Dlaczego lepiej podążać za swoim gustem w modzie?

Gust i moda

Kochasz modę i dręczy cię dylemat, w którym zastanawiasz się, czy podążać za swoim gustem, czy może bardziej kierować się panującymi trendami? Nie ma w tym nic dziwnego. Zdecydowanie lepiej jest jednak wybrać pierwszą opcję. Ma to wiele zalet. Przede wszystkim są one związane z wpływem na twoją osobę.

Gust jest tym, czego nie da się zmienić. Masz go w genach. Staraj się jednak dążyć do czegoś, nie ograniczaj się. Chodzi o to, abyś wciąż poszukiwała swojego nowego stylu. Może to właśnie kolejna stylizacja okaże się tą, w której będziesz czuć się najlepiej? Nigdy nie wiadomo, jak ubiór na ciebie wpłynie. Z tego też względu szukaj ciągle lepszych rozwiązań.

Jako że twój gust jest unikatowy, stoją przed tobą spore możliwości dotyczące tworzenia stylizacji. Jeżeli podążasz za gotowymi rozwiązaniami, dajesz innym do zrozumienia, że nie masz swojego stylu. Nie to jest jednak tutaj najgorsze. Zdecydowanie gorsze jest to, że nie masz pewności siebie. Musisz kierować się tym, co proponują ci inni, gdyż sama nie potrafisz znaleźć odpowiedzi na to, co jest dla ciebie najlepsze.

Gwarancja kreatywności

Jeśli kierujesz się tylko i wyłącznie swoim gustem, nie musisz się obawiać o to, że nie będziesz kreatywna. Obecnie jest to bardzo ważne, aby być kreatywną osobą. Każdy dąży do doskonałości w czymś i warto wykorzystywać to, co zostało przez innych zdobyte. Nie jest to jednak takie proste, aby powiązać ze sobą pewne fakty. Tutaj liczy się kreatywne myślenie. Jeżeli potrafisz wykorzystać to, co zostało przez innych zdobyte i dzięki temu rozwiązujesz swój problem, jesteś kreatywna. Aby to zrobić, nie możesz jednak niczego kopiować. Chodzi o to, aby tworzyć stylizacje na swój sposób. Oczywiste jest to, że kupujesz ubrania, jednak to ty decydujesz o tym, jak je ze sobą łączyć. I W tej chwili najważniejsza sprawa. Poprzez ich łączenie musisz jak najlepiej wyrażać swoją osobę, czyli rozwiązać wspomniany problem. Jeżeli tego dokonasz i nie będziesz kopiować stylizacji przyjaciółek, to z pewnością pozytywnie wpłynie to na twoją kreatywność.

Nie przejmuj się niepowodzeniami. Są one wpisane w życie każdego człowieka. Po prostu świat nie jest idealny, aby ich nie było. W modzie jak w każdej innej dziedzinie jest tak samo. Na początku trudno o stworzenie stylizacji, która spodoba się wszystkim dookoła. Za którymś razem jednak się uda i twój trud zostanie wynagrodzony. Cierpliwość w życiu jest ważna. Po prostu nie można się zniechęcać i wciąż trzeba podnosić sobie poprzeczkę.

Budowanie marki

Kierowanie się swoim stylem jest lepsze od podążania za trendami, gdyż budujesz w taki sposób swoją markę. Właśnie tak. Możesz wykreować swój styl, za którym to inni zaczną podążać. Z pewnością lepiej być osobą, która ma swoje zdanie i inni się z nim liczą. W modzie jest podobnie. Jeżeli ktoś podąża za twoim stylem ubierania się, to w takim przypadku zdobywasz popularność. Owszem, zawsze narażasz się na krytykę, jednak z tego również wynikają pewne zalety, o których będzie za chwilę. Osoby podążające za twoim stylem zostały w jakiś sposób przekonane do tego, aby coś zmienić w sposobie ubierania się i to właśnie ty zostałaś tą osobą, która je do tego przekonała.

