Jak zadbać o swoją skórę?

Ładna skóra

Skóra jest niezmiernie ważna, gdy zależy ci na wspaniałym wyglądzie. Aby zadbać o swoją skórę, warto stosować jednocześnie kilka sposobów. Tylko wtedy zwiększasz szanse na to, że twoja skóra przez długi czas pozwoli wyglądać ci młodo. Co więc zrobić, aby mieć piękną skórę?

Słońce jest jednym z twoich wrogów. Musisz o tym pamiętać. Dużym błędem jest częste wystawianie skóry na promienie słoneczne. Wystarczy tylko jedno poparzenie słoneczne, przez które skóra może stracić swój dotychczasowy wygląd. W związku z tym, gdy zbliża się lato, przygotuj zawsze strategię opalania.

To jak to jest z tym opalaniem?

Jak zwykle, warto dokonać podziału ludzi. Albo należysz do grupy osób, dla których opalanie jest czymś, bez czego nie jesteś w stanie żyć, albo w ogólne nie zależy ci na opaleniźnie. Jeżeli należysz do tej drugiej grupy osób, w takim przypadku najlepiej będzie, jeśli w ogóle zrezygnujesz z opalania. Problem pojawia się, gdy jednak zależy ci na tym, aby mieć na sobie piękną opaleniznę. W takiej sytuacji pozostaje ci minimalizowanie negatywnych skutków wystawiania skóry na promienie słoneczne. Przede wszystkim pamiętaj o filtrach do opalania. Nie zwracaj tak bardzo uwagi przy tym na cenę. W opisywanym przypadku nie ma ona tak dużego znaczenia. Filtr musi być skuteczny i nie może negatywnie działać na skórę. Tylko wtedy nie doświadczysz negatywnego wpływu promieni słonecznych. Pamiętaj jednocześnie o tym, aby nie przebywać jednak zbyt wiele czasu na słońcu. Musisz robić przerwy. Skóra również potrzebuje odpoczynku. Gdy już będziesz opalona, wtedy również pamiętaj o tym, żeby chronić się przed słońcem. Częstym błędem jest wystawianie skóry na słońce, gdy jest już właśnie opalona. Może się wydawać, że wtedy słońce już nie jest w stanie jej zaszkodzić. Jest to jednak mylne. Zdecydowanie lepiej jest unikać promieni słonecznych, jeśli jest to tylko możliwe. Gdy jednak nie masz wyjścia i musisz wystawić skórę na działanie słońca, stosuj dobrej jakości filtr do opalania.

Alternatywą jest jednoczęściowy strój kąpielowy

Przed słońcem możesz się chronić na różne sposoby. Gdy idziesz na plażę, niekoniecznie musisz sięgać po strój dwuczęściowy. Jeśli zdecydujesz się w zamian na jednoczęściowy strój kąpielowy, nie naraisz w całości swojej skóry na promienie słoneczne. Ten wybór będzie miał jednak dużo większe zastosowanie. Zmotywuje cię on do tego, aby unikać słońca. Wszystko za sprawą tego, że będziesz obawiać się nierównomiernej opalenizny.

Bluzki są komfortowe i chronią przed promieniami słonecznymi

W lecie bluzki sportowe należą do tego rodzaju odzieży, który zapewni ci komfort w trakcie upałów. Najważniejszy jest rodzaj materiału, z którego bluzka jest wykonana. Chodzi o to, aby twoja skóra miała czym oddychać. Istotne jest to, abyś się nie zraziła do bluzek w lecie. Jak wiadomo, czasami temperatura jest na tyle wysoka, że rękaw będzie ci przeszkadzać. Wtedy możesz wybrać bluzkę bez rękawów. Pamiętaj jednak po raz kolejny o tym, aby zabezpieczyć skórę poprzez zastosowanie filtra do opalania.

Granatowa oversizowa bluzka z łączonych materiałów
112 zł / Molly.pl / xl
Różowa oversizowa bluzka z łączonych materiałów
112 zł / Molly.pl / xl
Szara oversizowa bluzka z łączonych materiałów
112 zł / Molly.pl / xl
Kobaltowa bluzka oversize zapinana na plecach
115 zł / Molly.pl / xl
Ecru bluzka oversize zapinana na plecach
115 zł / Molly.pl / xl
Czerwona bluzka oversize zapinana na plecach
115 zł / Molly.pl / xl
Czarna bluzka oversize zapinana na plecach
115 zł / Molly.pl / xl
Niebieska bluzka z geometrycznym nadrukiem
119 zł / Molly.pl / m
Ecru koszulowa bluzka z koronkowym panelem
119 zł / Molly.pl / xl

