Jak optycznie wyszczuplić nogi?

Jak wyszczuplić nogi?

Wybierasz się na większe wyjście i borykasz się z problemem grubszych nóg? Jeśli tak jest, to nie załamuj rąk. Możesz zastosować wiele trików modowych, dzięki którym jesteś w stanie optycznie wyszczuplić nogi.

Unikaj wzorów

Wzorzyste spodnie może i prezentują się doskonale, jednak nie są one dobrą propozycją, gdy chcesz optycznie wyszczuplić swoje nogi. Lepszą opcją są proste spodnie bez żadnych wzorów. Najlepiej, aby spodnie były w ciemniejszym kolorze. Tylko wtedy uzyskasz pozytywny efekt wyszczuplenia nóg.

Powyższa zasada nie powinna dotyczyć się tylko i wyłącznie spodni. Tak samo jest z sukienkami i spódnicami. Tutaj nie tylko chodzi o to, aby unikać wzorów. Musisz również zwracać uwagę na długość sukienek i spódnic, a także na ich zakończenia. Jeśli dół sukienki lub spódnicy jest asymetryczny, nie odwrócisz w taki sposób uwagi od swoich nóg. Dużo tutaj zależy od tego, czy borykasz się z problemem wyłącznie grubszych ud. Jeśli tak, sytuacja jest trochę inna. Możesz podkreślić swoje nogi poniżej linii kolan, jednak pamiętaj o tym, że doprowadzisz do sytuacji, w której nogi zostaną wyróżnione.

A co w przypadku, gdy uwielbiasz wzory? Nie można przecież cały czas stawiać na ubrania w jednolitych kolorach. Tym bardziej, gdy nie gustujesz w takiej odzieży, możesz jednak pozwolić sobie też na pewne wzory. Pamiętaj jednak o tym, aby unikać poziomych pasków. Jeśli decydujesz się na jakiś wzór, najlepiej zdecyduj się na pionowe paski. Taki wzór będzie mieć nawet pozytywny wpływ na optyczne wyszczuplenie nóg.

Postaraj się optycznie wydłużyć nogi

Zawsze dobrym pomysłem będzie wydłużenie nóg. Przeniesie się to na ich wyszczuplenie. Z tego też względu możesz zdecydować się na spodnie lub spódnicę z wysokim stanem. Nie zawsze jednak może to być dobre rozwiązanie. Aby zdecydować się na spodnie lub spódnicę z wysokim stanem, powinnaś mieć płaski brzuch. W przeciwnym razie nie wpłyniesz na swój wygląd pozytywnie. Po prostu doprowadzisz do sytuacji, w której zamiast wydłużenia nóg, podkreślisz swój odstający brzuch. Efekt będzie zły. W takim przypadku unikaj więc wspomnianej propozycji.

Aby wydłużyć nogi, powinnaś postawić na długie spodnie. Najlepiej, aby sięgały długością do butów. Możesz również zastosować taki trik, w którym kolor spodni będzie dopasowany do koloru butów. Takim sposobem osiągniesz jeszcze lepszy rezultat optycznego wydłużenia nóg.

Dobierz odpowiednie buty

Buty mogą okazać się bardzo przydatne, jeśli chcesz uzyskać efekt optycznego wyszczuplenia nóg. Szpilki damskie posiadają wiele zalet. Optyczne wyszczuplenie nóg to jedna z ich zalet. Szpilki należą do tego rodzaju butów, które są wyjątkowo eleganckie. Możesz je wkładać na różne okazje. Staraj się jednak unikać codziennego chodzenia w szpilkach. Nie należą one do komfortowego rodzaju butów. Lepiej wkładaj je na specjalne okazje i tym samym rób dobre wrażenie w takich dniach.

  czółenka dziecięce szpilki dla dziewczynki do szkoły
99 zł / StyloweObcasy.pl
Szpilki ombre czerowne
129 zł / StyloweObcasy.pl
Szpilki czerwone.czółenka wieczorowe  czerwone w szpic na karnawał
119 zł / StyloweObcasy.pl
Szpilki zółte złoty obcas- karnawał
143 zł / StyloweObcasy.pl
Szpilki różowe asymetryczne
123 zł / StyloweObcasy.pl
Lustrzane szpilki srebrne naplatformie
149 zł / StyloweObcasy.pl

Jak wiadomo, nie każda kobieta lubi chodzić w szpilkach. Jeśli jesteś w tej grupie kobiet, postaraj się jednak częściej wybierać buty na mniejszym obcasie, czy na koturnie. Są one zdecydowanie lepszym wyborem od butów na płaskiej podeszwie. Nie zawsze tak pozytywnie wpłyną na twój wygląd, jednak również z ich pomocą jesteś w stanie uzyskać fajny efekt wyszczuplenia nóg.

