Jak dobrać buty do sylwetki?

Damskie buty dopasowane do sylwetki

Dobierając buty do naszej stylizacji, warto wziąć pod uwagę to, jaką mamy sylwetkę. Możemy wykorzystać zalety niektórych butów i dzięki temu zatuszować pewne niedoskonałości. Kolejną kwestią może być podkreślenie atutów, dzięki czemu możemy pozytywnie wpłynąć na nasz wygląd. W jaki sposób powinniśmy więc dopasowywać buty do sylwetki? Jakie możemy czerpać z tego korzyści? Kiedy dopasowanie butów do sylwetki może już nie być dla nas tak istotne?

W przypadku gdy twoje nogi są zbyt masywne, powinnaś zrezygnować ze szpilek. Nie są one dobrym wyborem, gdyż cienki obcas nie będzie się dobrze prezentować przy twoich masywnych nogach. Proporcje powinny zostać zachowane. Z tego też względu lepiej będzie, gdy wybierzesz buty na słupku czy z wyższymi podeszwami. Ogólnie, buty na obcasie będą należeć do dobrych wyborów, jednak należy zadbać o to, aby obcas nie był zbyt cienki. Warto unikać butów, które skracają optycznie nogi. Z tego też względu botki nie należą do dobrych wyborów. Również baleriny mogą nie być odpowiednie. To samo dotyczy się butów, które posiadają liczne zdobienia. Odpadają więc buty z frędzlami oraz kolory, które rzucają się w oczy. Ważne jest również to, aby kolor optycznie wyszczuplił nogi. Pożądany jest więc kolor czarny i wszystkie ciemne kolory.

Jakie buty do sylwetki w przypadku zbyt szczupłych nóg?

Jeżeli twoje nogi są zbyt szczupłe, warto wziąć pod uwagę wszystko to, czego powinny wystrzegać się kobiety z masywniejszymi nogami. Pożądane są więc frędzle, futerka, buty w jasnych kolorach. Istotne jest to, aby unikać butów na koturnie. Szpilki również niekoniecznie należą do dobrych propozycji. Warto jest zwrócić uwagę na baleriny i botki.

Gdy mamy szczupłe nogi, czyli takie, które nie są kościste, możemy cieszyć się dużą ilością możliwości wyboru. Mianowicie, buty praktycznie w każdym fasonie będą odpowiednie. To samo dotyczy się koloru. Warto w takim przypadku zdecydować się na buty, które będą przyciągać uwagę. Mile widziane są więc różne zdobienia.

Szpilki damskie kropki multi kolor juma 2682 - multi

Szpilki damskie kropki multi kolor juma 2682 - multi

90 zł / ButyRaj
Kotyl 7289 czarny zamsz - szpilki taneczne - czarny

Kotyl 7289 czarny zamsz - szpilki taneczne - czarny

289 zł / Tymoteo.pl
Kotyl 7289 srebrne - szpilki taneczne - srebrny

Kotyl 7289 srebrne - szpilki taneczne - srebrny

289 zł / Tymoteo.pl
Kotyl 7289 złoty ef - szpilki taneczne - złoty

Kotyl 7289 złoty ef - szpilki taneczne - złoty

289 zł / Tymoteo.pl
Kotyl 7289 czerwony zamsz - szpilki taneczne - czerwony

Kotyl 7289 czerwony zamsz - szpilki taneczne - czerwony

289 zł / Tymoteo.pl
Kotyl 7295 pantera - szpilki wiązane na kostce - brązowy || beżowy || złoty

Kotyl 7295 pantera - szpilki wiązane na kostce - brązowy || beżowy || złoty

299 zł / Tymoteo.pl
Kotyl 7295 czarne - szpilki wiązane na kostce - czarny

Kotyl 7295 czarne - szpilki wiązane na kostce - czarny

299 zł / Tymoteo.pl
Kotyl 7295 perła beż - szpilki wiązane na kostce - beżowy

Kotyl 7295 perła beż - szpilki wiązane na kostce - beżowy

299 zł / Tymoteo.pl
Kotyl 7293 róż nude - pięknie skrojone szpilki - różowy || beżowy

Kotyl 7293 róż nude - pięknie skrojone szpilki - różowy || beżowy

299 zł / Tymoteo.pl

Krótkie nogi niekoniecznie są takie złe. Gdy je mamy, to warto wybierać wszystkie rodzaje butów na obcasie. Szpilki czy koturny zawsze będą mile widziane. Po prostu wydłużają one optycznie nogi. Warto zwrócić uwagę na buty w kolorze nude. Jest to jeden z tych kolorów, dzięki któremu nasze nogi stają się dłuższe. Powinniśmy się natomiast wystrzegać botków, a także balerin. Buty do połowy łydki również nie będą dobrym wyborem. Spowodują one, że nasze nogi staną się jeszcze krótsze.

