Kolczyki które dla nas najlepsze?

Typ twarzy, a kolczyki

Kolczyki należą do biżuterii, która cieszy się olbrzymią popularnością. Przy wyborze kolczyków warto kierować się pewnymi zasadami. Dzięki nim jesteśmy w stanie dobrać najodpowiedniejsze dla nas kolczyki.

Kolczyki najczęściej zdobią nasze uszy. Z tego też względu przy zakupie kolczyków powinniśmy dopasowywać je do kształtu naszej twarzy. Możemy wyróżnić cztery typy twarzy, do których należą twarz kwadratowa, trójkątna, okrągła i owalna. Każda z nas ma twarz, której kształt jest zbliżony do jednego z wymienionych.

Jakie kolczyki do twarzy kwadratowej, trójkątnej?

Twarz kwadratowa charakteryzuje się ostrzejszymi rysami. Dobrze jest wybrać do niej takie kolczyki, które mają okrągły lub owalny kształt. Możemy również zdecydować się na długie kolczyki, które optycznie wydłużą naszą twarz. Z kolei należy unikać wszelkiego rodzaju kolczyków, które będą miały ostre kąty geometryczne. Innymi słowy, musimy szukać takich kolczyków, które nie będą podkreślać rysów twarzy.

Kolczyki dolce vita złote z dymnym kwarcem
249 zł / Ania Kruk
Kolczyki astro srebrne pozłacane z cyrkoniami
119 zł / Ania Kruk
Kolczyki glamour srebrne z cyrkoniami
99 zł / Ania Kruk
Kolczyki mona srebrne z cyrkoniami
109 zł / Ania Kruk
Kolczyki glamour srebrne z cyrkoniami
109 zł / Ania Kruk
Kolczyki glamour srebrne pozłacane z cyrkoniami
89 zł / Ania Kruk
Kolczyki diamonds białe złoto 585 z brylantem
890 zł / Ania Kruk
Kolczyki goldie złote strzała
169 zł / Ania Kruk
Kolczyki maya pozłacane z malachitem
239 zł / Ania Kruk

Twarz trójkątną cechuje podbródek w kształcie szpica. Przy takiej twarzy kolczyki z ostrymi kątami są dobrą opcją, jednak musi zostać spełniona jedna zasada. Mianowicie, kolczyki na górze powinny być węższe w stosunku do ich dołu. Pozwoli to nam uzyskać efekt, w którym optycznie zrównamy proporcje twarzy. Kolczyki o ostrych kątach nie są jedynym dobrym wyborem. Możemy również zdecydować się na bardziej owalne kształty. Ważne jednak jest to, aby na górze kolczyki były węższe.

Jakie kolczyki do twarzy okrągłej, owalnej?

Twarz okrągła charakteryzuje się tym, że nie posiada ostrzejszych rysów. Nie są wskazane więc kolczyki o owalnych i okrągłych kształtach. Z kolei kolczyki o ostrych kątach geometrycznych zawsze będą należeć do właściwych opcji. Dopasowanie kolczyków w tym przypadku powinno jednak być jeszcze bardziej specyficzne. Długie, smukłe kolczyki będą stanowić jedno z najlepszych rozwiązań do twarzy okrągłej. Jeśli lubimy geometryczne kształty, to wtedy warto pokusić się o prostokątne kolczyki, które wydłużą optycznie naszą twarz.

Przy twarzy owalnej czoło jest takiej samej szerokości co policzki. Jako że broda jest węższa, z tego też względu efekt optycznego wydłużenia twarzy nie jest wskazany. Warto dobierać kolczyki o geometrycznych ostrych kątach. Będą one idealne do takiego typu twarzy.

Dobór kolczyków w zależności od fryzury

Typ twarzy to nie jedyny wyznacznik przy wyborze kolczyków. Jeśli mamy problem z ocenieniem, jaki typ twarzy posiadamy, możemy pokusić się o inny kierunek. Czasami warto również nie kierować się tylko i wyłącznie typem twarzy, ale w celu jeszcze odpowiedniejszego wyboru kolczyków, wziąć pod uwagę coś innego.

