Czym się kierować przy wyborze stroju kąpielowego?

Jaki strój kąpielowy wybrać?

Wybierasz się na plażę lub na basen? Gdy planujemy pójść w jedno z tych miejsc, zawsze zastanawiasz się, który strój kąpielowy będzie najlepszym wyborem. Na jaki więc się zdecydować?

Miejsce, w które się wybieramy, może mieć spore znaczenie w tym przypadku. Niektóre stroje kąpielowe nie będą dobrym wyborem, gdy pójdziemy na krytą pływalnię. Jeśli dodatkowo zależy nam na osiąganiu wyników sportowych, sytuacja jeszcze bardziej się zmienia. Z tego też względu należy rozpatrzyć różne sytuacje.

Jeżeli idziemy na krytą pływalnię w celach rekreacyjnych, czyli chcemy popływać dla przyjemności, skorzystać z sauny lub spędzić przyjemnie czas w brodziku, to w takim przypadku nie musimy wybierać stroju sportowego.

Gdy chcemy zorganizować sobie trening pływacki, wtedy warto wybrać sportowy strój kąpielowy. Takie stroje kąpielowe są bardzo stylowe. Z tego też względu nie będziemy musieli się obawiać o to, że będziemy się w nim źle czuć. Jest on więc w takim przypadku najlepszym wyborem.

Strój kąpielowy w zależności od miejsca

Na plaży sytuacja jest zupełnie inna. Często przychodzimy na plażę, aby się opalać. Wtedy możemy pozwolić sobie na zdecydowanie bardziej interesujące stroje kąpielowe, dzięki czemu zapewniamy sobie oryginalny wygląd.

S/3042 medina duże bikini z pasem do pończoch 42/44
120 zł / Diores.pl
Megan erotyczne bikini z pasem do pończoch
96 zł / Diores.pl
Bikini mama i córka z zielonymi liściami na topie i ciemnozielonym dołem
89 zł / Lejdi.pl
Bikini dla mamy i córki z zielonymu liściami
89 zł / Lejdi.pl
Kuszące bikini z falbaną - hiszpanka z groszkami, jasny róż
89 zł / Lejdi.pl
3 częściowy komplet, czarno białe bikini sportowe + bluzka kąpielowa
119 zł / Lejdi.pl

Może również się zdarzyć, że wybieramy się na basen przed hotelem. Atmosfera tam panująca jest podobna do tej, jaka jest na plaży. Z tego tez względu również wtedy możemy wybrać ciekawszy strój kąpielowy.

Dużo zależy więc od miejsca, w które się wybieramy i od tego, czy zależy nam bardziej na rekreacji, czy może na treningu pływackim. W drugim przypadku najlepszym wyborem jest jeden ze strojów sportowych. Jeśli jednak bardziej zależy nam na rekreacji, to wtedy otwiera się przed nami dużo możliwości.

Bez względu na to, czy idziemy na basen przed hotelem, czy na plażę, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, aby strój kąpielowy dopasować do figury.

Strój kąpielowy do figury typu groszek, jabłko, kolumna, klepsydra...

Figura typu groszek charakteryzuje się mniejszym biustem i szerszymi w stosunku do niego dolnymi partiami ciała. W takim przypadku dopasowanie stroju kąpielowego powinno prowadzić do tego, aby wyrównać proporcje ciała między dolnymi partiami a górnymi. Warto jest więc wybrać ciemniejsze majtki i wzorzysty biustonosz. Ciemniejsze kolory wyszczuplają, natomiast wzorzyste sprawiają, że inni częściej zwracają na nie uwagę. Jeśli więc wybierzemy wzorzysty biustonosz i ciemniejsze majtki, góra będzie przyciągać uwagę, natomiast dół zostanie optycznie pomniejszony. Majtki z wysokim stanem w takim przypadku będą z pewnością dobrym wyborem. Warto unikać natomiast mocniej wyciętych majtek.

Jeżeli posiadamy figurę typu jabłko, czyli mamy szersze ramiona, biust i talię, natomiast nasze nogi są szczupłe, to w takim przypadku doskonałym wyborem będzie strój jednoczęściowy. Takie stroje często są tak zaprojektowane, żeby wyszczuplić talię, dzięki czemu pozytywnie wpływamy na sylwetkę. Jeśli decydujemy się na strój dwuczęściowy, to wtedy warto postawić na biustonosz na fiszbinach. Strój kąpielowy do figury typu jabłko ma zrównoważyć proporcje ciała. Tylko wtedy uzyskamy pozytywny efekt, który będzie się podobać.

