Biżuteria jak nosić, na co zwracać uwagę?

Dobierz biżuterię

Biżuteria w modzie odgrywa bardzo dużą rolę. Jej brak w stylizacjach doprowadza do tego, że są postrzegane jako takie, którym brakuje charakteru. Biżuteria świadczy o tym, że moda jest dla ciebie ważna, lubisz ją, a przede wszystkim w oczach innych jesteś postrzegana jako kobieta z klasą, dbająca o każdy szczegół. Nosić biżuterię możesz na wiele sposobów. Jak najlepiej to robić? W jaki sposób łączyć ze sobą różne rodzaje biżuterii?

Biżuteria nie tylko może mieć pozytywny wpływ na stylizację, ale może nawet zmienić jej charakter. Pamiętaj przy tym również o tym, że źle dobrana biżuteria może być bardzo dużym błędem, który ostatecznie będzie cię dużo kosztować. Nie warto jednak z tego powodu zrezygnować z biżuterii. Jeżeli wiesz jak ją nosić, nie bój się jej dołączać do swoich stylizacji. Brak biżuterii jest równie kosztownym błędem, co jej zły dobór.

Jest wiele rodzajów biżuterii damskiej. Na przestrzeni lat została stworzona biżuteria spełniająca oczekiwania wszystkich klientek. Między innymi przez to nosić biżuterię można na wiele sposobów. Na początek warto rozpatrzyć każdy rodzaj biżuterii z osobna.

Jak nosić kolczyki?

Kolczyki najczęściej zdobią uszy. Przy ich wyborze należy pamiętać o tym, aby były dopasowane do kształtu twarzy. Dzięki temu bardzo dobrze wpływają na modelowanie twarzy. Ogólnie kolczyki są bardzo istotną biżuterią. Jest to spowodowane tym, że na twoją twarz najczęściej są skierowane oczy innych osób. Nie sposób jest więc nie dostrzec kolczyków. Dlatego też staraj się przywiązywać sporą wagę do tego rodzaju biżuterii. Niech będzie ona dla ciebie zawsze jednym z ważniejszych elementów stylizacji. Gdy będziesz trzymać się takiej zasady, z dużo większą łatwością stworzysz stylizację, w której twoja twarz będzie prezentować się doskonale.

Jak nosić naszyjniki?

Naszyjniki, które są połączeniem łańcuszków z zawieszkami, to ten rodzaj biżuterii, który ma często istotny wpływ na wygląd twojej szyi. Jeżeli zależy ci na jej wymodelowaniu, naszyjnik zawsze będzie w tym pomocny. Znajdują się również takie rodzaje odzieży, które w połączeniu z naszyjnikiem prezentują się lepiej. Warto wtedy pamiętać o tym rodzaju biżuterii i dzięki temu tworzyć urokliwsze stylizacje. Nosić naszyjniki można na różne sposoby, a w zasadzie można je łączyć z różnymi rodzajami biżuterii. Kolczyki bez wątpienia są tą najpopularniejszą i pozwalają tworzyć z naszyjnikami cudowne zestawienia. Możesz poszukać tez gotowych zestawów i nie bawić się w połączenia.

Jak nosić bransoletki, pierścionki?

Bransoletki zdobią twoje ręce. Mają one tę zaletę, że poprzez nie możesz wyrażać swoje poglądy lub utożsamiać się z pewnymi subkulturami. Jest to więc rodzaj biżuterii, który nie tylko pozytywnie wpływa na twój wygląd. Jeżeli chodzi o same bransoletki, to tutaj możesz znaleźć olbrzymią różnorodność pomysłów zastosowanych przez producentów biżuterii. Od najprostszych bransoletek, stworzonych z cienkiego sznurka, po te najbardziej bogate, do wyprodukowania których zostały użyte różne kamienie. Jak więc nosić bransoletki? Po prostu dopasowuj je do swojego stylu i wykorzystuj ich potencjał w upiększaniu stylizacji.