Botki skracają nogi. Z kolei kozaki potrafią je wydłużyć. Jeśli zadbasz przy tym o odpowiednią wysokość obcasa, będziesz mogła uzyskać naprawdę dobry efekt wyszczuplenia nóg. W szczególności kozaki za kolano wyszczuplają nogi. Jeśli dodatkowo są w czarnym kolorze, efekt jest znakomity.

Gdy chcesz wyszczuplić nogi, nie powinnaś decydować się na krótkie sukienki i krótkie spódnice. Oprócz zwrócenia uwagi na długość postaraj się także zwracać uwagę na to, aby sukienka lub spódnica miała szeroki dół. Rozkloszowane sukienki i spódnice są więc pożądane, gdy zależy ci na optycznym wyszczupleniu nóg. Postaraj się znaleźć takie, które mają mocno rozkloszowane doły. Wtedy efekt wyszczuplenia będzie najlepszy. Wszystko za sprawą tego, że twoje nogi wydadzą się drobniejsze.

Postaw na wycięty strój kąpielowy

Jeżeli wybierasz się na plażę, to w takim przypadku wybierz mocno wycięty strój kąpielowy. Konkretnie chodzi o wycięcie w okolicy nóg. Im wyższe wycięcie w tym miejscu, tym lepszy uzyskasz efekt. Plaża to specyficzne miejsce. Nie zakrywaj nóg na plaży. Po prostu znajdź strój kąpielowy, który okaże się dla ciebie tym najlepszym.

Większe wyjście nie zdarza się często. Może jednak się okazać, że grubsze nogi przeszkadzają ci każdego dnia. Wtedy sytuacja jest zupełnie inna. Potrzebujesz więcej sposobów na wyszczuplenie nóg. Dobrze będzie, jeśli każdego dnia zdecydujesz się na inny trik. Pozwoli ci to zachować pewną naturalność w ubieraniu się. Jest ona niezmiernie ważną sprawą. Jeśli ktoś uświadomi sobie, że specjalnie maskujesz swoje nogi, narazisz się na niepotrzebną krytykę. Lepiej nie doprowadzaj do takiej sytuacji. Pamiętaj również, że nie jesteś w stanie w stu procentach zamaskować swoich niedoskonałości. Powinnaś się również zaakceptować i tym samym dążyć do tego, aby czuć się atrakcyjnie.

Zaakceptuj się!

Akceptacja jest ważna. Wpływa pozytywnie na twoją psychikę. Bez akceptacji samej siebie nie zawsze zastosowanie jakiegoś triku modowego przyniesie ci korzyść. Po prostu nie będzie on skuteczny. Aby wykorzystać potencjał trików modowych, postaraj się zaakceptować swoje nogi. Co w tym celu możesz zrobić?

Może się okazać, że twoje nogi powinny jednak być szczuplejsze. Czasami nie jesteś w stanie w żaden sposób odwrócić uwagi od swoich nóg. Po prostu grubość nóg jest zbyt duża. Powinnaś wtedy coś z tym zrobić. Najlepiej zmień dietę i zacznij ćwiczyć. Efekty przyjdą w zależności od twojej determinacji. Aby się zmotywować do działania, zacznij od wizyty u dietetyka. Chodzi o to, aby podejść do sprawy profesjonalnie. Tylko wtedy nabierzesz chęci do działania. Możesz nawet pokusić się o wzrost adrenaliny. W tym celu zacznij uprawiać jakiś sport, który właśnie to zrobi. Z pewnością również podziała to na ciebie motywująco.

Im szczuplejsze nogi, tym łatwiej o twoją akceptację. Później optyczne wyszczuplenie nóg sprawi, że dodasz sobie pewności siebie. Kieruj się taką zasadą, a z pewnością dojdziesz do momentu, w którym rzeczywiście zaakceptujesz swoje nogi.