Innym typem figury jest kolumna. Często szczuplejsze kobiety posiadają taki typ figury. Charakteryzuje się ona tym, że biodra i ramiona są tak samo szerokie, jednakże talia nie posiada wcięcia. W takim przypadku biustonosz push up będzie należeć do tego, co powinno leżeć w kręgu naszych zainteresowań. Kolejną dobrą opcją będzie monokini modelujące naszą sylwetkę. Możemy również decydować się wtedy na wycięte majtki. Ogólnie strój kąpielowy do figury typu kolumna nie powinien w żaden sposób nas pogrubiać. W zamian musi modelować sylwetkę i optycznie wyrównywać proporcje.

Jeżeli posiadamy sylwetkę typu klepsydra, to wtedy nie musimy tuszować naszych niedoskonałości. Mamy zdecydowanie większe pole do popisu. Możemy decydować się na stroje jednoczęściowe i dwuczęściowe. Najważniejsze jest to, aby nie krępowały naszych ruchów, tylko umożliwiały nam swobodne poruszanie się. Dopasowanie więc stroju kąpielowego do figury typu klepsydra nie wiąże się z większymi trudnościami. Najważniejsza w tym przypadku wydaje się satysfakcja, gdyż doskonała figura powinna dostarczać nam więcej pewności siebie.

Jaki strój kąpielowy przy dużym biuście, a jaki przy małym?

Najlepszy strój kąpielowy do dużego biustu to taki, w którym nie brakuje nam pewności siebie. Po prostu musi być dobrze dopasowany. Odpowiedni rozmiar stroju kąpielowego jest kluczem do sukcesu, gdyż zapewnia nam komfort i sprawia, że o nim zapominamy. Ponadto, unikajmy głębokiego dekoltu i zbędnych marszczeń. Dla pań posiadających małe piersi strój kąpielowy powinien posiadać marszczenia lub ozdoby. Ważne jednak, aby odwrócić jednocześnie uwagę od biustu. Dopasowane figi w jednym ze wzorów okażą się wystarczające. Dobrym pomysłem jest też dobranie do małego biustu stroju kąpielowego wiązanego na górze. Zamaskuje efekt małych piersi.

Jaki strój kąpielowy, gdy planujemy się opalać?

Kolejną kwestią jest to, czy chcemy się opalić. Jeżeli zależy nam na tym, aby uzyskać równomierną opaleniznę, to w takim przypadku bikini jest najlepszym wyborem. W przeciwieństwie do stroju jednoczęściowego pozwala na uzyskanie wspaniałej opalenizny. Z kolei stroje dwuczęściowe mogą chronić niektóre części ciała przed słońcem. Dobrym wyborem może okazać się również tankini, gdyż w każdym momencie możemy je podwinąć i opalić sobie brzuch.

Pogoda może okazać się wyznacznikiem do tego, jaki strój kąpielowy wybrać, gdy idziemy na plażę czy na basen przed hotelem. Jeśli jest wietrzna pogoda, to warto w takim przypadku włożyć na siebie dodatkowo jakąś bluzkę. Jednoczęściowy strój kąpielowy w takim przypadku także może okazać się dobrym wyborem. Warto zawsze wyjść na zewnątrz i wtedy będzie nam łatwiej dopasować strój kąpielowy. Wieczorami, gdy na plaży możemy odczuwać już chłód, to wtedy warto zdecydować się na tankini. Jest ono doskonałym wyborem, gdyż może zastąpić top. Doskonale pasuje w połączeniu ze spódniczką mini i zapewnia nam doskonały wygląd na spacerze wzdłuż plaży.

Na czym nam zależy?

Dużo zależy również od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na tym, aby wyróżniać się od innych, to wtedy warto zdecydować się na monokini. Dzięki temu, że ma specjalne wycięcia, zapewnia nam oryginalny wygląd. Monokini przeważnie uwidacznia plecy. Często możemy jednak znaleźć i takie monokini, które ma wycięcia w innych miejscach, dzięki czemu wyglądamy oryginalnie.

Jeżeli należymy do odważnych kobiet i lubimy być w centrum uwagi, to w takim przypadku warto zdecydować się na stringi. Dzięki temu rodzajowi majtek będziemy mogli liczyć na wspaniałą opaleniznę. Stringi w połączeniu z wygodnym biustonoszem pozwalają nam poczuć się atrakcyjnie. Opisywany strój kąpielowy należy do odważnych propozycji. Z tego też względu nie możemy mieć kompleksów, gdy się na niego decydujemy. W przeciwnym razie będziemy się źle czuć w takim stroju. Istotna jest więc wysoka samoocena i brak kompleksów, jeśli decydujemy się na strój kąpielowy, w skład którego wchodzą stringi.

Z kolei, gdy nie lubimy odsłaniać swojego ciała, to w takim przypadku strój jednoczęściowy przychodzi nam z pomocą. Inną opcją jest tankini. Istotne jest to, aby czuć się dobrze w stroju kąpielowym. Nie możemy doprowadzić do sytuacji, kiedy strój kąpielowy będzie negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Z tego też względu w przypadku, gdy nie lubimy zbytnio odsłaniać swojego ciała, przed wyjściem na plażę warto oswoić się wcześniej ze strojem kąpielowym.

