów występujące w modzie damskiej i męskiej. Jeśli mowa o tej drugiej, w tym wypadku można trzymać się zasady trzech kolorów. Chodzi tutaj o przykładowe połączenie jednego z kolorów bezpiecznych takich jak granat z jednym z kolorów szarości i z jednym z bardziej żywych kolorów jak bordowy. Ten ostatni najlepiej niech posłuży jako kolor dla dodatków. Łączenie kolorów ubrań damskich jest już bardziej złożone, a w zasadzie może zostać wykonane na wiele sposobów. Dzieje się tak między innymi z powodu wykorzystywania wzorów w damskiej modzie.

Ciepłe i zimne

Kolory można podzielić na ciepłe i zimne. Gdy będziesz umieć odróżnić jedne od drugich, to będziesz mogła kierować się zasadą, w której połączysz kolory ciepłe z ciepłymi, a także zimne z zimnymi. Kolory ciepłe to te, które rozjaśniają twoją stylizację. Zaliczamy więc do nich kolor czerwony, pomarańczowy, żółty czy złoty. Z kolei wszystkie odcienie koloru niebieskiego zaliczane są do kolorów zimnych. Róż czy jasna zieleń również będą się do nich zaliczać.

Łączenie kolorów ubrań według wzoru

Wzory dla niektórych ubrań są dla nich charakterystyczne. Gdy łączymy ubrania, dobrze jest doszukiwać się podobieństw we wzorach. Im będzie ich więcej, tym lepiej. Nie chodzi o to, aby bluzka i spodnie miały identyczny wzór, jednak podobieństwa są pożądane ze względu na to, że dzięki nim całość wygląda po prostu lepiej.

Warto jest zwrócić szczególną uwagę na kolor czarny i biały. Obydwa należą do tych kolorów, które są uniwersalne i zdecydowanie łatwiej łączy się je z innymi kolorami. Dają one więc więcej możliwości, które możesz wykorzystać do stworzenia kreacji bliskiej ideału. W szczególności dobrze jest wykorzystywać jeden z wymienionych kolorów, gdy nie masz za bardzo przekonania do swojej kreacji. Możesz wtedy zdecydować się na coś, co między innymi jest koloru czarnego i dodać do tego resztę elementów stylizacji.

Trampki niskie czarne big star ee274303 - czarny
89 zł / ButyRaj
Klapki damskie fila morro bay zeppa 1010639 11w - czarny
89 zł / SneakerStudio
Klapki damskie nike wmns benassi jdi 343881 061 - czarny
89 zł / SneakerStudio
Klapki nike benassi jdi 343880 001 - czarny
89 zł / SneakerStudio
Espadryle czarne
89 zł / StyloweObcasy.pl

Tło dla innych kolorów

Możesz również zdecydować się na opcję, w której jeden z kolorów będzie tłem i dobierzesz do niego resztę kolorów. Wspomniano już o czarnym i białym kolorze. To właśnie one doskonale nadają się do łączenia z innymi kolorami. Z tego też względu kolory te są idealne do tego, by stanowić tło. Możesz również zdecydować się na kolor beżowy czy szary. One również będą dobrze spełniać swoją funkcję, jeśli chodzi o bycie tłem. Teraz dobierz tylko jakiś dodatek w kolorze, który ożywi twoją stylizację. Możesz również zdecydować się na opcję, w której przykładowo na szarej bluzce znajdzie się nadruk rozjaśniający całą stylizację.

Masz swój ulubiony kolor?

Jeśli posiadasz jakiś ulubiony kolor, to w takim przypadku możesz dobierać do niego różne odcienie i w ostateczności osiągać dobry efekt. Przy dobieraniu odcieni nie musisz zbytnio zwracać uwagę na to, jak bardzo będą się różnić. Najważniejsze jest to, aby kolor był ten sam. Przykładowo jasny niebieski z ciemnym niebieskim stworzy doskonałe połączenie.

