Jaki wybrać prezent dla dziewczyny?

co będzie dla niej najlepsze?

Mogą być różne okazje, gdy chcemy wręczyć swojej dziewczynie prezent. Zawsze zastanawiamy się wtedy, co mamy jej kupić? Co zrobić, żeby prezent był dla niej tym, co ją zadowoli?

Z pewnością wybór prezentu nie jest łatwym zadaniem. Na początek należy uświadomić sobie, że każdy z nas, niezależnie od tego, czy jest kobietą, czy mężczyzną, ma inny charakter. Z tego też względu warto pomyśleć nad tym, jak długo jesteśmy w związku z dziewczyną.

Jeśli okaże się, że poznaliśmy ją zaledwie kilka tygodni temu, to w takim przypadku sytuacja jest zdecydowanie inna od tej, niż gdyby nasz związek trwał już kilka lat. Przy tak krótkim okresie znajomości mamy trudniejsze zadanie. Im dłużej się znamy, tym zadanie jest ułatwione i łatwiej nam o zakup prezentu, który będzie się dziewczynie podobać. Co w takim razie zrobić w takim momencie?

Musimy się dowiedzieć co lubi...

Po pierwsze musimy wiedzieć, jaką biżuterię nosi dziewczyna. Biżuteria jest to dobry pomysł na zakup prezentu przy tak krótkiej znajomości. Przeważnie jest to bezpieczniejsza opcja od sukienki czy bielizny, której powinniśmy się w szczególności wystrzegać. Akcesoria damskie też niekoniecznie będą dobre, gdy nie znamy dziewczyny dostatecznie długo. Z tego też względu, jeśli nie jesteśmy w związku z nią dłużej niż kilka tygodni, to warto zdecydować się na taką biżuterię, która nie odbiega znacznie od tego, jaką nosi na co dzień. Po prostu tak będzie dużo bezpieczniej i lepiej nie decydować się na zakup czegoś oryginalnego. Mianowicie, możemy po prostu kupić coś nieodpowiedniego i popełnimy błąd, który może skutkować niekorzystnie na relacje pomiędzy nami a dziewczyną. Prezent, który nie będzie pasować do jej gustu, może okazać się takim, który będzie przez nią źle odebrany. Tak więc biżuteria jest dobrym pomysłem w przypadku, gdy znamy dziewczynę zaledwie kilka tygodni. Jednak lepiej kupić jej taką biżuterię, która nie odbiega zbytnio od tej, którą nosi każdego dnia.

Jeśli okaże się, że znamy swoją dziewczynę trochę dłużej, niech będzie to kilka miesięcy, to sytuacja jest trochę prostsza. W takim przypadku będziemy wiedzieć o niej więcej. Oczywiście, duże znaczenie ma również to, jak często się z nią widujemy. Im częściej, tym lepiej dla nas, gdyż będziemy ją lepiej znać. Jak wiemy o niej wystarczająco dużo, to możemy pozwolić sobie na odważniejszą decyzję. Mianowice, zakup bardziej pomysłowej biżuterii czy interesującej bluzki może okazać się całkiem dobrym wyborem.

Co się dla niej liczy?

Pamiętajmy o tym, że najistotniejszy jest jej gust. Jak wiadomo, każda z osób jest inna, jednak można stwierdzić, że znajdują się kobiety zdecydowanie bardziej ceniące sobie dostawać prezenty, a dla innych bardziej liczą się słowa. Bardzo dobrym pomysłem jest rozmowa z dziewczyną o prezentach i wyjaśnienie kwestii wręczania sobie upominków. W zasadzie to w związku powinniśmy wszystko o sobie wiedzieć. Im mniej tajemnic, tym lepiej dla nas obojga. Gdy dowiemy się, jak bardzo ceni sobie prezenty, to będziemy wiedzieć, jak bardzo mamy przywiązywać wagę do tego, co kupujemy. Najlepiej nie pytać jej o to, co chce dostać. Choć jedynie bardziej o to, jak ważne jest dla niej to, co dostaje. Im jest to dla niej ważniejsze, tym lepiej skłaniać się do bezpieczniejszej opcji, jaką jest biżuteria, a z czasem trwania związku możemy zdecydować się na coś innego.