Pierścionki należą do tego rodzaju biżuterii, które zdobią palec lub palce. Te bardziej modernistyczne rodzaje pierścionków często są zdecydowanie większe, dzięki czemu bardziej przykuwają uwagę innych osób.

Warto zwracać uwagę na kolor

Przy wyborze biżuterii warto pamiętać o kolorze. Możesz nosić biżuterię w złotym i srebrnym kolorze. Jeżeli decydujemy się na tę w kolorze złotym, to warto ją w takim przypadku łączyć z takimi kolorami, jak czerwień, beż, brąz, biel czy pomarańcz. Ogólnie złoto łączy się dobrze z wieloma kolorami. Warto również pamiętać o tym, że biżuteria ze złota z ozdobami wykonanymi z jakiegoś koloru, bardzo dobrze nadaje się do łączenia z odzieżą w kolorze właśnie tych ozdób. Przy odpowiednim dopasowaniu kolorów masz możliwość na uzyskanie wspaniałego efektu. Srebro z kolei jest idealne w połączeniu z czernią i ogólnie z wszystkimi ciemniejszymi kolorami.

Jedna zasada może być odpowiedzią na pytanie, jak nosić biżuterię

Jedną z zasad, która może okazać się kluczem do właściwego doboru biżuterii, jest trzymanie się tego, aby tylko jeden rodzaj biżuterii był większych rozmiarów. Przykładowo mogą to być kolczyki. Dla większych kolczyków nie warto więc dopasowywać naszyjnika w większym rozmiarze czy dołączyć do swojej stylizacji kilku bransoletek. Trzymanie się tej zasady jest dość ważne, gdy nie masz dużego wzrostu, a w szczególności wtedy, gdy nie masz dużego rozmiaru. Dla kobiet plus size ta zasada niekoniecznie będzie obowiązywać. Są one tutaj w lepszej sytuacji, gdyż biżuteria w większym rozmiarze w ich przypadku jest dobrym wyborem. Jeżeli więc masz większy rozmiar, to możesz łączyć różne rodzaje biżuterii w większych rozmiarach. Nie będzie to wtedy błędem. Wręcz przeciwnie, w takim przypadku uzyskasz znakomity efekt. Ostatecznie, dużo zależy więc od twojego rozmiaru. W zależności od niego możesz trzymać się wspomnianej zasady lub też nie.

A może zrezygnować z biżuterii w większym rozmiarze?

Zastanawiasz się nad tym, aby w ogóle zrezygnować z biżuterii w większym rozmiarze? Czasami jest to dobry pomysł, a czasami nie. W tej kwestii gust ma spore znaczenie, jednak nie powinnaś kierować się tylko i wyłącznie nim. Do strojów formalnych biżuteria w większym rozmiarze to niekoniecznie dobry pomysł. Zdecydowanie lepiej skupić się w takim przypadku na poszukaniu mniejszych kolczyków czy mniejszego łańcuszka. Sytuacja się zmienia, gdy jednak szykujesz się na jakąś zabawę. Wtedy kolczyki o interesujących, większych kształtach będą odpowiednie. Pozwolą ci one stworzyć stylizację, która nie pozostanie niezauważona. Ogólnie możesz zaszaleć zawsze wtedy, gdy elegancja nie jest pożądana. Pozwól sobie w takim przypadku na coś więcej i ostatecznie doprowadź do tego, aby każdy podziwiał twoją kreację.

Mniej czy więcej biżuterii?

Większe kolczyki czy większy naszyjnik to nie zawsze twój dylemat. Czasami może nurtować cię wybór pomiędzy minimalizmem a maksymalizmem w ilości biżuterii. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, ile rodzajów biżuterii powinnaś zastosować w jednej stylizacji, to tutaj ponownie możesz kierować się tym, czy na daną okazję jest potrzebny strój formalny. Gdy tak jest, lepiej pójdź w stronę minimalizmu. Nie jest to jednak zasada, którą musisz się kierować. Kieruj się nią, gdy nie masz pomysłu i pewności jak dobierać biżuterię. Przykładowo połączenie skromnych kolczyków, skromnego naszyjnika i pierścionka to nie jest zły wybór, gdy przykładowo idziesz do pracy. Gust może tutaj okazać się tym, co ma największe znaczenie. Kierując się nim, będziesz podążać za swoim stylem, co w ostateczności doprowadzi do tego, że będziesz wyglądać tak, jak sama tego oczekujesz.