Stylizacja w jednym kolorze ma sens. Będzie ona odróżniać się prostotą. Nie jest tutaj opisywana żadna zasada łączenia kolorów ubrań. Jednak warto wspomnieć o takim przypadku, gdy nie decydujemy się na połączenie kolorów w stylizacji, tylko całość jest w jednym kolorze. Ostatecznie jesteś w stanie uzyskać fajny efekt, tylko pamiętaj o tym, aby kolor nie był jaskrawy oraz zbyt szary. Lepiej jest tych kolorów unikać w takim przypadku.

Łączenie ciemnych kolorów nie zawsze jest łatwym zadaniem. Staraj się więc unikać łączenia przykładowo ciemnej czerwieni z ciemnym kolorem niebieskim. Nie osiągniesz poprzez takie połączenie dobrego efektu. Zdecydowanie lepiej łączy się kolory jasne. Tutaj możesz pozwolić sobie na zdecydowanie więcej. Jeden kolor ciemny często jest wystarczający. Za to możesz do niego dodać więcej jasnych kolorów.

Soczysty kolor to dobry pomysł

W swojej kreacji dobrze jest mieć element, którego kolor jest wyjątkowo soczysty. Niesie to ze sobą liczne zalety. Po pierwsze, taka kreacja nie będzie w żaden sposób odstraszać. Wręcz przeciwnie, będzie przyciągać uwagę. Soczysty kolor zawsze jest pożądany, aby rozjaśnić twoją stylizację, ożywić ją i nadać jej unikatowego charakteru. Bez takiego koloru możesz być niewidoczna.

Pastelowe kolory

Pastelowe kolory należą do tych, na które należy zwracać uwagę, gdy nie ma się pewności co do tego, jak połączyć kolory. Są one bezpieczną opcją i praktycznie zawsze mogą zapewnić ci sukces. Po raz kolejny faktem staje się to, że jasne kolory łączy się zdecydowanie łatwiej niż ciemne. Z tego też względu pastele należą do dobrych propozycji.

Przy łączeniu kolorów ubrań możesz kierować się zasadą, w której będziesz dopuszczać co najwyżej trzy kolory. Im więcej kolorów, tym niekoniecznie lepiej. Przy dużej liczbie kolorów stylizacja przestaje być miła dla oka. Jest to spowodowane tym, że ludzki mózg dostaje zbyt dużą liczbę informacji i w ostateczności duża liczba kolorów sprawia, że stylizacja staje się męcząca dla oka. Ta zasada jest w szczególności pomocna, gdy decydujemy się na kolory jaskrawe.

Można rozpatrzyć to również indywidualnie

Przy łączeniu kolorów w modzie możesz również kierować się inną zasadą. Dany kolor najlepiej pasuje do konkretnych kolorów. Jeśli dowiesz się, jakie to są kolory, to w takim przypadku szybciej i łatwiej będzie ci o odpowiednie połączenie.

Zieleń należy do tych kolorów, które w szczególności warto połączyć z innymi odcieniami zieleni. Dodatkowo wspaniale wypada w połączeniu z kolorem szarym, żółtym czy różowym. Jeden z jaskrawych kolorów w połączeniu z zielenią to dobry pomysł.

Czerwień nie jest łatwa do łączenia z innymi kolorami ubrań. Możesz próbować łączyć ją z kolorem szarym, beżowym, brązowym czy zielonym. Pamiętaj jednak o tym, że zdecydowanie łatwiej będzie uzyskać ci lepszy efekt, gdy zdecydujesz się na jasny odcień czerwieni.

Brąz to kolor, który bardzo dobrze łączy się z innymi kolorami. Możesz śmiało łączyć go z błękitem, czerwienią, turkusem, beżem czy bielą. Zaletą brązu jest to, że doskonale wkomponowuje się w kolor skóry. Pozwala to w pewien sposób pośredniczyć pomiędzy kolorem skóry a innymi kolorami stylizacji.

Żółty kolor również jest jednym z tych, który wspaniale wypada w połączeniu z wieloma kolorami ubrań. Zieleń, błękit, czerwień to tylko niektóre z tych kolorów, które w połączeniu z kolorem żółtym dają znakomity efekt. Kolor szary i czarny w zestawieniu z kolorem żółtym to również doskonała propozycja.