Gdy znamy się już z dziewczyną dłużej niż rok, to wtedy najczęściej jesteśmy w bardziej komfortowej sytuacji i możemy pozwolić sobie na śmielsze prezenty. Dobrym pomysłem wtedy będzie kupienie jej czegoś, co ją zaskoczy. Jeśli będziemy jej kupować ciągle podobne rzeczy, to stanie się to w pewnym momencie dla niej nudne. Jeśli chodzi o ubrania, to warto pomyśleć nad tym, co może być dla niej przydatne. Gdy na przykład mamy dziewczynę, która często chodzi na siłownie, to wtedy możemy kupić jej coś, co będzie mogła wykorzystać w trakcie treningów.

W jakich jesteśmy relacjach?

Przy zakupie prezentu dużo zależy od relacji, jakie panują między nami a dziewczyną. Może się okazać, że wspólnie mamy poczucie dystansu do świata. W takim związku zdecydowanie łatwiej o zakup prezentu, gdyż trudniej o złe emocje. Możemy się wtedy zdecydować na jakąś bluzkę z napisem czy interesujące kolczyki.

Karmelowa oversizowa bluzka z długim rękawem
105 zł / Molly.pl / m
Biała oversizowa bluzka z długim rękawem
105 zł / Molly.pl / m
Czarna oversizowa bluzka z długim rękawem
105 zł / Molly.pl / m
Biała oversizowa bluzka z kieszonką w panterkę
107 zł / Molly.pl

Jeśli znamy się z dziewczyną bardzo dobrze, mamy wspólnie poczucie dystansu do świata, jesteśmy z nią w dobrych relacjach i jednocześnie mamy do siebie dużo zaufania, to w takim przypadku możemy kupić jej bieliznę. Decydujmy się na taki prezent tylko wtedy, gdy rzeczywiście będziemy żyć w przekonaniu, że już ją dobrze znamy. Taki prezent może okazać się idealnym wyborem, gdyż może nas do siebie zbliżyć. Należy jednak się na niego zdecydować w odpowiednim momencie. Dlatego też jest to lepsza opcja, gdy już będziemy z nią w związku dłużej niż rok i jednocześnie będziemy mieć do siebie dużo dystansu.

Kolejną kwestią przy zakupie prezentu jest okazja. W zasadzie to każda okazja jest dobra na zakup prezentu. Czasami może być ona niespodziewana. Na przykład, gdy się pokłócimy, to prezent może być bardzo pomocny, aby odbudować relacje. W takim przypadku warto zdecydować się na przykład na ładne kolczyki. Ogólnie biżuteria to dobry pomysł, gdy chcemy przeprosić swoją dziewczynę.

Walentynki to wspaniała okazja na zakup prezentu. W taki dzień dobrze jest wręczyć dziewczynie coś, co będzie wyjątkowe. Dobrym pomysłem jest czerwona sukienka. Jest to czas, kiedy możemy pozwolić sobie na coś odważniejszego i wykorzystać moment, żeby się zbliżyć do dziewczyny. Bielizna może okazać się doskonałym prezentem dla doświadczonych par.

Dzień Kobiet to również doskonała okazja do tego, żeby kupić jej prezent. W takim przypadku możemy kupić jej jakieś modne ubranie. Bluzka czy sukienka zawsze będzie dobrym prezentem na taką okazję.

A może inaczej?

Jeśli zastanawiamy się co kupić dziewczynie i jakoś nie możemy dojść do wniosku, co będzie dla niej najlepszy prezentem, to wtedy warto spróbować podejść do sprawy inaczej.

