Dlaczego uwielbiamy czerń w modzie?

Kochamy czerń w modzie

Lato to czas, gdy warto wkładać na siebie sukienki. Możemy wtedy wykorzystać zalety sukienek i nie tracić wiele czasu na tworzenie stylizacji. Jakie cechy powinny mieć sukienki na lato? Co powinno je charakteryzować? Które z sukienek warto mieć w swojej szafie latem?

Gdy mówimy o takim czymś jak sposób ubierania się czy wyznaczanie sobie własnego stylu ubierania, to wtedy nasuwa się nam na myśl słowo gust. Faktem jest to, że każda osoba ma swój gust, którym się kieruje. Istnieje powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje. Mianowicie, nie powinno się oceniać decyzji innych osób. Dotyczy to również mody. Jeśli jednej osobie podoba się coś, co nie podoba się drugiej, nie ma w tym nic dziwnego. Takim tokiem rozumowania możemy dojść do kolejnego słowa, jakim jest tolerancja. Nie jest ona jednak związana z modą, dlatego też zostanie ona pominięta.

Każdy ma swój własny gust

Powróćmy więc do gustu. Czym on tak naprawdę jest? Możemy go zdefiniować jako umiejętność oceniania pewnych wartości. Skupiamy się na wartościach związanych z modą. To jak się ubieramy, zależy więc tylko i wyłącznie od nas, jednak faktem jest to, że kolor czarny w modzie odgrywa dużą rolę. Coś więc musi wpływać na to, dlaczego jest on tak doceniany i tak często wybierany. Kierując się definicjom gustu, możemy dojść do wniosku, że wiele osób po prostu lubi czerń, gdyż ocenia ją pozytywnie.

Możemy również podejść do sprawy zupełnie inaczej. Nie jednokrotnie przeprowadzano już doświadczenia, w których udowadniano, jak bardzo nasze decyzje zależą od decyzji innych osób. Najczęściej jest tak, że decyzje innych osób wpływają na naszą ostateczną decyzję, co nie zawsze prowadzi do tego, że osiągamy sukces. Dużo zależy w tym wszystkim od tego, czy nasza pewność siebie jest na tyle wysoka, aby podjąć odpowiedzialność za swoją decyzję i nie kierować się decyzjami innych. Jeśli jednak pójdziemy za tokiem rozumowania, w którym pokierujemy się rezultatami przeprowadzanych doświadczeń, to dojdziemy do wniosku, że kolor czarny jest wybierany tylko i wyłącznie ze względu na to, że inni często go wybierają.

Dobrze jest spojrzeć na pewne sprawy tak, aby logicznie wysunąć pewne wnioski. Jak wiadomo, gustu danej osoby nie da się wytłumaczyć. Ma on z pewnością związek z wieloma innymi czynnikami. Warto jest więc jednak odpowiedzieć sobie na postawione pytania w inny sposób. Mianowicie, skupmy się na zaletach koloru czarnego w modzie.

Dobrze łączy się go z innymi kolorami

Niewątpliwą zaletą koloru czarnego w modzie jest to, że bez przeszkód możemy łączyć go z wieloma kolorami. Dzięki temu, że tak jest, nie ograniczamy się. Wręcz przeciwnie, możemy tworzyć niebanalne stylizacje, a w zasadzie to cieszyć się bogactwem możliwości dopasowywania elementów stylizacji. Pozwala to nam zaoszczędzić czas, gdyż nie musimy długo zastanawiać się, w jaki sposób połączyć ze sobą elementy stylizacji. Jest to szczególnie korzystne, gdy mamy dużo zajęć i każda chwila jest dla nas cenna.

Optycznie wyszczupla, dodaje elegancji

Jeśli zależy nam na tym, aby wyglądać szczuplej, to kolor czarny przychodzi nam z pomocą. Czasami może zależeć nam na tym, aby inni postrzegali nas inaczej. Oczywiście, musimy pamiętać, że wyszczuplenie jest tylko i wyłącznie optyczne. Jednak korzyść płynąca z tego, jak kolor czarny może pozytywnie wpłynąć na nasz wygląd, jest bardzo kusząca.