Masywne kostki są czasami zmorą

Jeżeli naszą zmorą są masywne kostki, wtedy wystrzegajmy się szpilek. Mamy tutaj więc do czynienia z podobną sytuacją jak w przypadku masywnych nóg. Mianowicie, nie musimy zupełnie rezygnować z obcasów. Słupki powinny już być wystarczające do tego, żeby zrównoważyć proporcje. Ogólnie lepiej unikać butów, które rzucają się w oczy. Bez wątpienia powinno się również unikać wszelkiego rodzaju butów, które są zapinane na kostce. Musimy odwracać uwagę od kostek. Ciemniejsze kolory będą więc mile widziane.

Baleriny skórzane z paskiem na piećie bonprix beżowy

Baleriny skórzane z paskiem na piećie bonprix beżowy

119 zł / bonprix
Baleriny skórzane na koturnie bonprix biały w kwiaty

Baleriny skórzane na koturnie bonprix biały w kwiaty

119 zł / bonprix
Baleriny bonprix czarny

Baleriny bonprix czarny

84 zł / bonprix
Baleriny z paskiem na pięcie marco tozzi bonprix lazurowy

Baleriny z paskiem na pięcie marco tozzi bonprix lazurowy

124 zł / bonprix
Baleriny skórzane z paskiem bonprix czerwony

Baleriny skórzane z paskiem bonprix czerwony

149 zł / bonprix
Baleriny skórzane z paskiem bonprix czarny

Baleriny skórzane z paskiem bonprix czarny

169 zł / bonprix

Zbyt masywne łydki to również zmora niektórych kobiet. Dla tego rodzaju nóg warto wybrać szpilki, które będą je wyszczuplać. Ogólnie obcasy są wskazane. Z kolei lepiej unikać butów na płaskiej podeszwie. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na kozaki do kolan. Pozwolą one zatuszować masywne łydki. Jeśli chodzi o kolory, to tutaj nie musimy się tak bardzo nimi przejmować. Dobrze dopasowane do sylwetki buty powinny być już wystarczające do tego, żeby wyszczuplić łydki.

Zbyt szczupłe łydki to kolejna zmora, która może nas dręczyć. Buty, które są odpowiednim wyborem przy masywnych łydkach, w tym przypadku są zdecydowanie odradzane. Odpadają więc kozaki do kolan. Z kolei buty do połowy łydki będą dawać efekt, w którym nasze łydki będą wydawać się masywniejsze. Pożądane są również buty ze zdobieniami i te, których cholewka jest elastyczna.

Buty do sylwetki, gdy mamy długie nogi...

Jeśli mamy długie nogi, to lepiej zrezygnować ze szpilek, które niepotrzebnie będą dodawać nam dodatkowych centymetrów. W zasadzie to nie musimy przestrzegać wielu zasad, aby właściwie dobrać buty do tego rodzaju nóg. Możemy dodatkowo unikać zdobień, które będą źle wpływać na proporcje naszej sylwetki.

Przy szerszych biodrach lepszym wyborem od balerin będą buty na obcasie. Nie powinniśmy doprowadzać do sytuacji, kiedy nasze nogi będą optycznie skracane. Z tego też względu unikajmy butów z zaokrąglonymi czubkami. Płaskie buty będą złym wyborem, gdyż podkreślą one nasze biodra. W tym wypadku musimy ich unikać. Po prostu powinniśmy doprowadzić do tego, żeby nasza sylwetka została optycznie wyszczuplona.

Do sylwetki typu klepsydra należy dobierać takie buty, które będą podkreślały naszą kobiecość. Tak więc szpilki w jednym z jasnych kolorów będą należeć do dobrych wyborów. Unikać powinniśmy butów, które mają ostro zakończony nosek. Buty powinny być zgrabne i delikatne.