Spróbuj wykorzystać krytykę

Krytyka nie musi być zła. Jeżeli ktoś cię krytykuje, to znakiem tego ma zdecydowanie inny gust od twojego. Możesz jednak to wykorzystać. Jeśli będziesz dalej podążać za swoim gustem i zdobędziesz uznanie wśród innych osób, krytykująca osoba będzie w złej sytuacji. Ty z kolei udowodnisz sobie, że nie masz kompleksów i nie obchodzi cię zdanie innych. Jest to bardzo ważne. Bez takiego nastawienia nigdy nie osiągniesz sukcesu. Zdecydowanie lepszą opcją jest kierowanie się swoim gustem i nieprzejmowanie się opiniami innych od opcji, w której podporządkowujesz się innej osobie poprzez kopiowanie jej stylu.

Ważne również jest to, że kopiowanie czyjegoś stylu może okazać się dla ciebie totalną katastrofą. Co w sytuacji, gdy komuś się to nie spodoba? Nie masz w takiej sytuacji za wiele na swoją obronę. Zdecydowanie lepiej zapobiegać takim sytuacjom niż potem trudzić się w tym, aby wychodzić z nich obronną ręką. Tym bardziej że nie zawsze jest to możliwe, aby w całości uratować swoją twarz. Dlaczego tak jest? Jeżeli ktoś ma swój styl, to w takim przypadku taka osoba decyduje o tym, czy skrytykuje kogoś za podążanie jej stylem. Ty zawsze jesteś na drugim miejscu i trudniej będzie udowodnić ci, że to właśnie ty byłaś pierwsza. Z tego też względu lepiej nie ryzykuj i decyduj się na ewentualne kopiowanie kreacji tylko i wyłącznie w przypadku, gdy masz do kogoś zaufanie. Zdecydowanie lepiej jednak znaleźć swój styl. Ma to dużo więcej zalet.

Szybkość i przekonanie

Z pewnością szybsze podejmowanie decyzji jest dla ciebie korzystniejsze. Jeżeli nie bardzo wiesz, w co się ubrać, gdyż nie masz własnego stylu, to w takim przypadku będziesz niepotrzebnie tracić swój cenny czas. Gdy jednak znajdziesz swój styl, czasu będzie więcej, gdyż nie będziesz musiała się długo zastanawiać nad tym, co na siebie włożyć.

Nie tylko szybkość w podejmowaniu decyzji o tym, w co się ubrać, jest dla ciebie korzystna. Spore znaczenie ma także to, że jesteś przekonana do takiej decyzji. Wyobraź sobie sytuację, w której dręczy cię niepewność. Z pewnością nie czujesz się wtedy najlepiej. Nie ważne jest to, czy decyzja jest dobra, czy też nie, niepewność doprowadzi do tego, że będziesz nerwowa. Podążanie za swoim gustem sprawia, że nie bardzo obchodzi cię to, co inni mówią na twój temat. Jesteś przekonana do swoich decyzji i doceniasz samą siebie. Istotne jednak w tym wszystkim jest to, że nie możesz wywyższać się nad innymi. To już jest oznaka twojej słabości i ostatecznie może prowadzić do tego, że nie potrafisz racjonalnie ocenić sytuacji. Może to przenieść się także na złą decyzję dotyczącą ubioru. Z tego też względu staraj się równocześnie nie popadać w samozadowolenie i cały czas szukaj lepszych rozwiązań.