Jaki strój kąpielowy, gdy zależy nam na elegancji?

Jeżeli cenimy sobie elegancję, to jednoczęściowe stroje kąpielowe należą do tych, które powinny leżeć w kręgu naszych zainteresowań. Do jednego z takich jednoczęściowych strojów kąpielowych, możemy dołączyć kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. Takie dodatki w połączeniu z jednoczęściowym strojem kąpielowym sprawią, że będziemy wyglądać wspaniale.

Bikini, w skład którego wchodzą tradycyjne figi i biustonosz to dobre rozwiązanie dla każdej kobiety, która szuka czegoś standardowego i nie chce się zbytnio wyróżniać. Mianowicie, taki strój kąpielowy należy do jednego z popularniejszych i jest on zawsze doskonałą propozycją. Gdy szukamy więc wygodnego stroju kąpielowego, który zapewni nam ładny wygląd, to tradycyjne bikini jest właściwym wyborem.

Następną kwestią przy wyjściu na plażę lub na basen jest to, w towarzystwie jakich osób tam idziemy. Jeżeli nikt nam nie towarzyszy to odważniejszy strój kąpielowy, w którego skąd będą wchodzić stringi, nie zawsze będzie dobrym wyborem. Możemy wtedy oczekiwać zainteresowania naszą osobą. Warto jest więc mieć to na uwadze i w przypadku, gdy wybieramy się na plażę samotnie, to w takim przypadku odważniejszy strój kąpielowy nie zawsze będzie dobrym wyborem.

Wybieramy się z kimś czy samotnie?

Na plażę lub na basen przed hotelem możemy iść w towarzystwie różnych osób. Mogą to być przyjaciele lub rodzina. Bardzo istotne jest to, aby wybrać taki strój kąpielowy, w którym będziemy się dobrze czuć w towarzystwie innych osób. Samopoczucie jest bardzo ważne, gdyż ma ono bezpośredni wpływ na panującą atmosferę w towarzystwie osób, z którymi przebywamy. Należy więc wybrać taki strój kąpielowy, w którym dobrze się czujemy. Dzięki niemu będziemy mogli dobrze się bawić z osobami nam towarzyszącymi i ostatecznie okaże się to dla nas bardzo pozytywne.

Wyborem stroju kąpielowego możemy kierować się na różne sposoby. Najistotniejszy jednak jest nasz gust. Każda z nas posiada swój gust, który nam podpowiada, jak się ubrać. Jako że o gustach się nie dyskutuje, to powinniśmy za nimi podążać. Gdy jednocześnie będziemy brać pod uwagę inne czynniki, będziemy w stanie wybrać najlepszy dla siebie strój kąpielowy.

Dzięki temu, że strój kąpielowy znajduje się praktycznie w szafce z bielizną każdej kobiety, to producenci wciąż przygotowują jego nowe fasony. Pozwala to na dopasowanie stroju kąpielowego do naszych potrzeb i w ostateczności prowadzi do tego, że możemy mieć poczucie satysfakcji z jego zakupu. Pozwala to cieszyć się zabawą na plaży czy na basenie. Ma to duże znaczenie, gdyż takie miejsca powinny nam się dobrze kojarzyć.

W stroju kąpielowym możemy wybrać się na krytą pływalnię, basen przed hotelem czy na plażę. W zależności od tego, gdzie idziemy, powinniśmy odpowiednio dobrać strój kąpielowy. Istotne może być tutaj to, czy idziemy na krytą pływalnię w celu zorganizowania treningu pływackiego. Wtedy sportowy strój kąpielowy jest niezastąpiony. Bardzo duże znaczenie przy wyborze stroju kąpielowego jest to, aby dopasować go do naszej figury. Jeżeli zależy nam na równomiernej opaleniźnie, to w takim przypadku bikini jest słusznym wyborem. Pogoda może mieć duże znaczenie. Czasami warto pamiętać o bluzce lub zdecydować się na strój jednoczęściowy. Kolejną kwestią jest to, czy chcemy się wyróżniać, zależy nam na elegancji, lubimy czuć się atrakcyjnie czy może bardziej wolimy zakrywać swoje ciało niż je odsłaniać. Bikini to jeden z popularniejszych strojów kąpielowych dla kobiet. Towarzystwo osób lub jego brak również może mieć spory wpływ przy wyborze stroju kąpielowego. Przy jego wyborze musimy jednak pamiętać zawsze o guście. To dzięki niemu jesteśmy w stanie wybrać najodpowiedniejszy dla nas strój kąpielowy.