Mróz również nie jest dobry dla skóry

Nie tylko słońce źle wpływa na skórę. To samo dotyczy się mrozu. Aby chronić skórę przed mrozem, pamiętaj o jej częstym nawilżaniu. Nie doprowadzaj do sytuacji, w której skóra zostanie wysuszona. Jeśli zauważysz pierwsze objawy wysuszenia skóry, nie czekaj dłużej, tylko od razu sięgaj po dobrej jakości kremy nawilżające. Oszczędzisz sobie tym większych problemów, które mogą ci się zdarzyć w przyszłości.

Mróz nie wpływa dobrze na twoją skórę, jednak nie można się zamykać w czterech ścianach. Z tego też względu po raz kolejny należy sięgnąć po odpowiednią odzież i akcesoria. Na mróz w szczególności narażona jest skóra rąk. Pamiętaj więc o rękawiczkach. To one będą chronić skórę rąk przed wysuszaniem i ewentualnymi odmrożeniami. Ciepła kurtka czy płaszcz ogólnie zabezpieczą twoje ciało przed utratą ciepła. Ma to ostatecznie również spore znaczenie. Największy problem jednak jest z ochroną skóry twarzy. Czapka jet ważna, gdyż chroni włosy. Co jednak ze skórą twarzy? Najważniejsze tutaj jest zadbanie o jej nawilżenie. Wspomniano już o tym, że mróz wysusza skórę. Poprzez jednak częste nawilżanie skóry twarzy nie musisz tak bardzo obawiać się o to, że jej stan się pogorszy. Gdy jest jednak duży mróz, staraj się nie spędzać zbyt dużo czasu na nim. Kolejną sprawą jest zadbanie o odpowiednie nawilżenie powietrza w domu. To również ma spory wpływ na skórę. Po raz kolejny możesz doprowadzić do sytuacji, w której niepotrzebnie narazisz skórę na wysuszenie.

Dieta jest ważna, jeśli chodzi o dbanie o skórę

Dieta ma duże znaczenie dla twojej skóry. Jeszcze większe jednak znaczenie ma to, żebyś potrafiła zobaczyć różnicę, gdy zmienisz dietę lub wzbogacisz ją o suplementy. Tylko wtedy nabierzesz przekonania do tego, że warto szukać czegoś nowego, co ma związek z twoją dietą i pozytywnie wpłynąć tym samym na wygląd skóry. Możesz się jednak trzymać kilku zasad, które będziesz traktować jako standard. W dłużej perspektywie czasowej będzie to mieć pozytywny wpływ na twoją skórę. Jedną z takich zasad powinno być unikanie tłuszczów zwierzęcych. W zamian postaw na tłuszcze roślinne. Nadmierne spożycie cukru również nie jest wskazane. Pamiętaj o piciu wody. Ma to duże znaczenie. Owoce i warzywa zawierają witaminy, które rozjaśnią twoją skórę i nadadzą jej zdrowego wyglądu. Nie osiągniesz jednak dobrego rezultatu, gdy zapomnisz o proteinach. To właśnie one mają olbrzymi wpływ na skórę. Po prostu bez nich twoja skóra nie będzie mieć dostarczanych wystarczająco dużo składników budulcowych, aby zdrowo wyglądać.

Suplementy mogą wiele zdziałać. Zwróć uwagę na skrzyp polny i cynk. Możesz stosować takie suplementy naprzemiennie, dzięki czemu zobaczysz różnicę, która przekona cię do ułożenia prawidłowej diety.

Zwróć uwagę również na wagę i sen

Utrzymanie prawidłowej wagi również ma znaczenie w tym, aby zadbać o ładny wygląd skóry. Dieta jest tutaj pomocna. Jednym z problemów ze skórą, gdy nie masz prawidłowej wagi, są rozstępy. Mogą one pojawiać się w różnych miejscach. Jeżeli już je masz, nie panikuj. Rozstępy najczęściej znikają, gdy waga wróci do normy.