Długość włosów może okazać się bardzo pomocna przy wyborze kolczyków.

Gdy posiadamy wyjątkowo krótkie włosy, które odsłaniają nasze uszy, to typ twarzy jest najlepiej widoczny. W takim więc przypadku bardzo dobrze jest zdecydować się na to, aby przy wyborze kolczyków kierować się typem twarzy.

Przy fryzurze na boba często odsłaniamy jedno ucho. Warto jest więc w takim przypadku poświęcić szczególną uwagę na to, aby kolczyki były odpowiedniej długości. Nie powinny one być zbyt długie, ale również krótkie kolczyki także będą złym wyborem. Dobrą opcją przy krótkich włosach będą więc kolczyki średniej długości.

Kolczyki kasjopeja srebrne z kółkiem
129 zł / Ania Kruk
Kolczyki glow złote z cyrkonią
249 zł / Ania Kruk
Kolczyki aida srebrne koła 2,8 cm z kryształem swarovskiego
89 zł / Ania Kruk
Kolczyki golden eye złote v
169 zł / Ania Kruk
Kolczyki ariel srebrne pozłacane z rozgwiazdą
89 zł / Ania Kruk
Kolczyki dolce vita złote z niebieskim kwarcem
249 zł / Ania Kruk

Przy długich włosach nie musimy już tak bardzo przejmować się tym, jaki mamy typ twarzy. Owszem, jeśli łatwo jest go nam sprecyzować, to wtedy warto kierować się wyborem kolczyków ze względu na typ twarzy. Dłuższe włosy mają jednak tę zaletę, że większość kolczyków jest dobrym wyborem przy takiego rodzaju włosach. W zależności od gustu możemy wybierać najodpowiedniejsze kolczyki dla nas.

Dobór kolczyków w zależności od ubioru

Kolczyki są wspaniałym uzupełnieniem każdej stylizacji. Bardzo dobrym pomysłem jest dopasowywanie kolczyków w zależności od tego co mamy na sobie.

Do strojów formalnych bardzo dobrze jest znaleźć kolczyki, które nie charakteryzują się dużymi, niebanalnymi kształtami. Niewielkie kolczyki do takich strojów są idealne. Pozwalają nam zapewnić elegancki wygląd i dodają naszej kreacji wyjątkowego uroku.

Jeśli ubieramy się na czarno, to w takim przypadku srebrne kolczyki są doskonałym wyborem. Dodatkowo zdobione kryształami czy diamentami nadadzą naszej stylizacji odpowiedniego charakteru.

Do stylizacji, które charakteryzują się intensywnymi kolorami, dobrymi wyborami są kolczyki, których ozdoby mają kolory podobne do tych ze stylizacji. Takie połączenia pozwalają uzyskać elegancki efekt. Nasza kreacja nabiera stylu, który ją charakteryzuje i wyznacza jej kierunek.

Warto eksperymentować w dobieraniu kolczyków

Do codziennych strojów możemy decydować się na kolczyki o interesujących kształtach. Jeżeli bardzo lubimy tę biżuterię, to w takim przypadku możemy bawić się modą i dobierać kolczyki do ubrań na różne sposoby. Jeśli na bluzce z nadrukiem jest jakieś zwierzę, to kolczyki również kształtem mogą tę zwierzę przypominać. Mamy więc mnóstwo możliwości, które możemy wykorzystać. Nie obowiązują przy tym żadne zasady formalne, więc możliwości są nieograniczone.

Niebanalne stylizacje wymagają niebanalnych kolczyków. W zależności od tego, jak bardzo lubimy eksperymentować i jaką ostatecznie stylizację tworzymy, takie kolczyki do niej dobieramy. Jeśli stylizacja odznacza się tym, że jest wielokolorowa, to warto dołączyć do niej również wielokolorowe kolczyki. Możemy również zdecydować się na kolczyki, których kolor będzie jednym z kolorów, który posiada jakiś element stylizacji.