Kolejnym kolorem, który jest idealny do łączenia z innymi kolorami ubrań, jest kolor granatowy. Bardzo ładnie prezentuje się w połączeniu z kolorem białym. To samo dotyczy się czerwieni i zieleni. Kolor granatowy może zostać wykorzystany jako ten, do którego dobieramy resztę kolorów i ostatecznie tworzymy cudowną stylizację.

A co powiesz na pewne połączenia kolorów ubrań?

Znajdują się połączenia kolorów, które wydają się pewne. Na jakie więc zestawienia kolorów zwracać szczególną uwagę?

Miętowy kolor w połączeniu z czerwonym to interesujące zestawienie. Czerwień jest tutaj pożądana, gdyż rozświetla ona całe połączenie. Mamy do czynienia z dużym przeciwieństwem. Mianowice, kolor ciepły łączymy z kolorem zimnym. Efekt jest niebanalny, jednak musimy pamiętać o tym, żeby nie popełnić błędu, którym będzie wybór koloru niebieskiego zamiast miętowego.

Żółty, pomarańczowy i zielony nie jednej osobie przypominają kolory lata. Z tego też względu, gdy je wybierasz, możesz liczyć, że będziesz postrzegana jako ciepła, miła osoba. Zestawienie tych kolorów jest bardzo miłe dla oka. Zieleń uspokaja, natomiast kolor żółty czy pomarańczowy sprawia, że stylizacja staje się bardziej soczysta.

Granatowy kolor w połączeniu z różowym to zawsze idealna propozycja, gdy zależy ci na podkreśleniu kobiecości. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj kolor różowy, który jest zdecydowanie jednym z tych kolorów, które są idealne dla kobiet. Pozwala on poczuć ci się atrakcyjniej. Z kolei granat wprowadza pewien spokój i sprawia, że stylizacja nabiera elegancji.

Korzyści z odpowiedniego połączenia kolorów jest wiele

Jeśli kolory są dobrze dobrane, całość staje się bardzo miła dla oka. Dzięki temu łatwiej o to, aby czyjś wzrok dłużej utkwił w twojej stylizacji. Nie będziesz więc w żaden sposób odciągać uwagi. Wręcz przeciwnie, możesz liczyć na duże zainteresowanie twoją stylizacją.

W dzisiejszych czasach wygląd ma bardzo duże znaczenie. Co za tym idzie, dobranie kolorów również. Ludzie coraz bardziej znają się na modzie i podążają za radami ekspertów. Z tego też względu lepiej jest nie popełniać błędów, dzięki czemu nie narażasz się na krytykę.

Gdy będziesz pewna, że dobrze połączyłaś kolory, nie będziesz się musiała obawiać o to, że jesteś źle ubrana. Nawet jeśli popełnisz inne błędy, odpowiednie połączenie kolorów sprawi, że będą one w pewien sposób zatarte. Dobrze jest więc zadbać o to, aby kolory były ze sobą połączone w taki sposób, który będzie pozytywnie odbierany przez innych.

Przy łączeniu kolorów ubrań warto kierować się pewnymi zasadami. Łącz kolory ciepłe z ciepłymi i zimne z zimnymi. Szukaj ubrań z podobnymi wzorami. Zawieraj w swoich stylizacjach często kolor czarny i biały. Niech jeden kolor będzie tłem dla pozostałych. Stylizacja w jednym kolorze to dobry pomysł. Możesz również decydować się na jeden kolor połączony z różnymi odcieniami tego właśnie koloru. Unikaj łączenia wielu ciemnych kolorów. Najlepiej ogranicz liczbę kolorów do trzech. Dobrze jest, gdy w stylizacji znajdzie się miejsce dla jednego soczystego koloru. Pastelowe kolory zawsze są dobre w przypadku, gdy nie masz pomysłu. Gdy uda ci się dobrze połączyć kolory, stylizacja będzie miła dla oka, nie narazisz się na krytykę ze strony innych, inne błędy modowe mogą zostać zamaskowane poprzez dobre dobranie kolorów.