Jakie wybrać buty męskie na zimę?

Buty na zimę dla mężczyzny

Zastanawiasz się, które buty na zimę okażą się najlepsze dla ciebie? Trapery, botki, a może sztyblety? W zależności od okazji i od swoich preferencji wybierz odpowiednie obuwie. Skorzystaj również z wyprzedaży i zaoszczędź dodatkowe pieniądze.

Materiał ponad styl

Ciepłe męskie buty zimowe częściej wygrywają ze stylowymi. Wszystko spowodowane niższą temperaturą występującą w zimie. Jaki materiał jest więc najlepszy? Skóra i zamsz cieszą się sporą popularnością. Najważniejsze, aby grubość była wystarczająco duża. Zimowe buty męskie muszą zatrzymywać ciepło. Tylko wtedy ochrona przed zimnem okaże się odpowiednia.

Podeszwa zabezpieczająca przed poślizgnięciem

Zwracaj uwagę zawsze na podeszwę. Powinna zapobiegać przed poślizgnięciem się. Trekkingowy spód charakteryzuje się bieżnikiem, który zapewnia dobrą przyczepność. W zimie zdecydowanie łatwiej o urazy spowodowane poślizgnięciami. Dobrze dobrane buty okazują się często bezcenne o tej porze roku.

Elegancja i wytrzymałość

Skórzane sztyblety męskie nie tylko zagwarantują ci elegancki wygląd, ale również wytrzymają dłużej, niż jeden sezon. Kolejną zaletą skórzanych sztybletów jest ułatwiona pielęgnacja. W zimie nietrudno o zabrudzenie butów. Z tego względu szybkie przywrócenie ich do stanu, w którym odznaczają się czystością, jest dużą zaletą. Skórzane sztyblety męskie świetnie pasują do spodni typu chinos i płaszczy.

Casual jest preferowany?

Gdy bardziej zależy ci na dopasowaniu zimowych butów do jeansów i kurtki, w tym przypadku postaw na botki lub trapery. Te pierwsze są lepszym wyborem, jeśli nie ma jeszcze dużo śniegu. Trapery się sprawdzą, gdy białej pokrywy spadło znacznie więcej. W traperach możesz cieszyć się z długich, zimowych spacerów i korzystać z uroków zimy.

Komfort jest kolejnym wymogiem

Modne męskie buty zimowe nie tylko powinny chronić przed uporczywym zimnem. Komfort jest często priorytetem dla producentów takiego obuwia. Dlatego też często możesz znaleźć buty zimowe wzbogacone o wyściółkę w wewnątrz. Dodatkowo fason takiego obuwia znacznie utrudnia, dostanie się do niego śniegu.

Kolor zimowych butów męskich

Dużą popularnością cieszą się czarne, brązowe i szare męskie buty zimowe. Zima jest porą roku, która niekoniecznie lubi jaskrawe kolory. Z tego względu warto podążać za standardami oferowanymi przez producentów. Jeżeli bardzo zależy ci na oryginalności, sięgnij po buty wzbogacone dodatkowo kolorem czerwonym lub żółtym. Unikaj jednak jaskrawych, jednolitych kolorowo butów zimowych. W nich możesz wyglądać ironicznie.

Dołącz odpowiednio buty do swojego ubioru

Zwracaj ostatecznie uwagę na dopasowanie butów do spodni, kurtki, czy swetra. Aby dobrze wyglądać, nie możesz skupiać się tylko i wyłącznie na jednym elemencie swojego ubioru. Musisz stworzyć kompozycję, która tworzy jedność. Tylko w taki sposób twój wygląd zrobi pozytywne wrażenie. Przy zakupie zimowych butów miej więc na uwadze to, co masz w swojej szafie. Dzięki temu nie tylko zagwarantujesz sobie możliwość stworzenia właściwej stylizacji, ale również zaoszczędzisz swój czas.