Zabawa modą i wpływ na mentalność

Moda powinna dostarczać ci rozrywki. Jest to zdecydowanie lepsza opcja od tej, w której nie potrafisz się bawić modą. Chodzi tutaj o twoją mentalność. Gdy się czymś interesujesz i jednocześnie czerpiesz z tego radość, nie musisz się obawiać o to, że szybko się czymś zmęczysz. Taka już jest natura człowieka. Z tego też względu warto nauczyć się czerpać radość z mody. Trudno jednak o taką radość, gdy nie podążasz za swoim gustem. Mianowicie, kopiowanie gotowych stylizacji jest nudne. Nie zmusza cię w żaden sposób do tego, aby wziąć na siebie odpowiedzialność za swoją decyzję. Nie chodzi o to, by taka sytuacja cię stresowała. Powinna dostarczyć ci jednak adrenaliny, która wyzwoli w tobie emocje. Te emocje muszą być jednak pozytywne. Aby tak było, wspomnienia związane z modą powinny być przez ciebie dobrze odbierane. Wtedy dużo łatwiej przekonasz się do tego, aby bawić się modą. Kupowanie w sklepie, w którym czujesz się dobrze, może mieć spore znaczenie. Może właśnie wspomnienia z zakupów będą miłe i to ostatecznie przełoży się na to, że wydzielana w tobie adrenalina wywoła pozytywne emocje.

Podążanie za swoim gustem w modzie to również dobre nastawienie do życia. Gdy chcesz każdego dnia czerpać z życia jak najwięcej, to nie możesz bezmyślnie kopiować gotowych rozwiązań. Takie działanie prowadzi do tego, że się w żaden sposób nie rozwijasz. To samo dotyczy mody. Gdy ubierasz się w sposób wyznaczany przez inne osoby, pozbawiasz się nie tylko przyjemności podążania za swoim gustem, ale się ograniczasz. Nie jest to dobre. Może to doprowadzić do tego, że przestaniesz się cieszyć życiem i ogarnie cię nuda. Staraj się więc pokonywać swoje słabości i jeśli nie bardzo wiesz, co masz na siebie włożyć, postaraj się zmusić do myślenia. Może to być początek dnia, który zadecyduje o tym, jak będzie wyglądać jego reszta.

Asertywność i motywacja

Asertywność jest ważna, gdyż pozwala ci na odpowiednie funkcjonowanie w społeczeństwie. Podejmowanie asertywnych decyzji polega na tym, aby mieć swoje zdanie i nie ulegać innym. Trudno mówić o asertywnym zachowaniu, gdy podążasz za trendami. W takim przypadku ulegasz innym i się im przyporządkowujesz. Wybierz inną opcję, w której to ty wyznaczysz sobie jakiś styl. Dzięki temu wyrazisz swoją asertywność i tym samym dasz sobie do zrozumienia, że masz swoje zdanie. Przełoży to się na twoje codzienne zachowania, dzięki którym łatwiej osiągniesz swoje cele.

Gdy masz jakiś cel, musisz mieć w sobie motywację. Bez niej nie wyznaczysz sobie celu i nie będziesz dążyć do czegoś. Podążanie za swoim gustem w modzie może mieć wpływ na to, abyś znalazła w sobie motywację do życia. Po raz kolejny należy zwrócić uwagę na to, że podążanie za gustem w pewien sposób zmusza cię do myślenia. Przekłada się to na motywowanie się do działania. Mianowicie, trzeba od czegoś zacząć. Może właśnie moda stanie się dla ciebie tym punktem zapalnym, który ostatecznie przybliży cię do osiągnięcia jakiegoś sukcesu.

Moda może mieć bardzo duży wpływ na twoją osobę. Musisz jednak podążać za swoim gustem. Jest to lepsza opcja od podążania za panującymi trendami. Każdy ma swój gust i to między innymi okazuje się kluczowe w tym, aby czerpać korzyści z podążania za nim. Jedną z zalet proponowanej opcji jest to, że pozytywnie wpływasz na swoją kreatywność. Po prostu zmuszasz się do myślenia. Kolejną zaletą jest to, że budujesz swoją markę, przez co pozbawiasz się kompleksów. Podążanie za trendami może okazać się zgubne ze względu na fakt, że to nie ty jesteś osobą, która go zapoczątkowała. Gdy podążasz za swoim gustem, uczysz się szybkiego podejmowania decyzji, do których masz przekonanie, dostarczasz sobie rozrywki, jesteś pozytywnie nastawiona do życia, stajesz się asertywną i zmotywowaną osobą.