Kolor czarny dodaje elegancji. Nigdy kolor czarny nie jest kojarzony z kiczem czy czymś tandetnym. Wszystko, co jest koloru czarnego, ma swój styl, który przeważnie się podoba innym. Czerń jest bardzo tajemnicza. Kojarzy się ona z tym, co nieosiągalne. Z tego też względu w przeciwieństwie do jasnych kolorów, robi ona zupełnie inne wrażenie. Ubrania w kolorze czarnym są odbierane jako eleganckie, stylowe.

Czarna prosta sukienka z dekoltem w łódkę
83 zł / Coco Fashion / s
Czarna nowoczesna sukienka z dekoltem w łódkę z rękawem za łokieć
83 zł / Molly.pl / s
Wyjściowa czarna sukienka z siateczkową wstawką
84 zł / Molly.pl
Czarna wizytowa sukienka z kieszeniami na suwak
84 zł / Molly.pl / s
Czarna szlafrokowa sukienka mini z szerokim kołnierzem
85 zł / Molly.pl / m
Czarna sukienka dzianinowa midi z wsuwanymi kieszeniami
87 zł / Molly.pl / s

Ponadczasowy

Czerń nie od dzisiaj jest doceniana. Z czasem kolor czarny wyrobił w sobie dużą renomę. Dzięki temu, że tak jest, nie musimy się obawiać, że jak wybieramy coś w kolorze czarnym, to spadnie na nas fala krytyki. Czerń jest ponadczasowa, gdyż od zawsze była w modzie dobrze postrzegana. Ma to oczywiście związek z innymi zaletami, które sprawiły, jak i sprawiają obecnie, że kolor czarny nie wychodzi z mody.

Pobudza wyobraźnię

Jako że kolor czarny jest bardzo tajemniczy, wpływa na naszą wyobraźnię. Ubierając się na czarno, zawsze będziemy dawać innym sporo do myślenia. Dzięki temu możemy liczyć nie tylko na zainteresowanie naszą osobą, ale również na to, że ktoś zapamięta naszą osobę. Może to mieć duże znaczenie na budowanie przyszłych relacji. Osoba, którą zapamiętujemy, w przyszłości będzie przez nas inaczej postrzegana od tej, której wcześniej nie zapamiętamy. Budowanie relacji z osobą zapamiętaną okaże się łatwiejsze i szybsze. Oczywiście, chodzi o nasz sposób ubierania się. Jeśli będziemy wybierać kolor czarny, to nasza osoba może zostać zapamiętana, przez co ktoś może mieć w przyszłości do nas więcej śmiałości.

Uniwersalny, seksowny

Czarny kolor jest dobry praktycznie na każdą okazję. Nie ważne czy idziemy do kina, na spotkanie z przyjaciółmi, do teatru czy do pracy. Ubierając się na czarno, zawsze możemy liczyć na to, że inni będą nas dobrze postrzegać. Wiele rzeczy na przestrzeni lat zostało już po prostu zaakceptowanych. Tak samo jest z kolorem czarnym w modzie. Dzięki temu, że kolor czarny zawsze się sprawdza, po raz kolejny mamy szansę zaoszczędzić czas. Jeśli nie mamy pomysłu, co na siebie włożyć, z pomocą przychodzi między innymi sukienka w czarnym kolorze. Uniwersalność to kolejna zaleta koloru czarnego, która sprawia, że warto mieć kilka ubrań w swojej garderobie właśnie w tym kolorze.

Gdy zależy nam na tym, aby zwracano na nas uwagę lub chcemy się komuś przypodobać, to czerń znów przychodzi do nas z pomocą. Sukienka w czarnym kolorze sprawia, że możemy rozbudzić w kimś zmysły. Niezwykła moc czerni, może zostać wykorzystana na pierwszej randce. Możemy również wybrać inną drogę do tego, aby zdobyć czyjeś serce. Po prostu zacznijmy coraz częściej ubierać się na czarno i dzięki temu łatwiej będzie nam o to, aby nawiązać z kimś kontakt.

Maskuje niedoskonałości

Istotną zaletą koloru czarnego jest to, że pomaga nam w maskowaniu niedoskonałości. Ma to związek między innymi, z tym że kolor czarny wyszczupla. Kolor czarny ma jednak zdecydowanie większą moc. Z jego pomocą możemy modelować naszą sylwetkę. Kostium kąpielowy w kolorze czarnym jest idealnym wyborem, jeśli zależy nam na wymodelowaniu naszej talii. Sukienki również mogą sprawić cuda w tej kwestii. Warto tylko dobrać odpowiedni fason i cieszyć się wspaniałym wyglądem.