Dekolt jest istotny przy wyborze kolczyków

Przy wyborze kolczyków możemy kierować się dekoltem.

Golfy, kołnierzyki najlepiej się prezentują w obecności niewielkich kolczyków. Najlepiej, aby kolczyki były ozdobione kryształami, diamentami.

Przy bogato zdobionych dekoltach między innymi kolczyki kandelabrowe są dobrą decyzją. Możemy decydować się na wszelkiego rodzaju kolczyki, które mają większe ozdoby.

Dla topu bez ramiączek czy gorsetu długie kolczyki należą do dobrego wyboru. Zapewnią one nam imponujący wygląd. Jeśli chcemy czuć się atrakcyjnie, a wybierając top bez ramiączek, właśnie na tym będzie nam zależeć, to długie kolczyki z pewnością będą mieć na to pozytywny wpływ.

Do dekoltu w kształcie łódki jednym z lepszych wyborów będą kolczyki o owalnych, okrągłych kształtach.

Jakie kolczyki do pracy, a jakie na wielkie wyjście?

Możemy kierować się również wyborem kolczyków w zależności od okazji.

Jeżeli idziemy na zabawę, to w takim przypadku potrzebujemy czegoś specjalnego, co zapewni nam oryginalny wygląd. Duże koła czy jakieś nietypowe ozdoby, czy kształty będą właściwym wyborem, gdy chcemy się odznaczać na weselu czy zabawie sylwestrowej.

W pracy powinniśmy się wystrzegać kolczyków, które wybralibyśmy na zabawę. Gdy idziemy do pracy, to z pewnością dużo zależy od samej pracy. Elegancki wygląd czasami jest niezbędny, może również być tak, że w pracy nie obowiązują żadne zasady formalne. Delikatne, skromne kolczyki są właściwe, gdy zdecydowanie bardziej preferowany jest strój oficjalny. Jeśli jednak nie ma zasad co do stroju, możemy pozwolić sobie na bardziej interesujące rodzaje kolczyków.

Na randce kolczyki mogą odgrywać ważną rolę. Jeśli chcemy oczarować drugą osobę, bez wątpienia wygląd ma znaczenie. Gdy będziemy patrzeć sobie w oczy, to z pewnością druga osoba dostrzeże, jakie mamy kolczyki. Nie warto wybierać kolczyków, które swoimi rozmiarami przytłoczą naszą kobiecość. Kolczyki z niebanalnymi kształtami mogą okazać się dla kogoś kiczowate i zrobią złe wrażenie. Z kolei bardzo skromne kolczyki mogą spowodować, że będziemy wyglądać zbyt poważnie. W doborze kolczyków na randkę nie powinniśmy się bać długich, smukłych kolczyków. Oczywiście, dużo zależy od typu twarzy. Jednak jak tylko jest to możliwe, warto pokusić się o rozwiązanie, w którym zdecydujemy się na dłuższe kolczyki. Interesującym rozwiązaniem będzie również dopasowanie kolczyków kolorystycznie do naszych oczu. Zawsze warto wybrać kolczyki w jasnym, delikatnym kolorze.

Jakie kolczyki na co dzień?

Wybierając kolczyki na co dzień, nie musisz tak bardzo przejmować się oryginalnością. W zasadzie najlepsze kolczyki to takie, które podobają się tobie i nie są w żaden sposób dokuczliwe. Lekkie kolczyki są bardziej komfortowe. Istotne jest również zapięcie. Tworząc stylizację na co dzień, przede wszystkim kieruj się wygodą. Nie ma sensu dołączać do niej kolczyków, które temu zaprzeczą. Styl casualowy charakteryzuje się tym, że nie ma konkretnych zasad co do elegancji i swobody. Masz dowolność, którą musisz jedynie wykorzystać. Kolczyki na co dzień w dużej mierze zależą od twojego gustu. Oczywiście zrobienie sobie niespodzianki może być świetnym pomysłem. Jeśli uwielbiasz konkretne kolczyki, jak najbardziej możesz się na nie zdecydować. Ogólnie wybierając kolczyki na co dzień, korzystaj z dowolności.

