Jak dobrać sukienkę do figury?

Kobieta w fioletowej sukienceWłaściwie dobrana sukienka potrafi bardzo pozytywnie wpłynąć na całokształt stylizacji. Aby mieć pewność, że jest odpowiednia, należy zwracać uwagę na szczegóły. Wyróżnia się różne typy sylwetek. Nie każda sukienka pasuje do wszystkich typów. Z tego względu lepiej kierować się pewnymi zasadami i nie popełniać niepotrzebnych błędów. Właściwy wybór niesie ze sobą wiele korzyści.

Nie ograniczaj się

Nie podchodź nigdy do sprawy w ten sposób, aby pozbawić się szansy na włożenie sukienki idealnej na wielkie wyjście. Ogólnie bez względu na swoją sylwetkę jesteś w stanie znaleźć sukienkę na wesele, czy na wyjście do kina. Musisz tylko pamiętać o niektórych zasadach, dzięki którym sukienka zostanie właściwie dobrana.

Gust ma spore znaczenie

Odpowiednia sukienka musi ci się podobać. Jeśli tylko i wyłącznie dopasowanie jej do figury będzie twoim celem, końcowy efekt niekoniecznie może okazać się pozytywny. Po pierwsze powinnaś czuć się w niej dobrze. Nie przekreślaj możliwości eleganckiego wyglądu. To samo dotyczy się atrakcyjności. Każda z opcji jest możliwa. Po prostu kieruj się swoim gustem przy jednoczesnym zachowaniu zasad.

"Kielich" — sukienki

Jak dobrać sukienkę do sylwetki typu kielich? Nie unikaj sukienek podkreślających twoją figurę. Pamiętaj jednak o tym, aby na górze była raczej węższa. Nie odkrywaj ramion i uważaj na dekolt typu łódka. Może niepotrzebnie go poszerzyć. W zamian staraj się znaleźć sukienkę z poszerzonym dołem. Pamiętaj również o podkreśleniu nóg. Dlatego też delikatne fasony są jak najbardziej polecane.

"Klepsydra" — sukienki

Sylwetka typu klepsydra sprawia, że nie musisz zbytnio przejmować się fasonem sukienki. Praktycznie w każdej wyglądasz świetnie. Wszystko za sprawą braku mankamentów. Dzięki temu, że ich nie ma, masz okazję podkreślić swoją sylwetkę i poczuć się atrakcyjnie. Gdy z kolei bardziej zależy ci na swobodzie, postaw na luźniejszy krój.

"Jabłko" — sukienki

Najlepiej postaraj się wysmuklić górę sylwetki. W tym celu zdecyduj się na dekolt w szpic. Linia talii tuż pod biustem okaże się jedną z lepszych opcji. Dzięki niej wydłużysz optycznie sylwetkę. Możesz także wybrać odpowiedni wzór. Pionowe paski są polecane. Z reguły wszytko zależy od gustu. Jeśli taki wzór ci nie przeszkadza, sprawdzi się doskonale.

"Gruszka" — sukienki

Idealnym pomysłem okaże się wyrównanie proporcji ciała. W tym celu możesz poszukać sukienki ze wzorami na górze i prostej na dole. Inną propozycją jest sukienka rozszerzana ku dołowi. Po prostu zamaskowanie szerszych bioder zawsze jest pozytywne dla takiego rodzaju sylwetki. Odkryte ramiona lub dekolt w szpic ładnie zaakcentują górę. Pamiętaj również o zaznaczeniu wąskiej talii.

Korzystaj z możliwości

Producenci przez cały czas starają się spełnić oczekiwania wszystkich klientek. Z tego względu coraz częściej figura decyduje o wyborze sukienki. Po prostu istnieje szansa podkreślenia atutów i zakrycia mankamentów sylwetki. Fason jest zawsze kluczem do sukcesu. Zwracaj na niego uwagę przy każdym wyborze sukienki. Dokonanie właściwej oceny nie zawsze jest łatwe. Z czasem nabiera się wprawy i tak samo jest z dobraniem odpowiedniej sukienki do sylwetki. W drugiej kolejności zwracaj uwagę na wzór. W tej kwestii ważniejsze jest jednak, aby ci przypadł do gustu. Mianowicie, nie popełniaj błędu, jakim jest odbieranie sobie możliwości na włożenie czegoś, co odpowiada twoim upodobaniom.