Często wybierany przez gwiazdy

Znane osoby często ubierają się na czarno. W szczególności, gdy ktoś z naszych idoli ubiera się na czarno, może mieć to na nas spory wpływ. Nie jest przypadkiem to, że gwiazdy na nas wpływają. Czasami po prostu chcemy się do nich upodobnić, gdyż dodaje to nam pewności siebie i zwiększamy tym własną samoocenę. Oczywiście, nie możemy w takim przypadku przesadzać i podążać dokładnie za naszymi idolami. Chodzi jednak o to, że ubierając się podobnie jak oni, w pewien sposób się z nimi utożsamiamy, co ma na nas pozytywny wpływ.

Zalet koloru czarnego jest więc bardzo dużo. Czasami nawet nie potrafimy ich wszystkich wymienić. Oczywiście zalety kolorów w modzie są opracowywane przez ekspertów i nigdy nie musimy się z nimi zgadzać. Jednak warto wiedzieć, co sądzą o kolorze czarnym znawcy mody. To pozwala nam jeszcze bardziej przekonywać się do koloru czarnego.

Wróćmy jednak do tematu. Co może jeszcze powodować, że wybieramy kolor czarny. Różne są sytuacje w życiu. Po utracie bliskiej nam osoby, możemy poprzez kolor czarny wyrażać smutek. Po prostu kolor czarny ma tutaj znaczenie symboliczne.

Niektóre subkultury również preferują kolor czarny. Jeśli wiec należymy do jakiejś subkultury, możemy właśnie go wybierać z takiej przyczyny.

Coś jeszcze?

Kolor czarny możemy wybierać również ze względu na coś zupełnie innego. Czasami jest tak, że poprzez czarny kolor chcemy wyrazić to, jak się czujemy. Gdy jesteśmy przygnębieni, przytłoczeni jakimiś smutnymi dla nas wydarzeniami, to w takim przypadku kolor czarny może być tego wyrazem. Kolor dopasowany do naszego stanu samopoczucia może dać innym do zrozumienia, w jakim jesteśmy nastroju. Wtedy możemy oczekiwać wyrozumiałości ze strony innych, a czasami nawet wsparcia. Warto jednak pamiętać o tym, że kolor czarny wcale nie musi oznaczać, że nie jesteśmy w dobrej kondycji psychicznej. Jeśli chcemy pokazać, że rzeczywiście nasze samopoczucie jest złe, ubierajmy się na czarno zdecydowanie częściej. Wtedy damy innym do zrozumienia, że jest jakaś przyczyna takiego ubierania się. Po prostu łatwiej ktoś będzie mógł się zorientować, że nie jesteśmy w dobrym nastroju.

Kolor czarny może dodać nam również odwagi. Jeżeli chcemy czuć się pewniej, wyglądać poważnie, dać innym do zrozumienia, że nie lubimy żartować, to ubranie się na czarno jest dobrym pomysłem. Mianowice, czerń zawsze robi na kimś wrażenie. Łatwiej jest nam porozmawiać z kimś, kogo nie darzymy dużą sympatią, gdy mamy na sobie coś w kolorze czarnym. Będzie nam łatwiej o zdobycie poważania i przeciwstawienia się argumentom drugiej osoby. Warto jest więc wybrać kolor czarny zawsze wtedy, gdy idziemy w miejsce, które niekoniecznie należy do tych, które lubimy.

Kolor czarny uwielbiamy ze względu na wiele powodów. Dobrze łączy się go z innymi kolorami, jest uniwersalny, seksowny, ponadczasowy. Czerń dodaje elegancji, pobudza wyobraźnię, optycznie wyszczupla, maskuje niedoskonałości. Kolor czarny jest często wybierany przez gwiazdy i w ogóle cieszy się dużą popularnością. Często decydujemy się na ubrania w kolorze czarnym tylko ze względu na to, że inni go wybierają. Do innych powodów, dla których ubieramy się na czarno, należą utrata bliskiej osoby, przynależność do subkultury, złe samopoczucie lub chęć dodania sobie odwagi.