Uzyskaj odpowiedź poprzez...

Może twoje nogi wcale nie są takie złe? Zdarza się i tak, że zbyt krytycznie się oceniasz. Należy rozpatrzyć wszystkie przypadki i wziąć pod uwagę również ten. Aby jednak uzyskać dobrą odpowiedź, powinnaś poradzić się innych. Zrozumiałe jest to, że niekonieczne chcesz pokazywać swoją twarz. Możesz wykorzystać internet i stworzyć ankietę, w której zapytasz wprost o to, czy twoje nogi nie są zbyt grube. Nie zapomnij zamieścić zdjęcia nóg. Na zdjęciu widoczne będą jedynie twoje nogi. W taki sposób otrzymasz odpowiedź, z której będziesz w stanie wyciągnąć wnioski. Ocena innych jest ważna, gdyż tylko wtedy będziesz mogła się jakoś przekonać do tego, jakie twoje nogi naprawdę są. Pamiętaj o tym, aby nie popełnić jednak błędu. Możesz trafić na złe forum. Jeśli osoby zarejestrowane na takim forum okażą się niedojrzałe, nie otrzymasz dobrej odpowiedzi. Mogą żartować i specjalnie wprowadzać cię w błąd. Pamiętaj również o tym, aby zachować anonimowość. Jeśli to zrobisz, powinnaś otrzymać racjonalną odpowiedź na to, jak inni postrzegają twoje nogi.

Jeżeli zdecydowana ilość osób odpowie, że twoje nogi nie są grube, to w takim przypadku masz o sobie złe zdanie. Trudno powiedzieć, czy gorsza jest właśnie taka sytuacja, czy gorzej jest, gdy jednak inni odpowiadają, że twoje nogi do szczupłych nie należą. Wszystko ma plusy i minusy. Tak samo jest i w tym przypadku. Jeśli zdaniem innych masz szczupłe nogi, musisz zmienić swoje myślenie. Postaraj się dostrzec to, że twoje nogi mają kobiece kształty. Po prostu zaakceptuj siebie jako kobietę. Tylko wtedy będziesz pozytywnie myśleć o swoich nogach.

A gdy jest inaczej?

Co jednak w przypadku, gdy zdaniem innych nie masz szczupłych nóg? Sytuacja wcale nie jest lepsza, ale również nie jest gorsza. Grubsze nogi to nie powód do zmartwień, jak i nie powód do radości. W takiej sytuacji pamiętaj o tym, że znajduje się duża grupa osób, której twoje nogi będą się podobać. Po prostu gust tych osób będzie taki, a nie inny. Powinno to podbudować cię psychicznie i tym samym dać ci do zrozumienia, że twoje nogi nie są złe. Może więc je zaakceptujesz. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, optyczne wyszczuplenie nóg to nie zawsze wystarczające rozwiązanie. Może lepiej jednak postarać się o to, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Optycznie wyszczuplić nogi zawsze warto. Należy jednak akceptować je, jakie są. Jeśli tego nie zrobisz, to i tak będzie cię dręczyć wygląd twoich nóg. Triki modowe najlepiej sprawdzają się, gdy po prostu masz taką budowę ciała, że twoje nogi są kształtne. Nie chodzi jednak o to, aby były wyjątkowo grube. Jest to zupełnie inna sytuacja.

Modą należy się cieszyć. Z tego też względu warto stosować pewne sztuczki modowe. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że triki modowe nie zawsze zdziałają cuda. Chodzi o to, aby pomagały zakrywać twoje niedoskonałości, ale jednak ich działanie musi współgrać z twoją akceptacją. Jeżeli nie akceptujesz samej siebie, inni zauważą to, że próbujesz coś przed nimi ukryć. Nie osiągniesz wtedy dobrego efektu. Wręcz przeciwnie, narazisz się na krytykę ze strony innych. Pamiętaj o tej sprawie, gdyż jest ona kluczowa w tym, aby optyczne wyszczuplenie nóg było skuteczne. Powinno dodać ci pewności siebie i jednocześnie sprawić, że inni nie zauważą tego, co robisz. Zachowasz wtedy naturalność ubierania się i tym samym zrobisz na innych dobre wrażenie.