Znajdź swój styl!

W doborze biżuterii własny styl ma istotne znaczenie. Z czasem każda osoba jest w stanie go nabyć. Próbuj więc różnej biżuterii, a w przyszłości okaże się, w której czujesz się najlepiej. Będzie to otwierać ci drogę do tego, żeby wyglądać doskonale. Istotniejsze jednak jest to, jak będziesz się czuć w tym, co masz na sobie. Jeśli biżuteria podoba się twojej osobie, to w takim przypadku jesteś w tej komfortowej sytuacji, że nie martwisz się tym, co mówią inni na twój temat. Wspomniano już o ogólnych zasadach noszenia biżuterii, które warto stosować. Jednak to, jakich ona będzie kształtów i jak ostatecznie wpłynie na twój wygląd, to już zależy wyłącznie od ciebie. Bądź sobą i podążaj za swoim gustem. To jest kolejna zasada, której warto się trzymać w doborze biżuterii.

Można też zwracać uwagę na...

Szczegóły często robią różnicę, która jest na tyle istotna, że pozwala ci zwyciężyć. Gdy dopasowujesz biżuterię do swojej stylizacji, warto więc zwracać na nie uwagę. Pozwoli ci to na uzyskanie perfekcyjnego wyglądu. Czasami jest on pożądany i może sprawić, że zrobisz na kimś duże wrażenie.

Kolor oczu to jeden z tych szczegółów, na które możesz zwracać uwagę, gdy dopasowujesz biżuterię. Mianowicie, możesz zastosować taki trik, w którym będziesz nosić biżuterię z kolorami ozdób odpowiadającymi kolorowi twoich oczu. Jeśli ktoś zwróci uwagę na kolor twoich oczu, potraktuje je w pewnym stopniu jak biżuterię zdobiącą twoje ciało. Istnieje zawsze duża szansa na to, że w trakcie rozmowy, gdy ktoś spogląda na twoją twarz, dostrzeże kolor twoich oczu. Warto więc stosować taki trik, jeśli jesteś przekonana, że będziesz z kimś rozmawiać. Z pewnością taki trik nie przeszkodzi ci w tym, aby źle wyglądać. Może natomiast mieć bardzo pozytywny wpływ na twój wygląd.

Kolor oczu to nie jedyny punkt odniesienia, jeśli chodzi o kolor. Miejsce, w które się wybierasz, również może okazać się takim punktem. Jeśli idziesz na spacer po parku, w lecie z pewnością nie zabraknie tam zieleni. Z kolei na plaży, kolory niebieski i żółty należą do tych, które tam dominują. Możesz więc dopasować kolor biżuterii do docelowego miejsca, gdzie zamierzasz pójść. Oczywiście, tak samo, jak w przypadku z oczami, chodzi tutaj głównie o kolor ozdób dołączonych do biżuterii.

Możesz również zwrócić uwagę na to, aby dopasować biżuterię do typu urody. Wyróżnia się typ urody ciepły i chłodny. Złota biżuteria jest pożądana dla ciepłego typu urody. Gdy posiadasz więc naturalną ciemniejszą skórę, równie ciepły odcień włosów blond, to na pewno złota biżuteria przykładowo z czerwonymi ozdobami jest jak najbardziej w porządku. Z kolei do chłodnego typu urody warto postawić na biżuterię ze srebra. W takim razie, gdy twój kolor skóry jest bardzo jasny, a twoje włosy są czarne, brązowe lub równie jasne co skóra, to zwracaj uwagę na srebrną biżuterię. To ona może zapewnić ci idealny wygląd.