Następną ważną sprawą jest dbanie o odpowiednią długość snu. Często nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo negatywnie sen odbija się na wyglądzie twojej skóry. Efekty nie będą widoczne jednak od razu. Musisz od dłuższego czasu regularnie nie poświęcać minimum ośmiu godzin na sen i później łatwo przekonasz się, jaki będzie to mieć na twoją skórę wpływ. Aby zaradzić temu problemowi, powinnaś po prostu pilnować tego, aby spać minimum osiem godzin w ciągu dnia. Ważne również jest to, aby zadbać o właściwy rytm. Nie jest wskazane spanie czterech godzin w nocy, a następnie czterech godzin w ciągu dnia. Takie coś również ma negatywny wpływ na skórę. Zresztą negatywnych skutków odczujesz zdecydowanie więcej. Jeśli więc decydujesz się na osiem godzin snu w ciągu doby, zadbaj o to, aby te osiem godzin snu nie było podzielone na części.

Jak żyć zdrowo i dbać o swoją skórę?

Alkohol i papierosy należą do wrogów zdrowego wyglądu skóry. Zdecydowanie unikaj zarówno alkoholu, jak i papierosów. Negatywne efekty są widoczne po pewnym czasie jednak zarówno alkohol, jak i papierosy uzależniają. Z tego też względu lepiej nie narażać się na ich szkodliwość.

Zadbaj również o aktywność fizyczną. Chodzi o to, aby krew lepiej odżywiała twoją skórę. Pierwsze pozytywne efekty uprawiania sportu będą widoczne już po paru dniach, jednak większą poprawę wyglądu skóry zobaczysz po pewnym czasie. Aerobik jest jednym z lepszych wyborów. Unikaj sportów, które niepotrzebnie będą przeciążać twój organizm. Nie jest wskazany ekstremalny wysiłek. Nie chodzi jednak też o zwykły spacer. Po prostu zwiększ swoje tętno i spraw, aby krew szybciej krążyła. Tym sposobem możesz osiągnąć pozytywny efekt.

Jeśli pojawi się jakiś objaw trądziku na twarzy, to w żadnym wypadku nie wyciskaj i nie drap zmian chorobowych skóry. Blizny nie wyglądają zbyt estetycznie. Walka z trądzikiem to już inny temat, jednak nigdy nie wiadomo, czy poranek nie zaskoczy cię jakimiś nieprzyjemnymi niespodziankami. Jeżeli nie masz skłonności do zmian trądzikowych, to tym bardziej powinnaś zadbać o to, aby w odpowiedni sposób wyleczyć jednorazowy pryszcz. Popełnienie błędu może kosztować cię bliznę, która będzie cię wyjątkowo drażnić. Zamiast wyciskania czy rozdrapywania, udaj się do dobrego dermatologa, który dobierze dla ciebie odpowiednie lekarstwo.

Lepszy od kąpieli jest prysznic

Prysznic zamiast kąpieli to kolejna zasada, której powinnaś się trzymać. Kąpiel jest gorsza z tego względu, że wysusza skórę. Prysznic z kolei pozwala ci się zrelaksować i nie ma tak złego wpływu na skórę. Należy pamiętać o tym, że higiena skóry jest istotna. Jeśli o nią zadbasz w odpowiedni sposób, będziesz zapobiegać przed różnymi chorobami skóry.

Następną kwestią jest wybór odpowiedniego mydła. Niech będzie delikatne. Mydło nie może w żaden sposób podrażniać twojej skóry. Ważne tutaj jest to, że mydło stosujesz każdego dnia. Z tego też względu przy dłuższym stosowaniu mydła podrażniającego skórę możesz doprowadzić do sytuacji, w której wygląd twojej skóry ulegnie zdecydowanemu pogorszeniu.

Zmień podejście do życia i się zrelaksuj

Relaks jest ważny. Nie chodzi jednak o to, aby nie zmieniać dotychczasowego stylu życia. Postaraj się doprowadzić do sytuacji, w której codzienne obowiązki będą dawać ci satysfakcję. Poczujesz wtedy różnicę i dużo łatwiej będzie ci o znalezienie czasu na odpoczynek, który będzie zbawienny dla twojej skóry.

Aby zadbać o swoją skórę, unikaj wystawiania jej na promienie słoneczne. Jeśli już to robisz, nie zapominaj o skutecznym filtrze do opalania. Wybieraj takie rodzaje odzieży i dodatków, które chronią skórę przed słońcem i mrozem. Zadbaj o prawidłową dietę, wagę i odpowiednią ilość snu. Unikaj alkoholu i papierosów. Aktywność fizyczna także pomoże ci w zachowaniu zdrowego wyglądu skóry. Nie bagatelizuj pojawiających się pryszczy. Pamiętaj o tym, że prysznic nie szkodzi tak bardzo skórze, jak kąpiel. Dobierz tylko delikatne mydło niepodrażniające skóry. Nastawienie do życia również ma znaczenie. Chodzi o to, abyś miała czas na relaks.