Jeżeli nie mamy dużego wzrostu, to w takim przypadku błędem może być wybieranie butów z dużym obcasem. Niekoniecznie będziemy dzięki nim zawdzięczać dobry efekt. Musimy pamiętać o proporcjach i decydować się na buty, które ich nie zaburzą. Buty, które będą podobne do koloru skóry czy spodni to dobry wybór, gdy jesteśmy krótkiego wzrostu.

Kobiety, które posiadają większy biust, powinny unikać butów z różnymi ozdobami. Po prostu nie możemy doprowadzać do tego, aby buty zachwiały proporcjami naszej sylwetki. To samo dotyczy się również butów o delikatnych fasonach. Będą one również doprowadzać do tego, że proporcje zostaną zachwiane.

Niwelujemy niedoskonałości

Gdy dopasowujemy buty do sylwetki, najczęściej pragniemy zniwelować jej niedoskonałości. Nie bez znaczenia jednak jest też reszta elementów stylizacji. Musimy brać pod uwagę to, jaką wkładamy na siebie przykładowo sukienkę. Tylko i wyłącznie dzięki odpowiedniemu dopasowaniu butów jednocześnie do sylwetki i fasonu ubrań, możemy pozytywnie wpłynąć na nasz wygląd. Warto zaznaczyć, że czasami sukienka może również wpłynąć na zatuszowanie niedoskonałości naszej sylwetki. Wtedy buty nie będą już takim problemem i umożliwi nam to drogę do tego, aby wybierać spośród większej ilości możliwości.

Właściwy dobór butów do sylwetki to często również kwestia gustu. To, że poprzez wybór niektórych butów możemy doprowadzić do tego, że zakryjemy pewne niedoskonałości, nie zawsze musi dla kogoś okazać się słuszne. Dla niektórych nasze niedoskonałości mogą okazać się czymś pozytywnym. Po prostu niektórym mogą nie przeszkadzać na przykład wyjątkowo szczupłe nogi. Warto jest więc zawsze być świadomą tego, kto będzie nas w tych butach widzieć. Jeśli wybieramy się w jakieś miejsce publiczne, to wtedy warto zakrywać niedoskonałości, jednak w towarzystwie najbliższej nam osoby może być już zupełnie inaczej. To samo dotyczy się sytuacji, w której spotkamy się z osobami, które znamy na co dzień. Nie musimy przed nimi nic ukrywać. Z tego też względu w takich przypadkach możemy dobierać buty do sylwetki według naszego gustu.

Możemy spojrzeć na to inaczej

Gdy nie brakuje nam odwagi i bardzo dobrze czujemy się w swoim ciele, nawet w przypadku, gdy idziemy w jakieś miejsce publiczne, nie musimy dopasowywać butów dokładnie do swojej sylwetki. Dużą rolę odgrywa nasz charakter i nastawienie do życia. Silna osobowość ma duże znaczenie. Czasem warto ją mieć, gdyż pozwala nam na właściwsze podążanie za naszym gustem. Często słyszymy, że o gustach nie powinno się dyskutować. Gdy będziemy się tym kierować, to wtedy łatwiej będzie nam się przekonać do niebanalnych kreacji i dopasowaniu butów do sylwetki w taki sposób, który będzie po prostu nam odpowiadać. Często takie luźniejsze podejście do sprawy przynosi lepszy efekt. Ostatecznie przekłada się to na pozytywniejsze samopoczucie i większą satysfakcję z wykonywanych czynności.

Przy dopasowywaniu butów do naszej sylwetki dobrze jest pamiętać o pewnych kwestiach. Mianowicie, warto w niektórych przypadkach zatuszować pewne niedoskonałości. Przykładami takich niedoskonałości mogą być zbyt masywne czy zbyt krótkie nogi. W zależności od mankamentów, które nas drażnią, warto dobrać takie buty, które będą je maskować. Gdy mamy szczupłe nogi, nie musimy się martwić już o dobór odpowiedniego fasonu butów. Pamiętajmy zawsze o pozostałych elementach stylizacji, gdy dopasowujemy buty do sylwetki. Mogą one zmienić postać rzeczy i sprawić, że niektóre z butów nie będą już dla nas problemem. W zależności od tego, czy znajdziemy się w miejscu publicznym, czy tylko będziemy przebywać w towarzystwie znanych nam osób, możemy odważniej dopasować buty do sylwetki. Gdy mamy silną osobowość, w takim przypadku łatwiej jest nam się przełamać i niekoniecznie martwić się dopasowaniem butów do sylwetki, nawet gdy będziemy przebywać w miejscu publicznym.