Jakich kolczyków lepiej unikać?

Wybierając kolczyki, warto unikać tych, które pasują kolorystycznie do włosów. Gdy kolczyki będą posiadać kolor podobny do naszych włosów, w takim przypadku staną się niewidoczne. Zdecydowanie lepszą opcją będą kolczyki w kolorze odmiennym od koloru włosów. Takie kolczyki będą się rzucać w oczy, przez co doskonale ozdobią nasze uszy.

Dobierając kolczyki, możemy kierować się również tym, jaki mamy charakter.

Jeśli jesteśmy spokojni, kolczyki o niebanalnych kształtach to niekoniecznie dobry wybór. Lepiej jest postawić wtedy na kolczyki skromne lub smukłe.

Gdy jesteśmy towarzyscy i pełni energii do życia, kolczyki o interesujących kształtach bardziej będą pasować do naszego charakteru.

Kolejną kwestią, którą warto poruszyć, jest to czy należymy do jakiejś subkultury. Czasami jest tak, że gdy należymy do pewnej subkultury, to kolczyki mogą ją symbolizować. Powstają specjalne kolczyki, które są związane z niektórymi subkulturami. Dzięki temu łatwiej jest nam wyrażać to, do jakiej subkultury należymy.

Coraz częściej kolczyki nie tylko zdobią nasze uszy. Jeśli opisywana biżuteria zdobi również inne części naszego ciała, to wtedy nie powinniśmy się ograniczać, co do jej kształtów i rodzajów. Jest to spowodowane tym, że w takim przypadku najlepiej będzie, jeśli pokierujemy się naszym gustem i upodobaniami. Mianowicie, kolczyki zdobiące inne części naszego ciała powinny w pierwszej kolejności podobać się nam i wyrażać naszą osobowość.

Kolczyki należą do jednej z bardziej popularnych biżuterii. Przy ich wyborze możemy kierować się między innymi typem twarzy. Ze względu na twarz kwadratową, trójkątną, okrągłą czy owalną jesteśmy w stanie dopasować odpowiednie dla nas kolczyki. Ogólna zasada jest taka, aby nie dobierać kolczyków, które będą jeszcze bardziej podkreślać typ twarzy. Długość włosów również jest istotna przy wyborze kolczyków. Dla krótkich włosów powinniśmy szczególną uwagę przywiązywać do typu twarzy. Natomiast długie włosy otwierają nam drogę do tego, aby dopasowywać kolczyki według gustu. Do strojów formalnych skromne kolczyki są odpowiednie. Gdy ubieramy się na czarno, pamiętajmy aby kolczyki były srebrne. Stylizacje o intensywnych kolorach potrzebują kolczyków, których ozdoby mają kolor odpowiadający głównemu kolorowi stylizacji. Do codziennych stylizacji możemy pozwolić sobie  na dobór kolczyków na różne nietypowe sposoby. Z kolei wielokolorowe stylizacje dają nam duże możliwości, co do doboru kolczyków. Dekolt również może okazać się pomocny przy wyborze kolczyków. Na zabawę warto wybrać kolczyki o niebanalnym kształcie. W zależności od tego, czy w pracy obowiązują zasady formalne, możemy dobrać kolczyki we właściwy sposób. Na randce kolczyki mogą zdecydować o tym, czy będzie ona udana. Długie, smukłe kolczyki w takim przypadku należą do dobrych wyborów. Warto pamiętać o tym, aby kolczyki nie były w kolorze włosów. Kolczyki możemy dopasowywać również do naszego charakteru. Niektóre kolczyki mogą symbolizować to, że należymy do jakiejś subkultury. Kolczyki nie tylko zdobią nasze uszy. Coraz częściej są to również inne części ciała. Przy wyborze takich kolczyków powinniśmy się przede wszystkim kierować gustem. W tym przypadku będzie to właściwy kierunek.