Możemy poprosić o pomoc koleżankę, która zna naszą dziewczynę. Powiedzmy jej, jaka jest sytuacja. Postarajmy się ją przekonać do tego, żeby porozmawiała z naszą dziewczyną i się dowiedziała, co najbardziej chciałaby dostać. Nie musi jej pytać o to wprost. Jest to nawet niewskazane. Kobiety, które rozmawiają ze sobą, mogą mówić sobie pewne rzeczy, które niekoniecznie chcą mówić mężczyznom. Drugą sprawą jest to, że czasami koleżanka dziewczyny może ją dobrze znać, a w zasadzie to jej gust i nawet bez rozmowy z naszą dziewczyną będzie mogła nam poradzić, co możemy kupić swojej wybrance, żeby była zadowolona.

Jeśli nie chcemy prosić kogoś o pomoc lub po prostu nie znamy takiej osoby, na którą moglibyśmy liczyć, to wtedy warto po prostu porozmawiać z naszą dziewczyną. Najlepiej jest porozmawiać z nią o modzie. Wtedy będziemy mogli dowiedzieć się, co ją interesuje.

Dobrym pomysłem jest również zabranie jej na zakupy. Gdy pozwolimy jej na to, aby mogła sama sobie coś kupić, to będziemy mieć okazję do tego, żeby dowiedzieć się, jaki ma gust. Najczęściej bywa tak, że gdy ktoś coś kupuje, to zastanawia się nad takim zakupem i zanim go dokona, przegląda kilka produktów. W trakcie takich zakupów będziemy mogli sporo się dowiedzieć o swojej dziewczynie, a konkretnie o tym, jaki ma gust.

Jest więc wiele możliwości

Sposobów na to, aby dowiedzieć się, co dla naszej dziewczyny będzie dobrym prezentem, jest wiele. Możemy skorzystać z kilku i dzięki temu mieć pewność, co dla niej będzie odpowiednim prezentem. Gdy już będziemy tkwić w przekonaniu, co będzie dla niej najlepsze, to będziemy mieć zdecydowanie więcej radości z dokonywanego zakupu. Mianowicie, wręczanie prezentów drugiej osobie powinno należeć do przyjemności, a w szczególności miłe dla nas powinno być to, jak dziewczyna zareaguje na nasz prezent. Jest to więc bardzo istotne, aby w przypadku, gdy nie mamy jeszcze pewności, co jej kupić, w jakiś sposób dowiedzieć się, co ją zadowoli.

Zakup prezentu nie zawsze jest łatwym wyborem. Znajduje się bardzo dużo opcji. Musimy się na początek zastanowić nad tym, jak długo jesteśmy w związku z naszą dziewczyną. Gdy trwa to zaledwie kilka tygodni, to lepiej wybrać bezpieczniejszą opcję, jaką jest biżuteria. Im dłużej się znamy, tym bardziej możemy decydować się na odważniejsze prezenty. Zdecydowanie powinniśmy jednak uważać, gdy chcemy kupić jej bieliznę. Jeśli już chcemy to zrobić, lepiej mieć pewność, że jesteśmy z nią w dobrych relacjach i znamy się z nią dość długo. Gdy mamy wspólnie poczucie dystansu do świata, dobrym prezentem będzie bluzka z ciekawym napisem. Okazja może być wyznacznikiem do tego, co jej kupić. Walentynki, Dzień Kobiet czy po prostu przeprosiny, każda z tych okazji jest specyficzna i wymaga od nas innego prezentu. Czasami może się zdarzyć, że nie mamy pewności co do zakupu prezentu dla dziewczyny. W takim przypadku warto namówić jej koleżankę do tego, żeby nam przekazała, czego nasza dziewczyna może oczekiwać. Możemy również w takim przypadku po prostu porozmawiać z dziewczyną o modzie czy zabrać ją na zakupy i w ten sposób poznać jej gust. Warto pamiętać o tym, że wręczanie prezentów powinno być dla nas przyjemnością.