Na czym ci najbardziej zależy w doborze biżuterii?

Następną kwestią w doborze biżuterii jest cel, który chcesz osiągnąć. Ma on równie duże znaczenie, co reszta i warto również brać go pod uwagę.

Gdy zależy ci na tym, aby być przez jakiś czas niezauważoną, to w takim przypadku unikaj większej biżuterii. Nie popełniaj jednak błędu, jakim jest w ogóle niedołączanie jej do swojej kreacji. Nie będzie to w takim przypadku dobrym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej noś biżuterię, jednak niech będzie ona mniejszych rozmiarów. Możesz dołączyć tylko i wyłącznie standardowe koczyki i jakiś jeden inny rodzaj biżuterii. Nie tylko jednak mniejszy rozmiar będzie się tutaj liczyć. Unikaj również ozdób i interesujących kształtów. Skup się na prostocie i postaraj się, aby kolor biżuterii wkomponował się w kolor odzieży, którą masz na sobie.

Zdecydowanie częściej będzie ci jednak zależeć na tym, aby wyglądać elegancko. Rozmiar biżuterii niech będzie taki jak w poprzednim przypadku, ale ozdoby są tym, czego potrzebujesz. Diamenty czy szmaragdy są więc pożądane. Warto również zwrócić uwagę na srebrne naszyjniki i w ogóle na biżuterię wykonaną ze srebra. To właśnie taka biżuteria może zapewnić ci tutaj sukces.

W przypadku, gdy chcesz za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę, to po raz kolejny warto dołączyć do swojej kreacji biżuterię w większym rozmiarze. Będzie ona tutaj pożądana. Dodatkowo pamiętaj o tym, aby posiadała najlepiej jakiś unikalny kształt. Będzie to tutaj mogło zapewnić ci większy sukces.

Jeśli chcesz w kimś rozbudzić zmysły, to w takim przypadku warto zwrócić uwagę na biżuterię zdobiącą twoje ciało. Łańcuszki na ramię czy na brzuch to jedna z propozycji. Kolejną opcją będzie kolczyk w innym miejscu niż ucho. Ogólnie taka biżuteria to dobry pomysł, gdy idziesz na plażę lub po prostu chcesz podgrzać atmosferę w sypialni.

Podążaj za swoim gustem

Bez względu jednak na to, czym będziesz się kierować przy wyborze biżuterii i na co będziesz najbardziej zwracać uwagę, niech gust pozostanie tym, co jest dla ciebie najważniejsze. To on pozwoli ci dokonać odpowiedniego wyboru i co najważniejsze, wpłynie na twoje samopoczucie. Mianowicie, wybierzesz taki rodzaj biżuterii, który ci odpowiada i nabierzesz przekonania do tego, że dobrze wyglądasz. Ostatecznie będziesz czuć się atrakcyjniej i nabierzesz więcej pewności siebie.

Kolczyki, naszyjniki, bransoletki czy pierścionki to tylko niektóre z rodzajów biżuterii. Przy wyborze biżuterii zwracaj uwagą na kolory. Gdy posiadasz rozmiar plus size, śmiało możesz zdecydować się na noszenie biżuterii w większym rozmiarze. Niekoniecznie przejmuj się ilością biżuterii w swoich stylizacjach. Podążaj za swoim gustem, stwórz swój własny styl. Zwracaj uwagę również na szczegóły. Możesz dopasować kolorystycznie ozdoby biżuterii do swoich oczu czy tego, co cię otacza. Następną kwestią jest to, czy zależy ci bardziej na zwróceniu na siebie uwagi, czy też nie. W pierwszym wypadku unikaj noszenia biżuterii w większych rozmiarach, w drugim zastosuj odwrotną strategię. Z kolei, gdy chcesz rozbudzić w kimś zmysły, wybierz łańcuszek zdobiący jakąś część ciała czy kolczyk niezdobiący ucha.